You are currently viewing Szara szafa – mała a funkcjonalna realizacja

Szara szafa – mała a funkcjonalna realizacja

Małe realizacje bywają niekiedy większym wyzwaniem dla projektantów mebli na wymiar, niż aranżacja całego pomieszczenia. W tym pierwszym wypadku musimy zachować spójność estetyczną z już zastaną aranżacją, a także przedstawić Klientowi mebel, który jest funkcjonalny i dopasowany do oczekiwań.

Taka jest nasza szara szafa, która zawitała w sypialni Klienta. Realizacja, w której – choć jest mała – jest całkiem sporo do opowiedzenia.

Elegancka kolorystyka dobrze komponuje się z bielą

Cała szafa, zarówno na froncie jak i ścianach bocznych, jest pokryta szarym kolorem, o bardzo stonowanym odcieniu. Czarne uchwyty do otwierania drzwi podkreślają chłodną kolorystykę, ale przez to elegancką kolorystykę. Kolor szary nie rozprasza i nadaje pomieszczeniu spokojnego charakteru. To zresztą świetnie wpisuje się w klimat panujący w sypialni Klienta.

Fronty są gładkie, jednolite, a poszczególne elementy składowe oddzielają wyraźne ciemne odstępy. Szary kolor dominuje także na elementach wewnętrznych szafy – półkach i szufladach. Tylna ściana jednak jest biała, aby szarość nie przytłaczała i zachowana została przejrzystość.

Biel to zresztą kolor, z którym nasza szara szafa bardzo dobrze się komponuje. Na takim też tle prezentuje się ona w sypialni naszego Klienta. Szarość sprawia, że pomieszczenie, w którym biel ma bardzo mocny udział, nie wydaje się sterylne, a przytulne.

Choć odcień szarości jest dość zdecydowany, nie jest on ponury. Takie połączenie, zwłaszcza z bielą, tworzy kompozycję, która nie rozprasza i uspokaja.

Uniwersalny design, który wpasowuje się w aranżację

Projekt szarej szafy jest bardzo minimalistyczny. W zasadzie nie ma tu żadnych dodatków stylistycznych ani upiększeń. To design bardzo łagodny, niemal surowy, nieco skandynawski. Uznaliśmy, że taki najlepiej współgra z wizją, jaką miał nasz Klient na urządzenie swojej sypialni.

Gładkie fronty, pozbawione imitacji reliefów, ilustracji czy nawet drewnianych sęków sugeruje mebel do zastosowań praktycznych. Prostota designu powoduje, że mebel wygląda jednocześnie bardzo elegancko. Jest schludnie, stylowo i funkcjonalnie, ale o wnętrzu szarej szafy za moment.

Taki minimalistyczny design i dość uniwersalna, szara kolorystyka, powodują że szafa sprawdzi się w wielu rodzajach aranżacji wnętrza. Dobrze komponuje się z bielą, ale podobnie prezentować się będzie na tle ścian w innych jasnych odcieniach. Podobnie jak nie zaburzy aranżacji, w której dominują białe lub szare meble. Najlepiej szara szafa sprawdzi się w pomieszczeniach o aranżacji nowoczesnej, nawet nieco futurystycznej. Z zabytkowymi meblami do salonu, może nieco kontrastować.

Szara szafa prezentuje się dobrze, ale na walorach estetycznych nie kończą się jej zalety. Te doceniamy dopiero, gdy zajrzymy do środka. A można tu sporo włożyć.

Szara szafa, która jest pojemna i ergonomiczna

Wykonana przez nasz szara szafa podzielona jest na 5 komór – 3 sześcienne na górze, z półkami. Jedna pionowa po lewej stronie z kilkoma półkami oraz komora główna, do której prowadzi para drzwi. Tam znajdują się wieszaki na ubrania, dwie szuflady oraz dodatkowa półka.

Jako że nasz Klient będzie korzystał z szafy w sypialni przechowywać będzie w niej głównie ubrania. W tym zastosowaniu szafa sprawdza się najlepiej. Wewnętrzna organizacja sprawia, że każdy obszar jest od siebie wyraźnie oddzielony. Poszczególne części garderoby nie mieszają się ze sobą a dwie półki z wieszakami pozwalają przykładowo na osobne powieszenie marynarki czy bluzy oraz spodni czy spódnicy w dolnej części. Półki można zresztą swobodnie wyjmować lub przekładać do własnych potrzeb.

Półek jest w szarej szafie sporo. Dzięki temu można bardzo łatwo podzielić przestrzeń wedle części garderoby a nawet domowników. Nic się nie pomiesza, dostęp do wszystkiego jest łatwy i zachowana została ergonomia pod każdym względem.

Dwie pojemne szuflady na samym dole są schowane pod jedną z półek. Uchwyty od nich nie wystają, a same szuflady wysuwają się łagodnie i zamykają cicho – to szczególnie ważne w przypadku mebli w sypialni.

Funkcjonalna szara szafa do różnych zastosowań

Nasz Klient korzysta z naszej szarej szafy w sypialni, ale jej uniwersalny design, stonowana kolorystyka oraz modyfikowalna struktura wewnętrzna sprawiają, że można ją umieścić także w innych miejscach. W przedpokoju, w firmie, w biurze a nawet w salonie zaaranżowanym w modern style.

To mebel bardzo praktyczny, elegancki i funkcjonalny. Głównie dzięki prostocie, ergonomii i  możliwości dostosowania do własnych potrzeb.

Zaintrygowała Cię nasza szara szafa? Możemy taką zaprojektować i wykonać dla Ciebie. Zobacz też inne nasze realizacje – w Duet Kraków | Nowy Sącz | Limanowa projektujemy i budujemy meble na wymiar do kuchni, pokoju, sypialni, salonu czy biura.