You are currently viewing Jak wybrać kolor mebli kuchennych?

Jak wybrać kolor mebli kuchennych?

Biała kuchnia, czarna kuchnia, kolorowa kuchnia, kuchnia w kolorze drewna… Taki wybór, tylko jak podjąć decyzję?

Aranżacja kuchni to jedno z bardzo dużych wyzwań, podczas urządzania całego domu, chyba nawet jest to największe wyzwanie, z jakim przyjdzie się nam zmierzyć. Niezależnie, czy projektujesz ogromną kuchnię w domu, czy może meble kuchenne na wymiar, do małej kuchni w bloku, ostateczną decyzję musisz podjąć. Jak wiadomo, pomieszczenie to musi być przede wszystkim funkcjonalne, aby przebywanie z nim, a w szczególności gotowania, było dla nas przyjemnością, a nie przymusem. Równie ważne jest, aby kuchnia poza tym, że będzie funkcjonalna dobrze wyglądała przez całe lata, przecież nikt nie chce po roku robić kolejnego remontu. To, czy zdecydujesz się na kolorowe meble kuchenne, czy jednak będzie to kuchnia całkowicie biała, zaważy na lata o tym, jak będziesz się czuć we własnym domu. W dzisiejszym wpisie postaramy się wam podpowiedzieć, jak dobrać kolor mebli kuchennych i na co zwrócić największą uwagę.

Meble kuchenne powinny służyć nam przez całe lata dlatego, zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, warto je bardzo dokładnie przemyśleć, aby z czasem nie żałować swojego wyboru.

Czarna kuchnia, biała kuchnia, kuchnia w kolorze drewna, a może jednak odważna, kolorowa kuchnia? W tym przypadku mamy ogromny wybór, w szczególności, kiedy decydujemy się na stworzenie mebli kuchennych na wymiar. Jednak które rozwiązanie będzie najlepsze? Spróbujemy podpowiedzieć wam, na co zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Kolor mebli kuchennych na wymiar – czy biel, to najlepszy wybór? | Fabryka mebli na wymiar Duet | Kraków | Nowy Sącz | Limanowa

Od kilku lat ogromną popularnością w branży meblarskiej cieszą się fronty w kolorze białym. Jednak z czasem, zmieniające się trendy w wykańczaniu wnętrz sprawiają, że nasi klienci coraz częściej decydują się na bardziej odważne rozwiązania. Oczywiście jednym z najważniejszych czynników w wyborze koloru mebli do kuchni, są indywidualne preferencje. Jednak czasem warto uważać, ponieważ może się zdarzyć, że nasz wymarzony kolor mebli kuchennych może nie pasować do całego wnętrza.

W szczególności, jeśli mamy do czynienia z małym pomieszczeniem. W takim przypadku zły dobór koloru mebli kuchennych może sprawić, że nasza kuchnia będzie nieestetyczna, optycznie się zmniejszy, a nawet może być bardzo przytłaczająca. A więc czy biel to zawsze najlepszy wybór? Odpowiedź brzmi – to zależy… Biel to najbezpieczniejszy wybór… ale na pewno niejedyny!

Kolor mebli kuchennych a wielkość pomieszczenia | Fabryka mebli na wymiar Duet | Kraków | Nowy Sącz | Limanowa

Pierwszym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić naszą uwagę, to wielkość pomieszczenia, w którym będziemy organizować naszą kuchnię na wymiar. Tak jak wspomnieliśmy wyżej, jeśli mamy do czynienia z małym pomieszczeniem, jeśli np. mają to być meble kuchenne na wymiar do małej kuchni w bloku, nieodpowiedni dobór koloru mebli kuchennych, może wpłynąć niekorzystnie na cały wystrój. Jeśli mamy do dyspozycji małe pomieszczenie, np. kiedy chcemy stworzyć meble kuchenne na wymiar do małej kuchni w bloku, zdecydowanie wskazany jest wybór jasnych, pastelowych kolorów mebli kuchennych. Jak wiadomo, jasny kolor zawsze optycznie powiększy pomieszczenie. Warto jednak pamiętać, że pisząc jasny kolor, wcale nie mamy na myśli wyłącznie białych frontów. Projektując własne meble na wymiar mamy bardzo szeroki wybór faktury, materiałów, kolorystyki i wykończenia mebli kuchennych. Jednak w małym pomieszczeniu, mogą się nie sprawdzić kolorowe meble kuchenne, co nie znaczy że przeznaczona jest Ci wyłącznie biała kuchnia.

