You are currently viewing Jak dbać o meble na wymiar do łazienki?

Jak dbać o meble na wymiar do łazienki?

Dobrej jakości meble na wymiar, potrafią służyć nawet przez dziesięciolecia. Jednak oczywistą sprawą jest to, że aby faktycznie tak było, należy o nie odpowiednio zadbać. Często nasi klienci zadają nam pytanie, jak dbać o produkowane przez nas meble na wymiar, stąd zrodził się pomysł na powstanie tego artykułu, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Oczywiście nie będzie to złoty środek na każde meble, ponieważ bardzo dużo zależy od tego, jakie są to meble, z jakich materiałów, czy są to meble z płyty MDF, czy meble z laminatu, czy w połysku, matowe, czy okleina itp. Dużo też zależy od tego, o jakim pomieszczeniu mowa. Inaczej będziemy dbać o meble do kuchni na wymiar, czy meble na wymiar do salonu, a inaczej o meble na wymiar do pokoju dziecięcego czy meble na wymiar do łazienki.

W tym artykule skupimy się na meblach łazienkowych, ponieważ najczęściej ich pielęgnacja spędza sen z powiek właścicieli. Opiszemy jak dbać o meble łazienkowe z płyty MDF, o meble łazienkowe na wymiar z laminatu, jak i o meble lakierowane. Miłego czytania!

meble do łazienki w bieli
meble do łazienki na wymiar to idealne rozwiązanie zarówno dla małej jak i dużej łazienki

Fabryka Mebli na Wymiar DUET |Jjak dbać o meble na wymiar do łazienki?

Zaczniemy od mebli do łazienki na wymiar, bo one rodzą chyba najwięcej wątpliwości. Na początek warto się zastanowić, jakie meble wybrać, aby faktycznie były odpowiednie do łazienki i spełniały swoją funkcję na lata. Wymierając meble na wymiar do łazienki mamy ten plus, że specjaliści przygotowujący projekt mebli biorą pod uwagę fakt, że meble mogą być narażone na działanie wody i wilgoci. Niestety przy gotowych meblach dostępnych w marketach, szczególnie tych z niższej półki często pojawia się problem odklejającej się okleiny. Jak więc dbać o meble w łazience, aby służyły nam przez lata? Przede wszystkim zadbać o odpowiednią jakość materiałów – to podstawowa sprawa, aby móc cieszyć się nimi przez lata. Gdy nasza łazienka jest już gotowa i umeblowana, bardzo ważną rzeczą jest odpowiednie czyszczenie i mycie mebli na wymiar w łazience.

Sprzątanie łazienki nie powinno ograniczać się jedynie do umycia płytek, wanny czy kabiny prysznicowej, i ułożenia kosmetyków. Bardzo ważna, a może nawet ważniejsza jest systematyczna pielęgnacja mebli łazienkowych na wymiar. Ponieważ na meblach łazienkowych lubią pojawiać się nieestetyczne zacieki z wody, którym nie sposób zapobiec. Jak zatem dbać o meble łazienkowe na wymiar, by zachować je w pierwotnym stanie, nienagannej czystości i co równie ważne, nie uszkodzić powierzchni blatów i frontów?

Jedną z podstawowych czynności, która powinna nam „wejść w nawyk”, jest każdorazowe wycieranie blatów lub frontów. Tak… niestety… każdorazowe. W ten sposób zabezpieczymy najlepiej nasze meble łazienkowe na wymiar przed działaniem wody i brzydkimi zaciekami. Warto przyzwyczaić się do tego schematu: myjemy ręce – wycieramy ręce – wycieram blat lub fronty, jeśli pojawiła się na nich woda. To prosta czynność niezajmująca sporo czasu, a bardzo pomoże w pielęgnacji meble.

Kolejna rzecz to czyszczenie i pielęgnacja mebli łazienkowych na wymiar – jakich środków powinniśmy używać? I tu pojawia się zasadnicze pytanie, mianowicie z jakich materiałów wykonane są nasze meble do łazienki na wymiar? W zależności od użytego materiału, do ich pielęgnacji będziemy używać różnych preparatów o właściwościach czyszczących, nabłyszczających i konserwujących. Należy jednak pamiętać, aby zawsze myć meble miękką ściereczką, najlepiej z mikrofibry, aby nie zarysować lub uszkodzić mebli.

Fabryka Mebli na Wymiar DUET | Jak dbać o meble łazienkowe na wymiar z płyty MDF?

Popularnym materiałem do produkcji mebli łazienkowych na wymiar, są płyty MDF. Powierzchnię tego typu szafek warto myć przy pomocy preparatów przeznaczonych do czyszczenia mebli drewnianych, np. delikatne preparaty przeciw kurzowi, które nie tylko mają działanie myjące, poprzez usuwanie z powierzchni płyt wszelkie zabrudzenia i zacieki, ale także chronią meble przed przykrym oddziaływaniem wilgoci, której nie da się uniknąć w łazience, a w dodatku pozostawiają na meblach przyjemny zapach. Dodatkowo płyny te, często mają działanie antystatyczne, dzięki czemu ograniczymy osadzanie się na powierzchni mebli kurzu.

