You are currently viewing 10 zalet kuchni na wymiar

10 zalet kuchni na wymiar

Zastanawiasz się nad tym, jak odpowiednio wyposażyć swoją kuchnię, aby była ona wygodna w użytkowaniu? A może zastanawiasz się nad tym, jak stworzyć kuchnie w bardzo małym pomieszczeniu, gdzie trudno byłoby pomieścić meble gotowe do złożenia, zakupione w sklepie meblowym? Jeśli tak, to przedstawimy Ci 10 zalet, jakie niesie ze sobą stworzenie kuchni na wymiar, dzięki której będziesz mógł bez problemu z niej korzystać każdego dnia!

Meble kuchenne na wymiar – poznaj 10 zalet stworzenia kuchni na wymiar.

1.Zagospodarowanie nietypowych pomieszczeń.

Kiedy posiadasz moje mieszkanie lub wynajmujesz poddasze, często okazuje się, że nie masz jak urządzić kuchnię. Wiele sklepów, które oferują gotowe meble kuchenne, często nie jest przygotowanych na takie rozwiązanie, dlaczego meble takie trudno dopasować do wnętrza kuchni. Różne rodzaje szafek kuchennych trudno będzie umieścić skosach poddasza, a przestrzeń, gdzie nie będziesz mógł mieć żadnej szafki, trudno będzie wykorzystać w inny sposób. W takim wypadku możesz zapomnieć o gotowej kuchni dwurzędowej, a także trudno Ci będzie umieścić w niej duży sprzęt AGD. Warto więc zastanowić się nad stworzeniem kuchni na wymiar, ponieważ możesz odpowiednio dopasować meble do wszystkich wnęk i miejsc, gdzie znajdują się instalacje wodne lub elektryczne. Takie meble będziesz mógł umieścić w skosach, dzięki czemu maksymalnie wykorzystasz wolną przestrzeń pomieszczenia.

2. Alternatywa do malutkiej kuchni.

Wybierając meble na wymiar do malutkiej kuchni, możesz być pewny, że nie zagracą one całego pomieszczenia. Meble te stworzone w odpowiedniej kolorystyce oraz w odpowiedniej kompozycji sprawiają, że nawet malutka kuchnia stanie się większa optycznie, co pozwoli Ci czuć się swobodnie podczas wykonywania codziennych obowiązków kuchennych.

3. Kuchnie na wymiar to możliwość stworzenia dowolnych wymiarów szafek.

Tworząc meble kuchenne na wymiar do każdej kuchni, bez problemu będziesz mógł sam dopasować rodzaje szafek kuchennych. To właśnie w tym wariancie będziesz mógł opracować szafkę pod zlewozmywak, szafkę wiszącą, w której pomieści wszystkie niezbędne produkty. Szafki te wykonane będą w odpowiedniej szerokości oraz głębokości, aby były dopasowane do Twoich potrzeb. Właśnie takie rozwiązanie sprawi, że kuchnia będzie dostosowana idealnie pod klienta, co sprawi, że wykonywanie w niej codziennych czynności będzie o wiele przyjemniejsze. 

4.Zabudowa wszystkich możliwych urządzeń AGD.

Kiedy nie chcesz, aby kuchnia była zagracona urządzeniami AGD, warto zastanowić się nad wyborem mebli na wymiar, które będą idealne do zabudowy wnętrza kuchni. To pozwoli Ci zakupić sprzęt AGD niekoniecznie pochodzący od tego samego producenta. Wpłynie to na oszczędności, ponieważ nie będziesz musiał kupować wszystkiego w jednym miejscu, a kolorystyka wybranych produktów elektronicznych nie będzie miała dla Ciebie żadnego znaczenia, ponieważ będzie ona w zabudowie. Wiele osób zastanawia się również nad tym rozwiązaniem, ponieważ urządzenia takie jak pralka zmywarka, czy kuchenka gazowa nie pasują wyglądem do nowoczesnej kuchni na wymiar jaką, będziesz miał chęć stworzyć w swoim domu.

5.Możliwość wyboru szafek górnych.

