You are currently viewing Biała kuchnia z drewnianym blatem

Biała kuchnia z drewnianym blatem

Tym razem realizacja pełna bieli. Dosłownie, gdyż biały kolor dominuje w kuchni naszego Klienta, nieco tylko uzupełniona akcentami brązowego blatu. Efekt wizualny jest imponujący, ale walory estetyczne to jedynie początek tego, co oferuje zaprojektowana przez nas biała kuchnia z drewnianym blatem

 

Nie ma co czekać, sprawdźmy, jak to wszystko wygląda – nomen omen – “od kuchni”. 

Bardzo biała kuchnia z drewnianym blatem o ciepłej barwie 

Ta realizacja to naprawdę iście biała kuchnia. Biel dominuje tu zdecydowanie i w zasadzie, w każdym punkcie kuchni są jakieś białe akcenty. Białe są ściany, biały jest sufit, białe są fronty szaf, białe są uchwyty do szafek, białe są lampy oraz wyspa kuchenna. Białe jest także światło, które oświetla kuchnię, gdy przychodzi wieczór. 

Ta biała kuchnia bardzo dobrze komponuje się z drewnianym blatem, o wyraźnym kolorze brązowym. Brązowy narożnik w postaci blatu oraz ściany oddzielającej poziomy szafek, a także blat pokrywający wyspę – to zdecydowanie ciepły akcent w całej aranżacji. Dzięki niemu kuchnia nie jest przytłaczająco biała, nie sprawia wrażenia sterylnej. 

W jaśniejszym odcieniu naturalnego brązowego drewna jest także podłoga – ta pokryta panelami o estetycznej fakturze, pokrytej sękami drewna. Są tu jeszcze inne kolorystyczne akcenty – np. szare i czarne elementy wyposażenia kuchni, niemniej dominuje biel z wyraźną domieszką naturalnego brązu. 

Patrząc na kuchnię z boku można zauważyć pewną prawidłowość stylistyczną – im jaśniejszy i zimniejszy odcień bieli – tym wyżej. W dolnej części kuchni dominuje kolor ziemi – brąz, w odcieniu naturalnym i ciepłym. 

Już samo spojrzenie na to pomieszczenie daje przyjemne odczucia i zachęca do skorzystania z tego, co oferuje jej wyposażenie. A to dopiero początek opowieści o naszej realizacji. 

Dużo miejsca na wszystko – talerze, garnki czy sprzęt kuchenny 

Kuchnia naszego Klienta stanowi dużą wnękę w większym pomieszczeniu. To taki spory aneks kuchenny do salonu, w którym Klient jadać będzie posiłki lub podejmował gości. Tym samym, nie ma tu żadnych wyraźnie oddzielających od reszty pomieszczenia akcentów, drzwi ani przegród. Mimo to, miejsca w kuchni do zagospodarowania jest dość sporo. Postanowiliśmy to wykorzystać w możliwie praktyczny sposób. 

Praktycznie całe umeblowanie, jakie ma nasza biała kuchnia z drewnianym blatem, to duży narożny zestaw szaf, szafek, półek i szuflad. Na jednej ścianie jest on niemal jednolity – przedzielony jedynie kuchenką mikrofalową, piekarnikiem i lodówką. Druga ściana dzieli się na poziom wyższy i niższy, który podzielony jest brązowym obszarem roboczym. Tam na całej powierzchni znajduje się drewniany blat oraz kuchenka oraz granitowy zlew.

Dzięki temu można przygotowywać posiłki na całkiem sporej przestrzeni, dzieląc tym samym czynności i obszar potrzebny do ich wykonywania. 

W praktycznie każdym miejscu kuchni jest jakaś szafka lub szuflada, w której coś można umieścić. Talerze, garnki, przyprawy, sztućce, sprzęt kuchenny – to, jak zagospodaruje tą przestrzeń zostawiliśmy oczywiście w gestii Klienta. Zależało nam na tym, aby miał maksymalnie duże możliwości. Gdziekolwiek w kuchni będzie się znajdował i na jakimkolwiek etapie przygotowywania posiłku będzie, zawsze będzie miał pod ręką to, czego potrzebuje w danej chwili. 

