You are currently viewing Proces zamówienia mebli na wymiar Duet na podstawie naszej realizacji

Proces zamówienia mebli na wymiar Duet na podstawie naszej realizacji

Dziś chcielibyśmy wam przedstawić proces zamówienia mebli na wymiar na podstawie jednej z naszych ostatnich realizacji. Mieliśmy okazję umeblować piękny, nowo postawiony domek w Wieliczce koło Krakowa. Musimy nieskromnie przyznać, że jesteśmy dumni z tej realizacji i mamy nadzieję, (a raczej jesteśmy tego pewni), że właścicielom będzie się tam bardzo dobrze mieszkać. Zlecenie to obejmowało umeblowanie praktycznie całego domu. Począwszy od kuchni na wymiar, przez łazienkę, salon, korytarz, garderobę na wymiar, sypialnię i pozostałe pokoje.

Meble na wymiar DUET Kraków | Nowy Sącz | Jak to się zaczęło?

Wszystko zaczęło się od… Jednego telefonu do oddziału Duet w Krakowie!

Właściciele nowo wybudowanego domu w Wieliczce zadzwonili do jednego z naszych oddziałów – Duet Meble na wymiar Kraków, aby umówić się na darmowy pomiar i wycenę mebli kuchennych na wymiar. Co ciekawe, początkowo umeblowana przez nas miała to być właśnie tylko …………….kuchnia. Troszkę się jednak rozpędziliśmy i powstały również meble na wymiar, takie jak: szafy, meble do pokoju, przedpokoju, meble łazienkowe, sypialnia i wiele innych.

Tak jak wspomnieliśmy, wszystko zaczęło się od jednego telefonu od właścicieli do naszego oddziału Duet w Krakowie, następnie już kilka dni później w ustalonym dniu, nasi specjaliści przyjechali, dokonali pomiarów, ustalili wszelkie szczegóły i wysłuchali planów i wymagań właścicieli. Początkowo w planach było tylko stworzenie mebli kuchennych wymiar. Jednak w czasie pomiarów, właściciele domu doszli do wniosku, że mają dosyć chodzenia po sklepach i szukania mebli, które będą odpowiadać ich wymaganiom i w dodatku pasować kolorystycznie, mieć odpowiednie wymiary i przy tym wykonane z dobrej jakości materiałów, co jak zapewne wiecie, wcale nie jest łatwym zadaniem. I tak od słowa do słowa, wykonaliśmy pomiar praktycznie całego domu. Właściciele w tym przypadku mieli dosyć jasno określone wymagania, co do ostatecznego wyglądu pomieszczeń w ich domu. Przeglądali też wcześniej gotowe projekty kuchni, szaf i innych wykonanych przez nas wcześniej mebli, co dużo ułatwiło pracę. Jednak ostateczny projekt został wykonany przez naszych projektantów. Projekt obejmował m.in. Meble kuchenne na wymiar, meble do pokoju, przedpokoju, szafy, sypialnię, łazienkę i salon. Jednak samo przeglądanie gotowych projektów kuchni, szaf, czy łazienek to nie wszystko! Nie zdarzyło nam się jeszcze robić od ponad dwudziestu lat dwóch takich samych pomieszczeń. Gotowe projekty szaf, kuchni, czy garderób to tylko przykłady naszych możliwości, które mogą zainspirować. Gotowe projekty kuchni, szaf i innych mebli na wymiar Duet możecie zobaczyć w zakładce projekty, do czego zachęcamy!