Znacznie większe pole manewru mamy w przypadku dużych pomieszczeń, gdzie mogą sprawdzić się zarówno jasne meble kuchenne, jak i ciemne meble kuchenne. W bardzo dużych pomieszczeniach doskonale sprawdzi się zarówno biała kuchnia na wymiar, jak i czarna kuchnia na wymiar.

Kolor mebli kuchennych a styl wystroju mieszkania. | Fabryka mebli na wymiar Duet | Kraków | Nowy Sącz | Limanowa

Bardzo ważnym czynnikiem jest również styl wystroju pomieszczenia i wystroju całego mieszkania czy domu. Jeśli zastanawiasz się jaki kolor mebli kuchennych powinieneś wybrać, najpierw zastanów się jaki styl będzie dominował całej aranżacji Twojego mieszkania. W nowoczesnych wnętrzach dobrze wyglądają ciemne kolory na przykład czarna kuchnia lub nawet te w żywych odcieniach. Sprawdzi się tu nawet mocno kolorowa kuchnia. Natomiast jeśli decydujesz się na styl skandynawski, zdecydowanie króluje biel, szarość, pastele i wszelkie jasne odcienie. Biała kuchnia w stylu skandynawskim to ponadczasowe rozwiązane i bardzo często wybierane przez naszych klientów.

Kolor mebli kuchennych a oświetlenie. | Fabryka mebli na wymiar Duet | Kraków | Nowy Sącz | Limanowa

Przy wyborze koloru naszych mebli kuchennych, warto również zwrócić uwagę na to, jak oświetlona jest nasza kuchnia. Warto wiedzieć, że jeśli w kuchni nie ma okna i jest słabo oświetlona, ciemne kolory mebli na wymiar mogą zdecydowanie przytłoczyć pomieszczenie i zmniejszyć je optycznie. Natomiast jeśli pomieszczenie jest dobrze oświetlone, jasne, znajduje się w nim okno, będzie nam dużo łatwiej wybrać kolorystykę mebli kuchennych, ponieważ sprawdzą się tutaj zarówno jasne, jak i ciemne odcienie mebli kuchennych na wymiar i może dobrze wyglądać zarówno kolorowa jak i biała kuchnia.

Jaki wybrać kolor mebli kuchennych – jakie kolory kuchni są modne? | Fabryka mebli na wymiar Duet | Kraków | Nowy Sącz | Limanowa

Biel to oczywiste, ponadczasowe rozwiązanie. Jest to na tyle neutralna barwa, że będzie pasować praktycznie do każdego wnętrza, stąd nieustająca moda na wybór właśnie białych mebli kuchennych. Kolejnym bardzo częstym rozwiązaniem jest kuchnia w kolorze drewna. Jest to tak samo modne rozwiązanie a może nawet bardziej praktyczne, ze względu na łatwość utrzymania czystości. Nasi klienci coraz częściej decydują się również na ciemne odcienie jak na przykład całkowicie czarna kuchnia, czy grafit. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w dużych, nowoczesnych pomieszczeniach. Czarna kuchnia wygląda bardzo estetycznie i nowocześnie jednak warto pamiętać, że to będzie dobry wybór wyłącznie w dużych i mocno oświetlonych pomieszczeniach. Natomiast chyba najczęstszym wyborem w ostatnich latach jest łączenie kolorów. Białe meble z wykończeniem w kolorze drewna, czarne meble z wykończeniem w kolorze drewna, białe meble z czarnym wykończeniem i wiele, wiele innych możliwości, ale do tego wrócimy za chwilę.

