You are currently viewing Projekt kuchni na wymiar od pomysłu do realizacji pod okiem profesjonalisty.

Projekt kuchni na wymiar od pomysłu do realizacji pod okiem profesjonalisty.

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak odpowiednio zaprojektować swoją kuchnię. Często klienci sami decydują się na stworzenie kuchni na wymiar, jednak często okazuje się, że taki proces jest o wiele kosztowniejszy, niż stworzenie projektu razem z projektantem. Wiąże się to bowiem z tym, że osoba pierwszy raz wykonująca taki projekt, nie jest w stanie przewidzieć wszystkich możliwych rozwiązań, które ułatwiłyby pracę w kuchni. Dodatkowo często zapomina się o podstawowych czynnikach, jak przykładowo rozmieszczenie oświetlenia czy też wybór sprzętów AGD, jakie chce zamówić dana osoba. Dlatego warto taki projekt stworzyć z profesjonalistami, którzy na każdym etapie podpowiedzą, jak dopasować do siebie wszystkie elementy tej skomplikowanej układanki.

Projekt kuchni to bardzo długi proces. Tworzenie mebli kuchennych na wymiar od projektu do realizacji zawiera w sobie wiele etapów. Samo zaprojektowanie kuchni, oprócz koloru blatów i frontów, czy też rozmieszczenia szafek w poszczególnych miejscach, wiąże się z wieloma innymi aspektami. Jednym z nich jest między innymi rozmieszczenie elektryki w całym pomieszczeniu. Następnie należy zastanowić się nad tym, czy meble kuchenne będą z zabudową AGD, czy też nie. 

Warto również zwrócić uwagę na to, czy kuchnia będzie posiadała wyspę, czy też będzie to projekt małej kuchni w kształcie litery L. Do wyboru jest mnóstwo możliwości. Aby więc uniknąć w dalszym przebiegu realizacji całego projektu dodatkowych kosztów, należy już wcześniej podczas budowy domu lub podczas przeprowadzonego remontu, zastanowić się i omówić każdy aspekt z osobą, która zna na rzeczy i która doradzi, jak odpowiednio stworzyć projekt nowoczesnej kuchni na wymiar.

Tworzenie ogólnej koncepcji kuchni na wymiar.

Ten etap jest najważniejszym w całym projekcie kuchni. To właśnie w tym miejscu należy zastanowić się nad tym — Jak będą rozmieszczone meble w całym pomieszczeniu kuchennym? Czy meble kuchenne będą z zabudową AGD czy też nie? Gdzie będą znajdowały się urządzenia kuchenne? – Na te pytania pomoże Ci odpowiedzieć projektant, który będzie realizował projekt Twojej wymarzonej kuchni.

Na tym etapie pobrane będą wymiary poszczególnych elementów kuchni na wymiar, a także omówiona zostanie koncepcja związana z rozmieszczeniem urządzeń AGD, jakie będziesz chciał zamontować w swoim domu. Już wtedy będziesz musiał zastanowić się nad tym, jakie urządzenia elektryczne będziesz chciał posiadać w swojej kuchni, aby projektant mógł uwzględnić je w swoim projekcie. Taka kuchnia służyć Ci będzie przez wiele lat, dlatego warto zastanowić się nad wydajnym sprzętem AGD, który dorówna trwałością zaprojektowanym meblom.

Wybór koloru frontów kuchennych oraz zdobień.

Kolejnym etapem jest ustalenie kolorów frontów. W Internecie znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji na temat doboru frontów kuchennych oraz inspiracje na realizacje własnej kuchni. Wiele osób stawia na białą kuchnię, która jest odzwierciedleniem prostoty i czystości, a dodatkowo prezentuje się bardzo elegancko. Fronty kuchenne można wykonać w połysku lub w macie. Niektórzy decydują się również na szklane fronty kuchenne, które idealnie spiszą się podczas tworzenia projektu małej kuchni kuchenne w kształcie litery L czy też kuchni z wyspą. 

