You are currently viewing Meble kuchenne na wymiar do małej kuchni

Meble kuchenne na wymiar do małej kuchni

Zaaranżowanie niewielkiej kuchni w bloku ma ogromne wyzwanie dla każdego z nas. Ale czy jest to wyzwanie, któremu nie możemy sprostać? Wbrew pozorom może wydawać się, że niewielkiej przestrzeni nie da się starannie zaplanować tak, aby wszystkie sprzęty AGD, które są potrzebne w codziennym funkcjonowaniu, znalazły swoje miejsce. Jednak wiele firm meblarskich wychodzi naprzeciw swoim klientom, tworząc meble kuchenne na wymiar do małej kuchni w bloku. Sprawią one, że kuchnia nabierze pożądanego wyglądu, a przede wszystkim stajnie się funkcjonalna dla jej użytkowników. Pamiętaj, że niewielka kuchnia nie musi Cię ograniczać, jeżeli chodzi o jej wystrój czy też bogate wnętrze. Wszystko zależy od Ciebie, w jaki sposób zaaranżujesz swoją kuchnię. Aby praktycznie zagospodarować niewielką kuchnię w bloku, potrzebny jest bardzo dobry pomysł, a także wdrożenie kilku uniwersalnych zasad. To z kolei sprawi, że idealnie poradzisz sobie z tym wyzwaniem i z małej kuchni w bloku stworzysz kuchnię swoich marzeń. Jeżeli masz problem z umeblowaniem kuchni w bloku lub nie wiesz, w jaki sposób stworzyć niepowtarzalny klimat na niewielkim metrażu, to przedstawimy jak, przy niedużym nakładzie pracy, w maksymalny sposób wykorzystasz niewielkie pomieszczenie.

Główne zasady, którymi powinno się kierować podczas aranżacji małej kuchni w bloku.

Bez zwracania uwagi na wielkość każda kuchnia powinna być zaplanowana zgodnie z trzema najważniejszymi zasadami. Ważne jest to, aby kuchnia została podzielona na trzy główne strefy między innymi na strefę, w której zagospodarujesz, a także przechowasz zapasy pożywienia, strefę, w której będziesz mógł przygotować codzienne posiłki, a także strefę, gdzie będziesz zmywać naczynia. Najważniejszym miejscem powinno być miejsce do gotowania posiłków. Ta strefa jest jedną z najbardziej praktycznych, ponieważ to w tym miejscu tworzone są odżywcze, bogate w witaminy posiłki, które dostarczają nam energii na cały dzień. Dobrze zagospodarowane pomieszczenie to polowa sukcesu. Na ten sukces składa się odpowiedni dobór kształtu zabudowy. Zabudowa jedno-rzędowa sprawi, że zaoszczędzisz więcej miejsca tym bardziej, jeśli Twoja kuchnia jest wąska, ale długa. Meble będziesz mógł zamontować po jednej stronie ściany, natomiast na wolnym obszarze wygospodarujesz miejsce do spożywania posiłków. Rozwiązaniem bardzo podobnym do zaaranżowania małej kuchni w bloku jest zakup mebli kuchennych na wymiar w kształcie litery L. Dzięki takim meblom uzyskasz wolną ścianę i bez problemu będziesz mógł zakupić rozkładany stolik, który zajmie niewiele miejsca, a sprawi, że z przyjemnością będziesz spożywał posiłki. Układ ten idealnie nada się do stworzenia kuchni Twoich marzeń. Korzystając z tej zabudowy, możesz w praktyczny sposób wykorzystać narożnik jako miejsce do przechowywania niezbędnych przedmiotów. Wizja wysuwanych koszy spod narożnika przypominających szafki to ciekawe rozwiązanie, które przyda się w tak niewielkich pomieszczeniach. W momencie wchodzenia do kuchni w bloku idealnym rozwiązaniem jest umieszczenie ciężkich, wielkogabarytowych elementów wyposażenia takich jak: lodówka, szafy na krótszej ścianie, a zaraz z nią blat, zlew, piekarnik, a także płytę grzewczą. Dzięki temu Twoja kuchnia będzie wydawać się większa i dobrze zaplanowana. Plan kuchni w kształcie litery U zazwyczaj stosujemy w zamkniętych kuchniach z niewielkim oknem, które przeważnie usytuowane jest na krótszej ścianie. Jest to świetny plan, jeżeli chcemy wykorzystać całe pomieszczenie do pracy. Należy pamiętać, że bardzo łatwo tutaj o przesadne zaaranżowanie wnętrza. Dlatego też warto zrezygnować z górnej zabudowy kuchni, ponieważ dzięki temu zyska ona na wielkości. Ko-lejnym ciekawym rozwiązaniem dla malej kuchni w bloku mieszkaniowym, jest stworzenie kuchni z wyspą. Jest to jedna z najlepszych możliwości, ponieważ dzięki takiej kuchni możesz bez większych komplikacji gotować twarzą do gości. Funkcjonalność kuchni z wyspą umożliwia wygospodarowanie dodatkowego miejsca do przechowywania produktów spożywczych czy też artykułów kuchennych.

