You are currently viewing Szklane witryny w salonie, kuchni i w sypialni o nostalgicznym designie

Szklane witryny w salonie, kuchni i w sypialni o nostalgicznym designie

Jak urządzić szklaną witrynę w salonie, kuchni czy sypialni? W tym artykule przyjrzymy się najlepszym sposobom wykorzystania tych fantastycznych gablot do eksponowania ulubionych skarbów. Jednocześnie weźmiemy też pod uwagę najnowsze trendy i schematy wystroju wnętrz.

Projekt i proporcje starych witryn z lat 70., charakteryzują się metalową lub drewnianą konstrukcją oraz szklanymi, drewnianymi lub innymi materiałowymi panelami przeznaczonymi na półki i przeszklonymi drzwiami. W Duet – meble na wymiar – możesz zamówić szklane witryny wedle własnego projektu: klasyczne, nowoczesne, designerskie, podświetlane.

Szklane witryny mogą odgrywać kluczową rolę w każdym pomieszczeniu

Szafa odgrywa kluczową rolę w każdym pomieszczeniu. Często jest to największy mebel w pokoju, więc dobrze, gdy jest zaakcentowany. Szklane witryny spełniają nie tylko funkcję użytkową, ale także dekoracyjną. Dlatego umieszcza się je często w pokojach, w których przyjmuje się gości czy organizuje święta i uroczystości rodzinne.

Jak zaaranżować szklaną witrynę we własny mieszkaniu – salon, kuchnia czy sypialnia?

Klasyczna szklana witryna to wygodny i jednocześnie funkcjonalny mebel, który daje możliwość wkomponowania w każdy styl aranżacji wnętrza. Jednak ważne jest zachowanie pewnych środków ostrożności i znajomość schematów wystroju wnętrz. Wtedy taki mebel może pasować do klasycznego, jak i bardziej nowoczesnego wystroju.

Zalety szklane witryny na zamówienie

Funkcjonalność klasycznej gabloty polega właśnie na możliwości, jaką oferuje ona do wyeksponowania wszystkich naszych bibelotów i akcesoriów, a także wszelkich sztućców i pięknych zastaw, jeśli umieścimy ją w kuchni, jadalni czy salonie gdzie podawane są posiłki.

Jeśli nigdy nie miałeś klasycznej gabloty i zamierzasz taką kupić, proponujemy znaleźć taki model, który będzie pasować do reszty Twoich mebli. Jeśli planujesz umeblować nowe miejsce, proponujemy wybrać gablotę razem z innymi akcesoriami meblowymi i zakupić całą kolekcję mebli w jednym miejscu.

W naszej firmie Duet możesz zamówić szklane witryny oraz inne meble, które będą tworzyć harmonijną i spójną całość. Zapraszamy do obejrzenia naszych projektów mebli na wymiar!

Ogólnie rzecz biorąc klasyczna, przeszklona witryna zazwyczaj umieszczana jest w salonie. W kilku prostych ruchach może stać się prawdziwym centralnym punktem. Dobrze dobrana i odpowiednio wypełniona może przyciągnąć uwagę każdego, kto przekroczy próg drzwi Twojego domu.

Twoi goście będą mogli poczuć się jak w dzieciństwie, kiedy przeglądali przedmioty, które stały za szklanymi drzwiami witryny u babci.

Jakie przedmioty wybrać do ustawienia w szklanej gablocie? Szklane witryny na książki, alkohol, na kwiaty

Zanim ustawisz w swoim pomieszczeniu klasyczną szklaną witrynę, musisz wybrać, jak podzielić dostępne w niej powierzchnie. Warto zastanowić się nad tym, w jakiej kolejności poustawiać przedmioty, tak aby móc spełnić jedno z podstawowych kryteriów organizacji witryny: przestrzeń między obiektami i puste obszary, które uwypuklają wszystkie obiekty, które tam wstawisz.

Poza wszystkimi przedmiotami, które masz, spróbuj dokonać wyboru spośród nich i zdecydować się na kilka do umieszczenia w szklanej gablocie. Jakie przedmioty można ustawić w szklanej witrynie? Oto niektóre z nich:

 • szklanki,
 • kubki,
 • butelki alkoholu,
 • kwiaty w doniczkach,
 • zestawy do herbaty i/lub kawy,
 • naczynia,
 • sztućce,
 • przedmioty kolekcjonerskie,
 • przedmioty, które chcesz wyeksponować,
 • zakupione pamiątki podczas różnych odbytych podróży.

Jednak ważne jest, aby unikać zbyt wielu przedmiotów i umieszczać je w rozsądny sposób. Zawsze należy pamiętać o estetyce.

Dlatego każdy wybrany przedmiot musi być umieszczony w gablocie, mając odpowiednią przestrzeń i odpowiednią uwagę. Bez wydawania się nie na miejscu i bez tworzenia zamieszania i chaosu. Umieść je tworząc w ten sposób pewien stopień harmonii nawet w klasycznej szklanej gablocie.

Jeśli Twój salon jest nowoczesny, jedynym środkiem ostrożności, jaki zalecamy, jest wybór szklanej witryny, która jest tak prosta i minimalistyczna, jak to tylko możliwe. Wybierz odcień zgodny z obecnymi w tym miejscu innymi meblami lub w pełnym kontraście, w zależności od pożądanego efektu.

Aranżacja wnętrza ze szklaną witryną

Jednak jest tylko jeden cel, o którym zawsze musisz pamiętać. Jest to mianowicie dobra zabawa w aranżowaniu wnętrza! Więc nie krępuj się w swoich wyborach i nie pozwól, aby stare nawyki zabiły Twoją kreatywność.

Wybierz przedmioty, które lubisz i które chciałbyś mieć w szklanej witrynie i oglądać je za dnia. Upewnij się też, że nie masz nic przeciwko by osoby odwiedzające oglądały te przedmioty.

Szklane witryny do kuchni, salonu, jadalni czy pokoju gościnnego

Po zrozumieniu, jak można ustawić swoją klasyczną witrynę i co w niej umieścić, aby nadać jej nowego światła i nowego życia, nie można pominąć oceny innych, bardzo ważnych czynników.

Wśród nich pojawia się potrzeba, aby klasyczna szklana witryna miała należne jej miejsce w salonie i aby zajmowana przez nią przestrzeń nie wydawała się zbyt mała, a przez to zbyt nieporęczna, ani jednocześnie „pochłonięta” przez nadmiar dostępnej przestrzeni. Należy zaplanować umiejscowienie witryny z meblami i innymi akcesoriami wyposażenia, optymalizując dostępną przestrzeń w jak największym stopniu.

Kolejnym ważnym elementem, który należy wziąć pod uwagę, jest stopień oświetlenia gabloty. Dlatego najlepsze byłoby, gdyby została ona umieszczona w takim punkcie salonu, w którym otrzyma wystarczającą ilość światła. Jednak jeśli to nie wystarczy, zawsze możesz zdecydować się na reflektory, podświetlenie LED lub piękną lampę w pobliżu.

Ponadto, jeśli Twoja szklana witryna będzie wyposażona w określoną liczbę szuflad na dole, będzie to idealne miejsce dla wszystkich przedmiotów, które jeszcze nie znalazły swojego właściwego miejsca w Twoim domu i które mogą nie pasować do wystawki. Możesz tam schować wszystkie prezenty, których nie można było odmówić.

 • Zapraszamy do naszych oddziałów w Nowym Sączu oraz Krakowie!
  Fabryka mebli Duet to 25 lat doświadczenia!
 • Szafy na wymiar Kraków Nowy Sącz Małopolska