You are currently viewing Drzwi przesuwne do salonu, wnęki lub garderoby?
Dobrym rozwiązaniem jest też zastosowanie drzwi przesuwnych w sypialni połączonej z garderobą

Drzwi przesuwne do salonu, wnęki lub garderoby?

Drzwi przesuwne – jakie mają zalety?

W starym budownictwie lub w małych mieszkaniach częstym problemem są nachodzące na siebie skrzydła drzwiowe. Niektórzy mieszkańcy zdążyli się do tego przyzwyczaić, jednak o ile łatwiejsze w użytkowaniu byłyby wtedy drzwi przesuwne do pokoju i innych pomieszczeń? Okazuje się, że w nowoczesnym budownictwie czy to podczas tworzenia budynków mieszkalnych, czy domów prywatnych wielu projektantów od razu zakłada wykorzystanie tej możliwości w swoich projektach. Dlaczego jest to takie ważne? Okazuje się, że pod jeden wybrany model drzwi przesuwnych należy przygotować specjalne zaplecze. Uwielbiane przez coraz większą rzeszę osób drzwi przesuwne do pokoju lub wnęk, cieszą się dużym zainteresowaniem. Niosą one wiele zalet:
  • Najważniejszą zaletą takich drzwi jest to, że zajmują mało miejsca. Wiele osób decyduje się na nie właśnie w małych mieszkaniach, gdzie drzwi skrzydłowe zachodziły na siebie. Drzwi przesuwne pozwolą cieszyć Ci się przestrzenią, niezależnie w jakim pomieszczeniu je zastosujesz.
  • Idealnie wpływają na wygląd mieszkania. Ich konstrukcja, nowoczesne wykończenie i wzornictwo sprawią, że nadadzą wnętrzu blasku i nowoczesnego wyglądu.
  • Są łatwe w utrzymaniu czystości, a dobrze wykonane posłużą Ci przez wiele lat. Do ich produkcji najlepiej użyć trwałych i sprawdzonych materiałów, aby z czasem nie sprawiały Ci problemów. Powierzchnie wielu z nich łatwo się czyszczą, a dodatkowo dostępne różne warianty tworzywa, z jakich się je wykonuje, sprawią, że staną się one dodatkową dekoracją mieszkania.
Drzwi przesuwne schowane za lustrem w przedpokoju?
Garderoba na przedpokoju schowana za bardzo dużym lustrem, prawda że funkcjonalne?

Jakie wybrać drzwi przesuwne do pokoju i całego domu?

Problemem wielu osób jest dobór odpowiednich drzwi przesuwnych do pokoju i całego mieszkania. Wyróżniamy dwa modele drzwi przesuwnych – drzwi przesuwne naścienne oraz drzwi przesuwne chowane w ścianę. Jedne, jak i drugie znajdą zastosowanie w każdym mieszkaniu, jednak mają one znaczące różnice w konstrukcji.
Dla osób, które zaczynają planować budowę domu lub remont warto od razu zastanowić się nad tym, jakie drzwi zostaną zamontowane w mieszkaniu. Drzwi przesuwne chowane w ścianę muszą bowiem posiadać tzw. kasetę, dzięki której umożliwione jest schowanie drzwi w ścianie. Podczas tworzenia domu i ścian działowych należy już wcześniej zaplanować montaż takich drzwi. Podczas tworzenia ścianek należy zamontować prowadnicę wewnątrz ściany, po której one będą się poruszać. Dlatego najlepiej zastanowić się nad tym modelem drzwi przesuwnych w trakcie tworzenia domu lub w trakcie remontu. Taki model drzwi sprawi, że mieszkanie nabierze walorów wizualnych, a zarazem będzie praktyczne. Idealnie spisze się w małych pomieszczeniach, gdyż drzwi nie będą nachodziły na ścianę, a tą przestrzeń będziesz mógł dowolnie wykorzystać, np. stawiając w tym miejscu wybrany przez siebie mebel.
Drzwi przesuwne naścienne są za to dużo mniej inwazyjne. Nawet jeśli z dnia na dzień zdecydujesz się na zmianę wyglądu wnętrza mieszkania, możesz się na nie zdecydować. Podobnie, jak przy drzwiach przesuwnych chowanych w ścianę, tak i w tym przypadku ich główną zaletą jest brak zajmowania miejsca. Rozwiązanie to spisze się w każdym domu niezależnie, do czego chcesz je wykorzystać. Okazuje się, że aby zamontować drzwi przesuwne naścienne, wystarczą minimalne umiejętności. Dodatkowym atutem jest to, że nie wiąże się ono z kłuciem ścian, a następnie malowaniem pomieszczenia, w którym montuje się dane drzwi. Prowadnica, po której poruszać się będą drzwi przesuwne naścienne montowana jest na ścianie.