DUET Małopolska | Krok drugi – projekt mebli na wymiar

Tuż po dokonaniu wstępnego pomiaru i rozrysowaniu pierwszej koncepcji, przystąpiliśmy do projektowania. Pomiar obejmował oczywiście pobranie wymiarów każdego elementu pomieszczenia, ewentualne wnęki, przyłącza wody, gazu, elektryki itp. następny ustalamy wszystkie ważne kwestie, takie jak wstępny rozkład mebli kuchennych, ustawienia szaf, garderoby, kolor mebli, materiały itp. Kolejny etap to ustalenie stylu, w jakim wykonane mają być nasze meble. Poznanie wstępne i stylistyki wykończenia jest istotne do przygotowania pierwszej wizualizacji. Jesteśmy w stanie wtedy określić, jak w rzeczywistości będzie wyglądało całe pomieszczenie. W tym między innymi kolor mebli, wykończenie, forma, czy nawet ułożenie glazury i rozkład oświetlenia. Następnie ustalane jest wszelkie wyposażenie dodatkowe, w tym np. szafki cargo, wysuwane półki, wbudowane suszarki na naczynia, systemy koszy na śmieci, gniazdka wbudowane w blat, ustawienie półek garderoby, ustalenia materiałów, z których wykonane będą meble na wymiar, domyki, uchwyty, listwy ozdobne, cokoły czy oświetlenie uzupełniające. Ważnym elementem jest też ustalenie przynajmniej wstępnie jakie sprzęty kuchenne będą znajdować się w kuchni na wymiar. Oczywiście ostatecznie wybór sprzętów może nastąpić tuż przed realizacją zamówienia, jednak na potrzeby projektu dobrze jest określić jakie sprzęty będą się tam znajdować i podać przybliżone wymiary. Po zebraniu tych najważniejszych informacji powstaje pierwszy projekt przygotowany przez doświadczonych projektantów. Gotowy projekt zleceniodawca otrzymuje do wglądu, oczywiście może wprowadzić wszelkie uwagi.

Otrzymanie projektu, to jeden z bardziej wyczekiwanych momentów właścicieli domu. Nic w tym dziwnego, W końcu mają okazję zobaczyć, jak może wyglądać ich dom po wykonanym zleceniu i montażu mebli na wymiar. Oczywiście pomiar i projekt kuchni na wymiar wykonujemy zupełnie za darmo. Na etapie projektu zleceniodawca ma możliwość wprowadzić wszelkie zmiany — w końcu między innymi po to jest on tworzony. Czasem nie łatwo jest wyobrazić sobie, jak ostatecznie będzie wyglądało całe pomieszczenie. Jednak dzięki otrzymanemu projektowi łatwiej jest podjąć decyzję. Można zmienić układ mebli, kolor mebli, wykończenie, a nawet wymiary i układ. Wszelkie uwagi i zmiany wprowadzane są do projektu aż ostatecznie powstanie ten, który będzie projektem ostatecznym, z którego w 100% będą zadowoleni właściciele domu. Po akceptacji ostatecznego projektu przesyłany jest on do naszego działu produkcji mebli na zamówienie, a stąd już całkiem niedaleka droga do montażu.

Meble na wymiar DUET Kraków | Nowy Sącz | Produkcja mebli na zamówienie

Czas produkcji zależny jest od wielu czynników, między innymi od wybranego materiału, z którego wykonane są meble na wymiar, czy poziomu skomplikowania i ilości zabudowy. Oczywiście przybliżony czas realizacji zawarty jest zawsze w umowie.

Meble na wymiar Duet produkowane są przez nas już od ponad 23 lat, współpracujemy z najlepszymi fachowcami w tej dziedzinie, którzy mają bardzo duże doświadczenie w produkcji mebli na wymiar, zarówno w Krakowie jak i Nowym Sączu. Meble produkowane są z najwyższej jakości materiałów oraz elementów wykończeniowych. Na tym etapie nie ma miejsca na żadne błędy czy oszczędności. Jakość i trwałość zamontowanych mebli na wymiar zależy bowiem od odpowiedniego ich wykonania, dlatego na tym etapie przykładamy bardzo dużo wagę do każdego, nawet najmniejszego elementu. Produkcja mebli na zamówienie, które zamontowaliśmy w domu we Wrząsowicach koło Krakowa, trwała kilka tygodni, w końcu mieliśmy do stworzenia faktycznie każde pomieszczenie domu. Jednak jak widzicie na załączonych zdjęciach, warto było czekać, aby każdy element był „dopięty na ostatni guzik”.

