You are currently viewing Szafa na ubrania dla całej rodziny. Jak ją stworzyć, aby każdy miał przestrzeń dla siebie?

Szafa na ubrania dla całej rodziny. Jak ją stworzyć, aby każdy miał przestrzeń dla siebie?

<p>Wiele mieszkań, jak również domów budowanych jest w sposób minimalistyczny, ze względu na ciągle rosnące ceny materiałów budowlanych. W związku z tym przestrzeń takich mieszkań może okazać się niewielka. Domy do 100 m2 czy też mieszkania do 40 m2 to coraz częściej spotykane oferty deweloperskie, jakie można znaleźć na rynku nieruchomości. Okazuje się jednak, że projekty takich małych mieszkań czy domów są stworzone z dużą dokładnością i zaangażowaniem. Dlatego też wiele osób zastanawia się, jak jest możliwe stworzenie tak małych pomieszczeń z uzyskaniem tak dużego komfortu i przestrzeni. Często sekret kryje się w odpowiedniej aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Nawet małe pokoje można zagospodarować tak, aby wydzielić w nich dodatkową przestrzeń do relaksu. Jak można tego dokonać? Okazuje się, że łatwym rozwiązaniem może okazać się stworzenie jednej szafy na ubrania dla całej rodziny. Najczęściej szafy takie tworzy się w przedpokoju, chyba że architekt wydzielił specjalną przestrzeń na garderobę. Jak zatem wyposażyć taką szafę na ubrania, aby była ona wygodna i wszystkie rzeczy się w niej pomieściły? Sprawdźmy to!</p>

Szafa na ubrania – odpowiedni podział.

W zależności od ilości członków rodziny zamieszkujących w danym mieszkaniu, szafa powinna być podzielona odpowiednio na każdą osobę osobno. W zależności więc czy w danym mieszkaniu lub domu mieszka dwie, trzy czy też 4 osoby, tyle segmentów powinna mieć szafa. Najczęściej dorośli decydują się na segmenty w wyższych partiach szaf, natomiast dzieci w niższych. Jak może więc wyglądać szafa na ubrania dla całej rodziny? Może dzielić się na:

• Garderobę dla dzieci,
• Garderobę dla kobiet,
• Garderobę dla mężczyzn.

Taki podział będzie odpowiedni dla każdego mieszkańca danego obiektu.

Szafa na wymiar dla mężczyzny.

Szafa dla mężczyzny powinna być wykonana w sposób dokładny. Dobrym wyborem w takiej garderobie będzie przewaga drążków na wieszaki nad klasycznymi półkami. Drążki na wieszaki to idealne miejsce na zawieszenie wierzchniej odzieży, czy też koszul i spodni. Półki pozostawia się na klasyczne t-shirty i swetry, które w wielu przypadkach mogą być wykonane z delikatnej dzianiny mogącej się rozciągnąć. Oczywiście w męskiej części garderoby nie mogłoby zabraknąć organizerów na bieliznę i galanterię. Na bieliznę można wykonać specjalne pojemniki, natomiast krawaty, spinki do mankietów czy paski powinny znaleźć się w specjalnej szufladzie, aby nie traciły na wyglądzie i jakości. Szafa taka może również posiadać specjalne półki na torby oraz nakrycia głowy.

Garderoba na wymiar dla kobiety.

W kolejnej części naszego przeglądu szafy na ubrania dla całej rodziny powinniśmy zastanowić się nad dobrym wyposażeniem segmentu damskiego. Kobiety w większości uwielbiają posiadać urozmaicone ubrania w swojej szafie. Dlatego tutaj dobrym wyborem będzie podział szafy na część wiszącą i na część z półkami. W części wiszącej można zorganizować miejsce na długie sukienki, jak również krótkie koszule. Podział takiej szafy może wyglądać następująco: 170 cm do 120 cm. Taki podział drążków pomoże Ci odpowiednio usystematyzować odzież w szafie. Druga część takiej garderoby dla kobiety powinna zawierać półki oraz szuflady i organizery. W nich pomieścisz swetry, spodnie, a także bieliznę, galanterię, czy okrycia głowy. Dodatkowym atutem będzie stworzenie wieszaków na torebki oraz paski, które mogą znajdować się w części wieszaków.

Szafa dla dziecka na wymiar.

Szafa na ubrania dla dziecka powinna być dopełnieniem pozostałych części garderoby dla dorosłych. W takiej szafie powinniśmy postawić na półki. Dzieci w wielu przypadkach mają problem posługiwania się wieszakami. Na takich półkach umieścisz wszystkie niezbędne na co dzień ubranka. Dodatkowo decydując się na oranizery metalowe lub drewniane, będziesz mógł w nich chować dla dziecka wszystkie akcesoria bieliźniane, oraz galanterię. Część z wieszakami powinna być dostosowana do wieku dziecka. W takim miejscu można również zastanowić się nad stworzeniem miejsca dla zabawek, aby dziecko mogło mieć jeszcze więcej miejsca w pokoju.

Jakie zalety posiada jedna szafa dla całej rodziny?

Szafy na wymiar dla całej rodziny są świetnym rozwiązaniem w małych domach lub mieszkaniach. Są one lepszym wyborem w przeciwieństwie zakupu kilku szaf, ponieważ:

• Nie zajmują miejsca w pokojach. Jedna szafa w przedpokoju dla całej rodziny pozwoli Ci zyskać sporo miejsca w małych pokojach.
• Organizacja mieszkania z takimi szafami jest o wiele łatwiejsza. Wszystko znajdziesz w jednym miejscu.
• Garderoba stworzona we wnęce przedpokoju lub salonu będzie idealnie kamuflowała się wśród całego wystroju.
• Podczas prac porządkowych nie musisz wynosić ubrań do poszczególnych pokoi.
• Rozwiązanie takie jest o wiele tańsze niż zakup kilku szaf.

Oczywiście taka szafa na ubrania ma dodatkowo wiele innych zalet, jednak warto samemu się o tym przekonać.

Jaka firma wykona dla Ciebie idealnie idealną szafę na ubrania dla całej rodziny?

Jeżeli szukasz odpowiedniej firmy, która wykona dla Ciebie taką szafę, warto abyś postawił na sprawdzoną markę. Nasza firma DUET jest producentem szaf na wymiar. Nasze realizacje wykonujemy w całej Polsce, a więcej o nich przeczytasz w naszej zakładce „Oferta”. Proponujemy meble na wymiar do każdego pomieszczenia, które charakteryzują się:

• Świetną ceną,
• Wysoką jakością wykonania,
• Trwałymi materiałami,
• Możliwością wyboru różnych frontów drzwiowych,

A także warto zauważyć, że nasze meble zawsze wykonywane są w danym terminie.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie stworzyć nawet najbardziej indywidualny projekt. Posiadamy również możliwość wykonania mebli w szkle, a także mebli w zabudowie, oraz mebli, które mogą być ścianka działową danego pomieszczenia. Zachęcamy zatem do zapoznania się z naszą ofertą. Postaw na szafy dla całej rodziny od DUET. Wszystkich chętnych zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub do siedziby naszej firmy.