WAŻNE

Podczas zamawiania drzwi przesuwnych nie zapomnij o tym, aby prowadnica była dwukrotnie dłuższa niż same drzwi. Wtedy tylko będą mogły one schować się całkowicie za ścianą lub w ścianie po ich otwarciu. Oczywiście później możesz sobie dopasować każdy detal, np. ile powinny chować się drzwi za ścianą, jednak podczas zmian i wymiany mebli warto, aby prześwit otworu drzwi był maksymalny.

Gdzie możesz zastosować drzwi przesuwne?

Jeśli już wybrałeś czy chcesz mieć drzwi przesuwne chowane w ścianę, czy drzwi przesuwne naścienne czas pomyśleć, gdzie możesz je wykorzystać. Swoje idealne zastosowanie znajdą w każdym pomieszczeniu. Ich głównym celem, oprócz walorów wizualnych, jest łatwość użycia i wszechstronne zastosowanie. W wielu domach stosowane są one jako zamienniki drzwi skrzydłowych. Wykorzystuje się je w salonach łączonych z sypialnią, w spiżarniach czy przedpokoju, gdzie przeważnie nie ma zbyt wiele wolnego miejsca na drzwi. Jednak modne i coraz częściej używane są również drzwi przesuwne w garderobach i szafach, które pozwolą oddzielić przestrzeń sypialnianą od pomieszczenia z ubraniami.
Wybierając drzwi przesuwne do swojego domu, możesz zdecydować się na modele szklane lub wykonane z płyty i drewna. Są one eleganckie i idealnie spiszą się w każdym pomieszczeniu. Jednak podczas składania zamówienia zwróć uwagę również to, z czego są wykonane okucia drzwi oraz elementy szyn. Niskiej jakości stal, źle zabezpieczona z czasem zacznie sprawiać problemy i wychodzić na niej będą ogniska korozji. Będą one również mniej odporne na ścieranie. Te elementy to podstawa zadowolenia na wiele lat, dlatego w tym wypadku warto znaleźć firmę, która oferuje wyłącznie sprawdzone, wysokiej jakości elementy stalowe.

Montaż drzwi przesuwnych.

Jeśli masz tylko minimalny pociąg do majsterkowania, to z montażem poradzisz sobie bez zbędnych trudności. O ile drzwi przesuwne chowane w ścianę mogą być kłopotliwe, gdyż wewnątrz ściany musisz umieścić odpowiednią kasetę, w której będzie chować się skrzydło, o tyle drzwi przesuwne naścienne są bardzo łatwe w montażu. Jedynym elementem, który należy dobrze zamontować to szyna, po której poruszać będą się drzwi. Wystarczą podstawowe narzędzia jak śrubokręt, wiertarko-wkrętarka i chęci, a taki system drzwi przesuwnych sam zamontujesz w swoim mieszkaniu. Jeśli jednak nie jesteś w stanie sam tego zrobić, albo nie posiadasz specjalnych narzędzi, są firmy, które chętnie pomogą Ci odpowiednio zamontować drzwi przesuwne. Nasza firma DUET Producent Szaf i Mebli na Wymiar z siedzibą w Krakowie i Nowym Sączu pomoże Ci podczas montażu drzwi przesuwnych na terenie całej Małopolski, jak również chętnie stworzy dla Ciebie całą koncepcję systemu drzwi przesuwnych. Drzwi przesuwne będą zgodne z aktualnymi trendami, a także dobrze wykonane. Na różnych stronach internetowych znajdziesz mnóstwo inspiracji na nowoczesne drzwi przesuwne do każdego wnętrza. Stylowe aranżacje sprawią, że poczujesz się w swoim domu bezpiecznie i wygodnie.
Drzwi przesuwne mają wiele zalet i są ostatnimi czasy bardzo modne. Idealnie będą wyglądały w małych, jak również dużych pomieszczeniach, a ich subtelne wykończenie i detale podkreślą piękno i charakter każdego mieszkania.

Zapraszamy do działu poświęconego  drzwiom przesuwnym w linku poniżej!

Dodaj komentarz