Kolorowa kuchnia na wymiar – czy to dobry pomysł? | Fabryka mebli na wymiar Duet | Kraków | Nowy Sącz | Limanowa

W dobie ogromnej mody na białe, szare, czarne i stonowane kolory mebli kuchennych decyzja o kolorowej kuchni na wymiar może wydawać się pewną ekstrawagancją. Wbrew pozorom, kolor można wprowadzić do każdego wnętrza, należy jednak pamiętać, że jeśli podejmiemy decyzję o kolorowej kuchni na wymiar, przez najbliższe kilka lat wybrany kolor z nami zostanie. Możesz zarówno zdecydować się na intensywne kolory, na przykład czerwień, zieleń, granat czy nawet kolor żółty, szczególnie jeśli jesteś miłośnikiem stylistycznych eksperymentów. Coraz częstszym rozwiązaniem wybieranym przez miłośników barw, jest jeden barwny punkt w jednokolorowej kuchni. Czyli jeśli pragniesz zostać przy białych frontach, ale jednocześnie chciałbyś nadać wyrazu swojemu pomieszczeniu, warto zdecydować się na jeden kolorystyczny punkt, np. aby jedna z szafek całkowicie odróżnia się od pozostałych. Barwny, kontrastowy punkt w twojej kuchni sprawi, że całe pomieszczenie nabierze charakteru.

Meble kuchenne na wymiar – łączenie kolorów. | Meble kuchenne na wymiar | Kraków | Nowy Sącz | Limanowa

Jesteśmy zdecydowanymi fanami łączenia kolorów mebli kuchennych. Zimne, białe fronty, z wykończeniem imitującym drewno dodadzą Twoim meblem charakteru i ocieplą każde pomieszczenie. Wykończenie w kolorze drewna również doskonale sprawdzi się w połączeniu z czarną kuchnią. Połączenie kolorów w meblach na wymiar może dać naprawdę bardzo ciekawe efekty, jednak pod warunkiem, że zachowane zostaną odpowiednie zasady. W przypadku białych frontów, mamy najmniejszy problem. Doskonale sprawdzi się tu połączenie z odważnymi kolorami jak na przykład zielenie, czerwienie czy granat, ale również połączenie ze stonowanym i kolorami jak szary, beżowy, czarny czy wcześniej wspomniane wykończenie drewnopodobne. Bardziej ostrożnym trzeba być przy połączeniu innych kolorów, szczególnie gdy są to kolory intensywne – w tym przypadku łatwo o przesadę, a w takim pomieszczeniu możemy nie czuć się dobrze. Aczkolwiek wcale nie mówimy, że jest to niemożliwe, wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać i jaki styl dominuje w naszym mieszkaniu. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem przy wyborze koloru mebli kuchennych na wymiar, jest wybór szafek górnych w innych kolorach niż szafek dolnych. Takim sposobem bardzo fajnie można oddzielić dolną zabudowę podblatową od górnej, wysokiej zabudowy.

Kolor mebli kuchennych – jak podjąć ostateczną decyzję? | Meble kuchenne na wymiar | Kraków | Nowy Sącz | Limanowa

Jeśli nie masz określonych preferencji, co do koloru Twoich mebli kuchennych i masz problem z podjęciem ostatecznej decyzji, warto zdecydować się na stworzenia mebli kuchennych na wymiar. Dużym atutem jest fakt, że zanim zdecydujemy się na realizację, otrzymamy pomoc od specjalistów, którzy doskonale znają się na wykańczaniu wnętrz i z pewnością podpowiedzą jaki kolor mebli kuchennych wybrać, aby nasza kuchnia współgrała z resztą mieszkania, była ładna, funkcjonalna i estetyczna. Jeśli więc nie możesz zdecydować się, jaki kolor mebli kuchennych wybrać, skontaktuj się z jednym z naszych oddziałów, a nasi specjaliści przyjadą do Ciebie w wyznaczonym czasie, wymierzą pomieszczenie, doradzą, a następnie otrzymasz wycenę i projekt kuchni na wymiar. Dopiero po jego akceptacji, przystąpimy do realizacji i będziesz mógł cieszyć się wymarzoną kuchnią na wymiar.

Jeśli więc szukasz firmy, która profesjonalnie stworzy dla Ciebie meble kuchenne na wymiar, w takich miejscowościach jak Nowy Sącz, Tarnów, Nowy Targ, Kraków, lub inne miejscowości w Małopolsce – zapraszamy do kontaktu!