You are currently viewing Rozwiązania narożnych szafek kuchennych – szafki narożne do kuchni

Rozwiązania narożnych szafek kuchennych – szafki narożne do kuchni

Jednym z największych wyzwań dla producentów mebli jest znalezienie najlepszego rozwiązania pozwalającego maksymalnie wykorzystać narożniki w każdym z pomieszczeń. Jednym z najbardziej potrzebujących takiego rozwiązania miejsc jest kuchnia, w której rozkład w kształcie litery L jest bardzo powszechny.

Zastanowimy się więc dziś nad pytaniem: Szafka narożna kuchenna – jak zrobić plan kuchni by było praktycznie i wygodnie?

Zaprojektuj razem z nami swoje szafki narożne do kuchni i blat na wymiar

Każda kuchnia z szafkami w kształcie litery L będzie miała szafkę narożną, która będzie wymagała trochę uwagi, aby w pełni wykorzystać jej możliwości przechowywania. Nasza oferta jest zróżnicowana, a możliwości są duże: wysuwane półki, obrotowe kosze wewnątrz szafek narożnych…

Przeanalizowanie, które rozwiązanie będzie dla Ciebie praktyczne, jest kluczem do właściwego wyboru i zadowolenia z późniejszego użytkowania kuchni. Tak samo, jak wybranie odpowiedniego blatu na wymiar.

Rodzaje i rozwiązania szaf narożnych – szafy narożne na wymiar

Istnieją dwa rodzaje mebli, które możemy zainstalować w naszej kuchni, aby wykorzystać wszystkie jej narożniki: meble narożne ślepe i praktyczniejsze meble narożne z różnymi systemami.

Dowiedz się, które rozwiązanie będzie dla Ciebie wygodniejsze!

Jednostka narożna prosta lub ślepa – szafki narożne do kuchni

Ślepa szafa narożna to taka, która ma tylko jedne drzwi i jest umiejscowiona wzdłuż rogu. Często są w nich przechowywane urządzenia i przybory kuchenne, które nie są regularnie używane. Dlaczego? Ponieważ nie możemy zobaczyć, co jest trzymane z tyłu szafy, i zazwyczaj są to trudno dostępne miejsca. W takich szafkach często trzyma się używaną raz na rok sokowirówkę czy maszynę do suszenia grzybów.

Aby ułatwić dostęp do wnętrza tych narożnych mebli, można zastosować systemy wyjmowane – mniej lub bardziej skomplikowane, oraz tace czy kosze wysuwane.

Tego typu rozwiązanie pozwoli na wygodne przechowywanie wszelkiego rodzaju rzeczy: garnków, patelni i akcesoriów kuchennych.

Podwójna kuchenna szafka narożna

Podwójna szafka narożna to taka, która ma dwoje drzwi, aby uzyskać dostęp do przestrzeni podblatowej. Nie ma ślepych miejsc jak poprzednie, ale trudno coś wyjąć z szafy nie naruszając jej porządku. Innymi słowy, poczujesz się zmuszony do wyjęcia większej liczby rzeczy niż to konieczne. Jakie inne rozwiązania można zastosować?

Szafki narożne do kuchni z obrotowymi półkami / koszami

Ten typ szafek pozwala na dużą liczbę konfiguracji i rozwiązań, choć jednym z najbardziej praktycznych jest obrotowy kosz, który ułatwia dostęp do najgłębszych zakamarków. Jest idealny ze względu na swoją pojemność i układ do przechowywania patelni i garnków, ale jest również praktyczny do przechowywania wszelkiego rodzaju żywności.

Co chcesz przechowywać w tej szafce? Zadanie tego pytania pomoże Ci znaleźć najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla Twoich potrzeb, ponieważ, jak już powiedzieliśmy, możliwości są ogromne.

Maksymalizujemy pojemność magazynową mebli narożnych, wdrażając tego typu rozwiązania, czy to wysuwane tace, wysuwane kosze czy inne rozbudowane systemy. Przestrzeń do przechowywania w kuchni nigdy nie jest wystarczająca i jest to niewątpliwie dobry sposób, aby nie zmarnować ani jednego centymetra kwadratowego!

Jednak nie wszystkie rozwiązania będą pasować do Twojej przestrzeni. Aby zamontować tego typu rozwiązanie, nasze szafki muszą mieć określoną szerokość i pojemność drzwi. A sprawdzenie tych funkcji jest niezbędne przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu, jeśli nie chcesz marnować pieniędzy.

Przed zamówieniem możesz poprosić nas o usługę wymiarowania! Przyjedziemy do Ciebie i nakreślimy wymiary oraz porozmawiamy o systemach szafek na różnych do kuchni, jakie będą dla Ciebie najbardziej odpowiednie.

Inne rozwiązania do przechowywania – szafy narożne na wymiar – kuchnie i szafy na wymiar | Kraków | Nowy Sącz – producent mebli na wymiar DUET

Postaraj się wykorzystać całą ścianę od ziemi do dachu, aby jak najlepiej wykorzystać każdy obszar narożny. Ten obszar nie musi mieć cały czas tych samych szafek ani półek. Może się różnić w zależności od potrzeb w zakresie przechowywania.

Rozważ przechowywanie patelni, naczyń i innych przedmiotów w dolnych szafkach, które mogą natychmiast się otworzyć. Zastąp obszar nad blatem pustymi schowkami, które można wykorzystać do różnych celów. Otwarte przegródki mogą służyć do przechowywania książek z przepisami, przypraw i mogą mieć też odpowiedni rozmiar dla małej kuchenki mikrofalowej. Opcja od podłogi do sufitu zapewnia więcej miejsca do przechowywania przy zachowaniu spójnego wyglądu.

Jeśli chcesz, możesz z nami zaprojektować różne konfiguracje, a nawet lodówka wolnostojąca w kuchni będzie wyglądać zjawiskowo.