Trójkąt kuchenny z wyspą do przygotowywania i jedzenia posiłków 

Biała kuchnia ze swoim drewnianym blatem to jednak nie tylko zestaw narożny szaf, półek i szuflad. To także spora wyspa kuchenna umieszczona w centralnym miejscu pomieszczenia. A co tam jest? Pokryta blatgem, w tym samym odcieniu naturalnego drewna, to kolejna przestrzeń do przyrządzania posiłków. Tam również zamontowaliśmy szereg praktycznych szuflad, a z drugiej strony wyspy umieściliśmy wnękę, która ułatwia usiądnięcie przy blacie wyspy i na przykład – skosztowanie nowo powstałej potrawy. 

 

Zasadę trójkąta kuchennego – której konsekwentnie się trzymamy projektując każdą naszą kuchnię na wymiar – zachowaliśmy w ten sposób, że strefy przechowywania jedzenia, przygotowywania posiłków oraz zmywania, umieściliśmy w podobnych acz nie odległych lokalizacjach. 

 

Blat wyspy kuchennej jest nieopodal piekarnika, kuchenki mikrofalowej i lodówki – łatwo zatem wyjąć coś z nich, zwłaszcza jeśli jest to coś bardzo zimnego lub bardzo gorącego. Z kolei strefa zmywania otoczona jest blatem, który oddziela ją od innych obszarów kuchni i nie zakłóca pracy. Dodatkowa kuchenka, połączona z okapem, tuż obok zlewu i zmywarki to rozwiązanie praktyczne, które docenią każde gospodynie. 

Pełna blasku biała kuchnia z drewnianym blatem 

Czy wspominaliśmy o tym, że to biała kuchnia? No jasne. Ale czy o tym, jak pełna jest przez to – i nie tylko przez to – blasku?

Sama biel to barwa, która rozświetla i optycznie powiększa pomieszczenie. Kuchnia naszego Klienta jest sama z siebie dość duża, ale dominująca biel jeszcze bardziej to podkreśla. Postanowiliśmy iść w tym kierunku na całość – zamontowaliśmy szereg lamp, które także są białe i dają jasne, białe światło. Trzy z nich są nad wyspą kuchenną, kolejne kilka LED-ów nad obszarem roboczym, a jeszcze kolejne zwisające przy wejściu do kuchni – w zasadzie przekroczeniu obszaru salonu i aneksu kuchennego. W sumie źródeł światła jest dwanaście, które mogą być dowolnie zapalane i gaszone. Nie licząc okna, które znajduje się na zagospodarowanej meblami ścianie. Ono także daje sporo blasku do kuchni. 

Wieczorem zaś, gdy światła dziennego nie ma, lampy dostarczają także sporo blasku. Można z powodzeniem pracować w kuchni wieczorami i nocą, a jeśli Klient zechce – także włączyć tylko wybrane lampy aby nadać kuchni romantycznego i urokliwego charakteru. 

Drink na koniec dnia, przy przygaszonym świetle? Tutaj to możliwe. 

Biała kuchnia na wymiar w oparciu o solidne materiały 

O jakości realizacji świadczą też zastosowane przez nas materiały i elementy konstrukcyjne:

 

  • Fronty akryl biały połysk REHAU
  • Blat i płyta na ścianie dąb odwieczny SWISS KRONO
  • Zawiasy, prowadnice, podnośniki klap  BLUM

 

Meble są estetyczne a fronty gładkie i przyjemne w dotyku. Blat wytrzymały i odporny na wilgoć – to przecież tak istotne w kuchni, gdzie niejednokrotnie panuje podwyższona wilgotność powietrza a w ruch idą noże, widelce i roboty kuchenne. Szuflady, choć niepozorne są pojemne oraz wysuwają się łagodnie. Szafki zamykają się cicho. Całość mebli na wymiar, jakie ma nasza biała kuchnia z drewnianym blatem wytrzyma lata eksploatacji. Ze względu na jakość materiałów jak i przemyślany projekt. 

Jest elegancko, ergonomicznie i funkcjonalnie 

Wszystkie te estetyczne zalety, które ma nasza biała kuchnia z drewnianym blatem, nie byłyby tak znaczące, gdyby nie szły w parze z funkcjonalnością i ergonomicznym projektem. Nasza realizacja łączy te dwie rzeczy. 