Kupując meble gotowe w sklepach meblowych, będziesz musiał przyjąć to, co oferuje producent. Niekoniecznie będzie to zgodne z tym, co chciałbyś uzyskać w swojej kuchni, dlatego ciekawym rozwiązaniem będzie właśnie stworzenie mebli na wymiar do kuchni, ponieważ zabudowa nietypowych pomieszczeń może być bardziej skomplikowana niż Ci się to wydaje. Wybierając rodzaje szafek kuchennych wiszących, warto zwrócić uwagę na to, aby były one funkcjonalne i łatwe w użytkowaniu. Idealnie takie rozwiązanie spisze się w malutkiej kuchni, gdy aranżacja będzie wykonana wedle Twojego pomysłu.

6.Nowoczesne i wygodne oświetlenie szafek.

Coraz częściej można spotkać się z tym, że w szafkach wiszących w kuchni umieszcza się diody ledowe, które umożliwiają dodatkowe oświetlenie blatu kuchennego. Pomimo tego, że nada to nowoczesnego wyglądu kuchni, to dodatkowo będzie ono idealnym rozwiązaniem podczas wolnych dni. Kiedy do prac kuchenny potrzebujesz dużo światła, punktowe lampki nie będą pobierały dużo prądu, więc nie przyczynią się do wzrostu ceny rachunku za energię elektryczną. W swojej kuchni na wymiar to Ty decydujesz, gdzie znajdować się mają lampki, które będą towarzyszyły Ci podczas codziennych prac w kuchni.

7.Szuflady stworzone w oparciu o bezawaryjne systemy prowadnic.

Każdy, kto pragnie cieszyć się meblami kuchennymi przez długi czas, powinien postawić na wysokiej jakości meble. W tanich odpowiednikach, jakie możesz znaleźć w sklepach meblowych, rolki i szyny wykonane są z tworzywa, które w krótkim czasie ulega zniszczeniu. Rolki te z czasem zacinają się, co wpływa na problem z otwieraniem szuflad. Nasza firma Duet Producent Szaf i Mebli na Wymiar oferuje rolki i szyny do szuflad wysokiej jakości, ponieważ systemy te powinny być bezawaryjne przez długi czas. Z nami możesz być pewny, że szuflady nie będą opadały, wysuwały się będą bez problemów, a dodatkowo będą łatwo się poruszały nawet pomimo dużego obciążenia. 

8. Indywidualny wygląd mebli.

Decydując się na meble na wymiar do kuchni, możesz być pewny, że nikt inny nie będzie miał takich samych mebli jak Ty. Inaczej jest w przypadku, kiedy zakupiłbyś meble kuchenne w znanym sklepie meblowym, ponieważ meble te tworzone są tam hurtowo i dostępne są one w bogatej gamie kolorów, jednak w tym samym wariancie. Wybierając więc meble do kuchni na wymiar masz pewność, że Twoja kuchnia będzie unikatowa i będzie wyglądała wyjątkowo. Będziesz mógł zachwycać się jej wyglądem i funkcjonalnością.

9. Różnorodność produktów, jakie możesz umieścić w swoich meblach na wymiar do kuchni.

Decydując się na stworzenie mebli na wymiar sam wybierasz, co chciałbyś aby znajdowało się w ich wnętrzu. Będziesz mógł wybrać organizery do szuflad, wysokość półek, czy ilość szuflad, jakie mają znajdować się w szafkach.

10. Trwałość kuchni tworzonej na wymiar.

Wybierając meble kuchenne na wymiar możesz być pewny, że system prowadnic i okuć, a także fronty kuchenna będą wykonane w solidny sposób, ponieważ firmy tworzące takie meble do produkcji używają wysokiej jakości materiałów. Również nasza firma Duet Producent Szaf i Mebli na Wymiar oferuje wysokiej jakości meble kuchenne do zabudowy, które będą służyć Ci przez długi czas.

Z nami możesz być pewny, że wykonasz meble na wymiar idealny do Twojej kuchni.

Firma Duet Producent Szaf i Mebli na Wymiar wykonuje meble kuchenne na zamówienie w wielu miejscach. Nasze meble kuchenne na wymiar znajdziesz w Krakowie, Nowym Sączu i wielu innych miejscowościach na terenie całej Małopolski, jak również Polski. Jeżeli chcesz poznać naszą bogatą ofertę, zapraszamy do konsultacji z naszymi pracownikami. Siedziba naszej firmy znajduje Krakowie oraz Nowym Sączu.