Wybierając szklane fronty podczas tworzenia projektu kuchni z wyspą na wymiar, możesz być pewny, że pomieszczenie to będzie wyglądała na nowoczesne, a co najważniejsze optycznie stanie się o wiele większe. Szklane fronty kuchenne idealnie więc spiszą się w małych mieszkaniach, gdzie kuchnia ma mały metraż. Zaletą dodatkowo takich mebli jest łatwość w utrzymaniu czystości, ponieważ szkło nie posiada struktury porowatej, w której lubi osiadać się brud, w przeciwieństwie do mebli wykonanych z płyt MDF. Dodatkowo do każdego rodzaju mebli możesz dołożyć zdobienia, które sprawią, że kuchnia stanie się przytulna, przez co milej w niej spędzisz swój wolny czas.

Dobór wnętrza mebli kuchennych na wymiar.

Kolejnym etapem, jakiego nie mogłoby zabraknąć, jest wyposażenie mebli. W tym momencie razem z projektantem zastanowisz się nad tym, gdzie chciałbyś, aby znajdowały się poszczególne produkty kuchenne. Osoba, która będzie zbierała od Ciebie informacje, może doradzić Ci najlepsze rozwiązania, gdzie powinny znajdować się poszczególne produkty, aby kuchnia była wygodna w obsłudze.

Konsultacja projektu kuchni na wymiar z klientem.

Na koniec, przed wykonaniem usługi, gotowy projekt powinien być przedstawiony klientowi. Wtedy będzie można nanieść ewentualne poprawki. Następnie firma zajmująca się produkcją mebli kuchennych na wymiar przystępuje do realizacji zamówienia, gdzie w określonym czasie zostanie wykonana Twoja wymarzona, nowoczesna kuchnia.

Czy taka koncepcja jest optymalna?

Decydując się więc na stworzenie mebli na wymiar, możesz być pewny, że kuchnia stanie się przestronna, wygodna w użyciu, a co najważniejsze będziesz mógł z niej korzystać przez długi czas. Dodatkowo podczas tworzenia takiego zamówienia możesz decydować o wielu aspektach. Możesz dopasować oświetlenie meblowe do swoich potrzeb, elementy mechaniczne poszczególnych mebli, takie jak rolki czy prowadnice, a także wiele innych elementów mających wpływ na codzienne użytkowanie kuchni.

Meble kuchenne na wymiar — cena projektu.

Cena wykonania mebli kuchennych na wymiar jest uzależniona od tego, jak skomplikowany jest projekt, jakie fronty wybierzesz oraz od wielu innych czynników. Każda firma posiada swój cennik, dzięki czemu już wcześniej kontaktując się z daną marką, będziesz mógł zorientować się, jaki przybliżony koszt będziesz musiał ponieść w związku z wykonaniem wymarzonej kuchni. Nasza fabryka mebli w Krakowie Duet Producent Szaf i Mebli Na Wymiar oferuje kompleksową usługę wykonania każdego rodzaju kuchni od projektu po realizację. 

Posiadamy ponad 20-letnie doświadczenie, wykonaliśmy ponad 20000 realizacji, które możesz spotkać w wielu miastach. Niezależnie od tego, czy chcesz wykonać projekt kuchni w Krakowie, czy też marzą Ci się meble kuchenne w Nowym Sączu, nasi pracownicy przyjadą do ciebie i omówią z Tobą całe projekt realizacji, aby w końcowym wyniku uzyskać to o czym marzyłeś.

Kuchnia na wymiar jest odpowiednim wyborem dla każdego. Wykonana przez profesjonalistów będzie służyła Ci przez długi czas, a co najważniejsze będzie wygodna w użytkowaniu. Pozostawiając taki projekt osobom z odpowiednią wiedzą, możesz być pewny, że będzie on wykonany w odpowiedni sposób.