 

Wspomniany szereg licznych półek, szafek, szuflad i sprzętu tworzy zgrany pakiet. Z jednej strony jest bardzo dużo miejsca na wszystko. Szafy i szuflady są pojemne i maksymalnie wykorzystują zajętą przez siebie przestrzeń. Z drugiej, z racji swojej mnogości, są wszędzie i to daje pełną swobodę Klientowi w tym, co gdzie i jak umieścić. Po to, aby wygodnie było mu korzystać z kuchni i tak zaplanować w niej prace, aby przebiegały efektywnie i w efekcie… smakowicie. 

 

Szafki umieszczone są na optymalnej wysokości. Te z górnego poziomu są nieco większe, aby umieścić tam rzeczy rzadziej używane i łatwiej było sięgnąć po uchwyt. Niższy poziom to dominacja szuflad na małe i często używane przedmioty. Nie zabrakło komory na kosz na śmieci. 

 

Wspominaliśmy o oświetleniu i ma ono, poza estetycznym, także praktyczne znaczenie, Bardzo mocno oświetlony blat, zarówno w obszarze roboczym jak i na wyspie kuchennej, ułatwia pracę i nie męczy wzroku. Można gotować także wieczorami i w nocy. 

 

To biała kuchnia z drewnianym blatem, która daje całą moc możliwości. Zarówno pod kątem praktycznym jak i logistycznym, jeśli chodzi o przygotowywanie dużej ilości potraw czy też tych bardziej skomplikowanych. Z powodzeniem pracować w niej mogą dwie a nawet trzy osoby. Nie wejdą sobie w drogę i nie będą nawzajem przeszkadzać. 

 

No i – last but not least – jest tutaj po prostu elegancko. Kolorystyka, minimalistyczny, jasny styl oraz nieco nuta skandynawskiej estetyki czyni tą kuchnię nowoczesną, ale nie przesadnie futurystyczną. Brąz nadal pozostawia tradycyjny odcień kuchni, które pamiętają nasze babcie. 

 

Krótko mówiąc – działa i przebywa się tutaj z przyjemnością. Tak przynajmniej twierdzi nasz Klient, a my przez grzeczność nie zaprzeczymy. 

Nowoczesne wyposażenie współgra z elegancką aranżacją kuchni 

Omówiliśmy projekt, styl, kolorystykę oraz ergonomiczny układ kuchni zgodnie z zachowaniem zasady trójkąta kuchennego. A co z wyposażeniem? 

 

W kuchni znajduje się wszystko to, co potrzebne – piekarnik, kuchenka mikrofalowa, kuchenka tradycyjna z wyciągiem i okapem, granitowy zlew, zmywarka oraz pojemna lodówka. Taki zestaw pozwala na przygotowywanie praktyczne każdego posiłku. Nasz Klient lubi i potrafi gotować, a zatem jesteśmy spokojni, że dobrze wykorzysta wyposażenie. Dostęp do elektryczności jest także ułatwiony. w samym obszarze roboczym (mówimy o drewnianym blacie pomiędzy poziomami szafek i szuflad) znajduje się sporo gniazdek. Są one na przeciwległych stronach obszaru roboczego, dlatego znajdzie się gniazdko i miejsce dla każdego miksera, blendera, robota kuchennego czy innego sprzętu. 

Umieszczenie zmywarki tuż obok zlewu również uznaliśmy za praktyczne – to, co możemy umyć na szybko, załatwimy w zlewie – zmywarka zaś pochłonie większe mycie, na przykład po imprezie. 

Wykorzystaliśmy sprzęt uznanych firm i jakości, które dają perspektywę działania przez lata.

Sprzęt jest umiejętnie “schowany” w szafkach w kuchni, dlatego nie zajmuje dodatkowego miejsca i świetnie komponuje się z całością aranżacji. 

 

Co tu dużo mówić – kolejna realizacja, z której jesteśmy dumni a nasz Klient zadowolony. 

Podoba Ci się nasza biała kuchnia z drewnianym blatem? 

Nasze realizacje, o których opowiadamy na naszym blogu to przykłady tego, w jak różnych uwarunkowaniach można stworzyć naprawdę udane, eleganckie i praktyczne aranżacje kuchni na wymiar. Taka jest też nasza biała kuchnia z drewnianym blatem

Zaintrygowała Cię? Szukasz pomysłów na tego typu realizację, a może kupujesz nowy dom lub mieszkanie? Daj nam znać, a dobierzemy optymalne rozwiązania właśnie dla Ciebie.