You are currently viewing Szafka kuchenna narożna, czyli jak ją odpowiednio zaprojektować.

Szafka kuchenna narożna, czyli jak ją odpowiednio zaprojektować.

Szukając ciekawego rozwiązania na wyposażenie swojej kuchni w nowoczesny sposób, wiele osób stawia na gotowe meble, które niekoniecznie mogą pasować dobrze do pozostawione dla nich przestrzeni. Okazuje się również, że szukając tanie meble kuchenne, szafki narożne mogą być zaślepione i bez możliwości wykorzystania. Taka szafka kuchenna narożna powinna więc być odpowiednio wykonana, aby każdy mógł ją w jakiś sposób wykorzystać. Czy nie lepiej zatem postawić na zakup mebli wykonanych na Twoje specjalne zamówienie? Producenci mebli kuchennych narożnych, które są tworzone na wymiar wiedzą, jakie należy załączyć akcesoria do szafki narożnej, aby ta była funkcjonalna i łatwa w obsłudze. Jak zatem wybierać najlepsze akcesoria do szafki kuchennej narożnej wiszącej i stojącej, aby ta była funkcjonalna? Sprawdźmy to.

Jak wyposażyć narożną szafkę kuchenną, aby była praktyczna w użytkowaniu?

Szafka narożna kuchenna stojąca oraz wisząca może mieć zróżnicowane zastosowanie. Sprawdź, jak ją wyposażyć, abyś mógł wykorzystać wolną przestrzeń narożnika kuchni.

Szafka rogowa kuchenna wisząca – jej zastosowanie przeznaczone jest najczęściej na przechowywanie kubków lub kawy i herbat. Ten model szafki jest bardzo pojemny, dlatego bez problemu umieszczając w nim półkę, możesz stworzyć przestrzeń do przechowywania tychże produktów. Oprócz tego będzie idealnym miejscem na przechowywanie produktów do pieczenia. Wyposażając je w małe organizery lub koszyczki bez problemu znajdziesz potrzebne Ci produkty do pieczenia.

Szafka narożna kuchenna stojąca – ten model jest o wiele trudniejszy do zagospodarowania. Najczęściej szafki kuchenne składające się z 2 rzędów mebli mają inną głębokość. Szerokość szafek górnych jest znacznie mniejsza niż dolnych stojących. Co się z tym wiąże? Szafka narożna kuchenna stojąca będzie miała zatem większą głębokość. Jak zatem wyposażyć taką szafkę, aby była praktyczna i łatwa w zagospodarowaniu?

Pierwszym pomysłem może być stworzenie z niej dwóch wysuwanych szuflad, w których możesz przechowywać garnki oraz patelnie. Szuflady te mogą nachodzić na siebie, dzięki czemu front szuflady będzie tylko jeden, a nie dwa. Można też stworzyć te szuflady w klasyczny sposób, dzieląc szafkę i front na 2 części.

Innym sposobem będzie możliwość wyposażenia takiej szafki w obrotowy organizer. Wyposażony może on być w wieszaki lub półki na produkty do gotowania. Wieszaki są idealnym pomysłem na skrzętnie poukładane patelnie, natomiast półki można wykorzystać do przechowywania makaronów, mąki czy cukru.

Trzecią i ostatnią opcją jest stworzenie obszernej półki, która podzieli szafkę na dwie części. Jednak to rozwiązanie jest najmniej wygodne. Żeby dostać się do tylnej części szafy nieuniknione będzie klęknięcie i zagłębienie się dłonią do jej wnętrza.

Te trzy rozwiązania pomogą Ci wykorzystać element mebli kuchennych narożnych, które najczęściej są zapomniane przy tworzeniu mebli hurtowo, które możesz zakupić w każdym sklepie meblowym.

Kiedy najlepiej zdecydować się na meble narożne do kuchni?

Meble narożne do kuchni są stosunkowo wygodne w użytkowaniu. Jeśli jednak zależy Ci na wysokiej jakości lepiej wybrać firmę, która wykona je dla Ciebie na specjalne zamówienie. Najczęściej taki rodzaj kuchni można spotkać w małych mieszkaniach ze względu na ograniczoną przestrzeń kuchni. Posiadając pomieszczenie w kształcie zbliżonego do kwadratu, kuchnia narożna może okazać się jedynym logicznym rozwiązaniem. To samo można wykonać w przypadku, kiedy posiadasz salon z aneksem kuchennym. Wybierając wtedy meble narożne, możesz dodatkowo stworzyć małą wyspę. W ten sposób odseparujesz aneks od salonu, zyskując przestrzeń do tworzenia codziennych posiłków. Kiedy jednak pomieszczenie kuchenne przypomina prostokąt najlepiej postawić na meble kuchenne ułożone w jednej linii. Takie rozmieszczenie ułatwi Ci codzienne poruszanie się po kuchni, a sama kuchnia będzie wyglądała na przestronną.

Tworząc meble kuchenne na zamówienie do kuchni, warto wcześniej zastanowić się nad tym, czy preferujesz meble narożne, czy ułożone wzdłuż jednej ściany. Dodatkowo podczas wyboru takich mebli będziesz mógł dopasować fronty drzwiowe idealnie do swoich potrzeb. Nasza firma DUET Producent Szaf i Mebli na Wymiar w swojej ofercie posiada możliwość stworzenia frontów drzwiowych ze szkła lub płyty MDF w macie, lub połysku. Jeśli zależy Ci na wybranej kolorystyce, pięknych zdobieniach swoich mebli kuchennych, czy też praktycznym wyposażeniu, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zestaw mebli kuchennych narożnych sprawdzi się zatem nie tylko w małych mieszkaniach, ale również w domach jednorodzinnych. Jeśli chcesz posiadać modne wyposażenie mieszkania, postaw na meble wykonane na specjalne zamówienie.