SZAFY WNĘKOWE KLASYCZNE

Masz małe mieszkanie lub źle zaaranżowane wnętrze domu? A może dopiero wchodzisz w dorosłe życie i zastanawiasz się, jak odpowiednio zagospodarować wnętrze mieszkania? Jeśli tak, to ten wpis jest idealny dla Ciebie. Tutaj dowiesz się, jak odpowiednio zagospodarować każdą wnękę w domu, jakiej nie wykorzystałbyś w żaden inny sposób.

Szafy wnękowe klasyczne – ich zalety i zastosowanie.

Szafy wnękowe klasyczne najczęściej wykorzystuje się w przedpokoju. Okazuje się, że w małych mieszkaniach lub starym budownictwie nikt nie zwracał uwagi na zagospodarowanie przestrzenne powierzchni użytkowych. Przez takie działanie często trafić można na liczne wnęki, które trudno zaaranżować. Najczęściej pojawiają się one właśnie w przedpokojach, pokojach lub łazienkach, gdzie wędrują szyby wentylacyjne lub kominowe. Warto więc zastanowić się, jak można wykorzystać tę przestrzeń. W wielu sklepach meblowych znajdziesz mnóstwo propozycji na meble do przedpokoju. Są one jednak tworzone w sposób standardowy i niekoniecznie zmieszczą się w daną wnękę lub odpowiednio ją wypełnią. Idealnym rozwiązaniem będzie stworzenie szafy wnękowej na wymiar, która idealnie będzie dopasowana w wolne przestrzenie z brakiem możliwości zagospodarowania ich w inny sposób.

Wybierając szafy wnękowe do przedpokoju, warto zastanowić się nad szafą wnękową klasyczną lub szafą wnękową z drzwiami przesuwnymi. Szafy wnękowe klasyczne mają bardziej wytrzymałą strukturę i są one chętniej wybierane do każdego domu. Szafa wnękowa może być również zabudową danej przestrzeni. Tworząc szafę wnękową do zabudowy, zyskujesz wewnątrz wolną przestrzeń na produkty codziennego użytku, jak deskę do prasowania, odkurzacz czy mop, a także w drugiej części możesz umieścić okrycia wierzchnie i obuwie.

Decydująca się na szafę wnękową klasyczną do przedpokoju na wymiar, warto zastanowić się nad wyborem szafy, która będzie odpowiednio wyposażona zgodnie z Twoim pomysłem. To Ty wiesz, co będziesz w niej trzymał, dlatego zastanów się, jak powinna być ona stworzona.

szafy-duet-blog-krakow-meble-na-wymiar
szafy-duet-blog-nowy-sacz-meble-na-wymiar

Co powinno znajdować się w klasycznej szafie wnękowej do przedpokoju?

Tworząc projekt szafy wnękowej, warto zastanowić się nad tym, co powinna ona w sobie zawierać. Szafa ta na pewno powinna posiadać liczne półki małe i duże na codzienną galanterię i dodatki. Oprócz tego powinna posiadać również drążek na wieszaki. Ale czy to wszystko? Mając małe mieszkanie lub mały przedpokój w swoim domu, każda przestrzeń wolna do zagospodarowania jest ważna. Wiele osób decyduje się w jednej części szafy wnękowej stworzyć przestrzeń na odzież i galanterię, w drugiej natomiast stworzyć przestrzeń na niezbędne urządzenia. W ten oto sposób wiele osób będzie mogło bez problemu pomieścić w swoim dobrze zagospodarowanym przedpokoju wszystko, co jest niezbędne każdego dnia, nie tracąc miejsca w innych częściach mieszkania. Niektórzy dodatkowo decydują się na organizery, które również można wykorzystać w dowolny sposób w szafie wnękowej.

szafa-wnekowa-na-wymiar-tanio-nowy-sacz
szafa-wnekowa-na-wymiar-tanio-krakow

Co powinno znajdować się w klasycznej szafie wnękowej do łazienki?