Meble kuchenne pod zabudowę.

Meble kuchenne pod zabudowę to interesujące wyjście dla osób, które chcą, aby ich kuchnia wyglądała nowocześnie, a zarazem, żeby było w niej więcej miejsca. Meble kuchenne pod zabudowę to rozwiązanie dla małych, wąskich, otwartych kuchni, dzięki możliwości usytuowania wszystkich mebli w jednej linii sprawia to, że kuchnia optycznie staje się większa, niż w rzeczywistości jest. Podczas wyboru mebli kuchennych do małej kuchni w bloku powinniśmy zwrócić uwagę, że meble kuchenne na wymiar powinny być odpowiednio dopasowane do naszego pomieszczenia. Dzięki temu zyskamy nie tylko trochę przestrzeni, ale także wnętrze kuchni będzie wyglądać o wiele lepiej i przejrzyście. Wybierając meble do kuchni, zazwyczaj zastanawiamy się, ile kosztują meble na wymiar. Myśląc, że to droga inwestycja, rezygnujemy ze stworzenia nowoczesnej, idealnie dopasowanej, otwartej kuchni. Rezygnujemy z kuchni naszych marzeń tylko i wyłącznie ze względu na to, że przeraża nas wizja wysokich kosztów wyprodukowania takich mebli. Jest to jednak mylne myślenie, ponieważ w mieście Kraków znajdziemy jednego z najtańszych producentów mebli kuchennych. Producent ten specjalizuje się w produkowaniu mebli kuchennych z drewna na wymiar. Nowoczesne, trwałe, solidne wykonanie mebli kuchennych z drewna na wymiar sprawia, że stanowią one ciekawą aranżację dla niewielkich pomieszczeń. Jeżeli poszukujesz wizualizacji, dzięki, której będziesz w stanie stworzyć swoją wymarzoną kuchnię, skontaktuj się z producentem mebli kuchennych, który funkcjonuje w Krakowie i wybierz meble, które najbardziej Cię interesują. Zastanawiasz się, ile kosztują meble na wymiar? Wszystko zależy od twoich indywidualnych potrzeb. Tutaj główną rolę odgrywa rodzaj materiału, z którego mają być wykonane interesujące Cię modele. Jednak na ostateczną cenę mebli wpływa jeszcze wiele innych kwestii. Nasza firma Duet Producent Szaf i Mebli na Wymiar, której siedziba jest w Krakowie, stara się swoim klientom fachowo doradzić w za-kresie zakupu mebli kuchennych z drewna na wymiar, mebli kuchennych z wyspą oraz mebli kuchennych pod zabudowę. Dzięki czemu wybierzesz meble stworzone na miarę twoich wymagań.

Jaki kolor mebli wybrać do małej kuchni w bloku?

Kolor mebli, jakie chcemy wybrać do naszego pomieszczenia stanowi często powód kłótni, ponieważ jeżeli chcemy stworzyć kuchnie, która będzie wyjątkowa i nowoczesna. Powinniśmy wziąć pod uwagę to, że kolorem, który w dużej mierze odpowiada za ciekawy desing wnętrza, jest kolor biały. Ten kolor zazwyczaj sprawia, że kuchnia wygląda na nie tylko nowoczesną, ale także na bardzo estetyczną. W małej kuchni stosuje się jasne barwy, które zdominują całe pomieszczenie. Wtedy wnętrze naszego pomieszczenia zyska blask i w teorii będzie wydawało na dużo większe. Co tak naprawdę jest priorytetem, jeżeli chodzi o niewielką kuchnię w bloku. Aby nadać niekonwencjonalnego wyglądu naszej kuchni, powinniśmy zadbać o dobre jakościowo oświetlenie. Dzięki któremu meble optycznie się wydłuża, a co najważniejsze przyczyni się to do wydłużenia całego pomieszczenia. Jeżeli poszukujesz mebli, które idealnie wkomponują się w Twoje pomieszczenie, skontaktuj się z producentem mebli na wymiar, który funkcjonuje w Krakowie. I ciesz się tanimi, profesjonalnymi, nowoczesnymi meblami, które przyczynią się do stworzenia idealnej kuchni!