DUET Kraków | Nowy Sącz | Montaż mebli na wymiar Duet

A to już ostatni etap całego zamówienia. Od pierwszego telefonu do oddziału Duet w Krakowie, minęło zaledwie kilka tygodni, a już właściciele mogli się cieszyć swoim wykończonym „gniazdkiem”. Po zakończeniu produkcji mebli w Krakowie nasi montażyści kontaktują się ze zleceniodawcą, ustalając dogodny termin montażu. Sam montaż wbrew pozorom nie trwa długo, dzięki temu, że mamy odpowiedni projekt, meble wyprodukowane są z dokładnością co do jednego milimetra oraz dzięki bardzo dużemu doświadczeniu naszych monterów, sam montaż mebli na wymiar nie jest bardzo czasochłonny. I tu pojawia się dodatkowy plus zamówienia mebli na wymiar, ponieważ nie musisz martwić się o skręcanie i montaż mebli!

 

DUET | Małopolska | Ile kosztują meble na wymiar?

Cena mebli na wymiar to bardzo istotny punkt ustaleń z nabywcą. To, ile kosztują meble na wymiar, w dużej mierze zależy od tego, co dokładnie składa się na wysokość zamówienia. Czy cena mebli zawsze jest większa niż mebli gotowych? Zazwyczaj tak. Głównymi powodami jest ilości i nakład pracy jako należy włożyć w produkcję mebli, ale i też od jakości użytych materiałów. Gotowe meble zazwyczaj produkowane są taśmowo, natomiast każde meble Duet, niezależnie czy będą to meble na wymiar do pokoju, do przedpokoju, sypialnia, garderoba na wymiar, czy meble kuchenne na wymiar, zawsze produkowane są na każde indywidualne zamówienie i tylko z najwyższej jakości materiałów — przynajmniej u nas. Jednak czy różnica jest tak duża? Biorąc pod uwagę fakt, że do ceny gotowych mebli, jakie znajdziesz w sklepie czy markecie, musisz dołożyć koszt transportu, wniesienia, ale i również godziny, a nawet dni, spędzone na skręcaniu i montażu całości, różnica może okazać się wcale nie tak duża, jak mogłoby się początkowo wydawać. Dodatkowo meble wykonane na wymiar w Duet, tworzone są z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje, że przez najbliższe kilka lat, będziemy mogli cieszyć się nieskazitelnymi meblami. W przypadku gotowych mebli z marketu niestety różnie z tym bywa. Jak to się mówi czasem „co tanie to drogie”.

Ostateczna cena mebli na wymiar zależeć będzie między innymi, od użytych materiałów, koloru mebli, elementów wykończeniowych, dodatkowych elementów takich jak elementy ozdobne, udogodnienia, wyposażenie jak np. prowadnice w szufladach, systemy szufladowe, zawiasy, spowalniacze, suszarki na naczynia w meblach kuchennych na wymiar, szafki typu cargo i wiele innych elementów, które mogą wpływać na to, ile kosztują meble na wymiar. Jednak wraz z ceną wzrasta też funkcjonalność mebli, więc warto się dobrze zastanowić. Natomiast to już zależy od indywidualnych preferencji osób zlecających. wykonanie mebli na wymiar. Dzięki temu, że każdą realizację poprzedza projekt i wycena, dokładnie widać które elementy wpływają na jego końcową cenę. Taki kosztorys można przeanalizować i zastanowić się jakie elementy dołożyć bądź z czegoś zrezygnować, aby uzyskać zamierzony efekt i aby cena mebli na wymiar była zadowalająca.

Duet | Produkcja mebli Nowy Sącz | Kraków | Limanowa | Meble na wymiar Małopolska