Fabryka Mebli na Wymiar DUET | Jak dbać o meble łazienkowe na wymiar z laminatów?

Nowoczesne meble łazienkowe, coraz częściej wykonuje się również z laminatów. Istnieje na rynku wiele preparatów przeznaczonych specjalnie do czyszczenia takich mebli łazienkowych. Można również używać klasycznych preparatów do czyszczenia mebli lub wody z płynem do mycia naczyń. Ważne, aby nie używać nadmiaru wody i dokładnie wycierać do sucha. Nie wolno używać żadnych silnych preparatów jak np. mleczka do szorowania ani twardych gąbek. W ogóle nie wolno ich szorować. Regularne delikatne czyszczenie z pewnością zabezpieczy meble przed brzydkimi zaciekami.

Fabryka Mebli na Wymiar DUET Jak dbać o lakierowane meble łazienkowe na wymiar?

Współczesne meble łazienkowe na wymiar, to także meble na tzw. wysoki połysk, wykonane z płyt lakierowanych. Coraz częściej nasi klienci decydują się właśnie na ten materiał do swoich mebli łazienkowych ze względu na jego niesamowitą estetykę. Są to jednak najbardziej wymagające w czyszczeniu i konserwacji materiały. Jeśli zależy nam na zachowaniu tak atrakcyjnego wyglądu, jak tuż po montażu, musimy wiedzieć, że trzeba o nie systematycznie dbać. W tym przypadku warto sięgać już po specjalistyczne preparaty, przeznaczone właśnie do czyszczenia powierzchni lakierowanych, które – co ważne, nie mogą zawierać w składzie środków ściernych, ale za to zawierają różne rodzaje impregnatów np. woski lub oleje, które nie tylko nabłyszczają, ale też chronią lakierowaną powierzchnię lakierowanych mebli łazienkowych na wymiar. Warto również pamiętać, że fronty i blaty lakierowanych mebli na wymiar, należy przecierać bardzo miękką ściereczką, najlepiej z mikrofibry w taki sposób, aby przypadkiem nie porysować powierzchni. Dobre preparaty przeznaczone do czyszczenia lakierowanych mebli do łazienki, mają zazwyczaj właściwości nabłyszczające i ochronne. Dzięki temu fronty mebli łazienkowych na wymiar lakierowanych nie stracą swojego blasku, a ryzyko ich przypadkowego zarysowania zdecydowanie maleje.

Dlaczego tak ważna jest wiedza o tym, jak dbać o meble łazienkowe?

Umiejętność i wiedza jak dbać o meble łazienkowe na wymiar jest tak ważna prostej przyczyny. Każdy chciałby mieć piękne meble w łazience przez długie lata i nie musieć ich wymieniać przez zacieki, zarysowania czy uszkodzenia. Jeśli zapomnisz o regularnej pielęgnacji i dbaniu o swoje meble w łazience, ich powierzchnia szybko może pokryć się brzydkimi zaciekami z wody lub mydła, a tego chcemy uniknąć. Meble też przestaną lśnić, a ich powierzchnia może nawet zacznie pękać i matowieć, szczególnie w przypadku mebli łazienkowych na wymiar lakierowanych. Dzięki odpowiedniej i systematycznej pielęgnacji Twoje meble łazienkowe na wymiar na pewno zachowają swój atrakcyjny wygląd i będą spełniać swoją funkcję przez długie lata. Po prostu, o meble na wymiar trzeba dbać. Kropka. Zarówno o te lakierowane, jak i z płyty MDF i meble łazienkowe na wymiar z laminatów.

Oczywiście należy zwrócić równie dużą uwagę na to, aby odpowiednio pielęgnować też meble w innych pomieszczeniach, jak np. meble na wymiar do kuchni, meble na wymiar do salonu, meble na wymiar do sypialni, czy do pokoju dziecięcego, ale do tego tematu jeszcze będziemy wracać w kolejnych artykułach.

A jeśli chcesz stworzyć z nami meble na wymiar w Nowym Sączu, Krakowie, Tarnowie, Rzeszowie, Nowym Targu, Krynicy Zdrój, Limanowej, i innych miejscowościach południowej Polski, niezależnie, czy będą do meble do łazienki, meble do kuchni, do salonu czy do pokoju dziecięcego, serdecznie zapraszamy do kontaktu z jedną z naszych siedzib.

Duet – Meble na wymiar Nowy Sącz – ul. Lwowska 72, tel. 18 444 29 59 | 606 982 581

Duet – Meble na wymiar Kraków – ul. Bagrowa 9, tel. 12 290 03 22 | 660 939 111

Duet – Meble na wymiar Limanowa – ul. Leśna 1, tel. 18 542 46 23

Duet – Fabryka mebli na wymiar | Nowy Sącz | Kraków | Limanowa | Małopolska

Dodaj komentarz