Często w łazienkach również pojawiają się wnęki, które trudno zagospodarować. Wiąże się to z infrastrukturą kominowo — wentylacyjną, dlatego warto zastanowić się nad odpowiednim zagospodarowaniem łazienki. Aby sprzątanie było ułatwione można, kiedy jest taka możliwość, zabudować szafą wnękową dowolną przestrzeń łazienki uzyskując w ten sposób miejsce na wiele niezbędnych produktów. Szafy wnękowe można również wykorzystać do zabudowy pralki lub suszarki, dlatego taki projekt warto omówić z kimś, kto ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Nie od dziś wiadomo, że w łazience powinny się znajdować takie produkty jak ręczniki, szlafroki, asortyment higieniczny, chemia do prania i wiele innych. Stworzenie odpowiedniej szafy we wnęce łazienki pozwoli Ci umieścić wszystkie te produkty w tym pomieszczeniu, nie tracąc przy tym miejsca.

Co powinno znajdować się w klasycznej szafie wnękowej w pokoju?

Szafy wnękowe w pokoju często są tworzone w styl garderoby na wymiar. Ścianę, na której znajduje się wnęka, można nowocześnie zaaranżować, tworząc garderobę na wymiar, gdzie znajdować będą się wszystkie niezbędne produkty dnia codziennego, takie jak odzież, galanteria czy bielizna. Szafę tę można również podzielić, aby w jej części móc umieszczać artykuły biurowe, zabawki czy kosmetyki. Ważne jest jednak to, aby klasyczna szafa wnękowa w formie garderoby była idealnie wkomponowana we wnękę, jaką masz do zagospodarowania. Często pokoje umieszczone są na poddaszu, gdzie znajdują się również skosy. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zyskać maksymalną wolną przestrzeń w pokoju, którą można zagospodarować w inny sposób.

Jakie fronty do szafy wnękowej klasycznej?

Decydując się na stworzenie szafy wnękowej do przedpokoju, pokoju czy łazienki, warto zastanowić się nad frontami. Fronty powinny być dostosowane do wnętrza, aby idealnie pasowały do wystroju. Warto również zastanowić się nad stworzeniem frontów, które będą łatwe w utrzymaniu czystości. Ciekawym rozwiązaniem będzie stworzenie frontów z nowoczesnym motywem, które nadadzą każdemu wnętrzu uroku. Drzwi do szafy wnękowej klasycznej mogą być wykonane w macie lub połysku.

Ile kosztuje szafa wnękowa na wymiar klasyczna?

Cena szafy wnękowej klasycznej uzależniona jest od materiałów, z jakich ma być ona wykonana oraz od rozmiarów i budowy szafy wnękowej. Czym bardziej skomplikowany projekt, tym koszt szafy może ulec zmianie. Aby dokładnie dowiedzieć się, ile kosztuje szafa wnękowa klasyczna na wymiar, wystarczy zadzwonić do naszych konsultantów DUET Producent Szaf i Mebli na Wymiar, gdzie będziesz musiał podać specyfikację szafy, jaką chcesz uzyskać, a nasi konsultanci wykonają dla Ciebie wstępną wycenę.

Meble na wymiar | Szafy wnękowe klasyczne | Garderoby | Meble Kuchenne

Wykonujemy meble na zamówienie, które spełnią Twoje oczekiwania. Nasi pracownicy stworzą dla Ciebie projekt szafy wnękowej klasycznej, który będzie zgodny z Twoimi wymaganiami. Jako firma z 23-letnim doświadczeniem posiadamy udokumentowanych wiele realizacji, które wykonaliśmy na terenie całej Małopolski. Nasze meble na wymiar znajdziesz w wielu miastach, takich jak Nowy Sącz, Kraków, Limanowa, Mszana Dolna, Gorlice czy Krynica-Zdrój. Oczywiście działamy również w wielu innych miejscowościach, dlatego jeśli chcesz wykonać meble na wymiar, takie jak szafę wnękową, garderobę czy kuchnię, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub do siedziby naszej firmy w Krakowie, lub Nowym Sączu.

W naszej galerii zdjęć znajdziesz mnóstwo nowoczesnych realizacji wykonanych z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu, że pracujemy na najlepiej rozwiniętym technologicznie sprzęcie, jesteśmy w stanie wykonać dla Ciebie nawet najbardziej nietypowy projekt. Oferujemy meble na zamówienie do małych mieszkań, które idealnie dopasują się do każdej wolnej wnęki, jak również meble na wymiar do biura czy domu jednorodzinnego. Dzięki temu całe swoje mieszkanie będziesz mógł wyposażyć w meble w jednym stylu, które będą idealnie pasowały do całości aranżacji wnętrza.