You are currently viewing Pomysł na szafę na wymiar – sprawdź nasze ostatnie realizacje, jakie wykonaliśmy w pierwszym kwartale 2023 w Nowym Sączu

Pomysł na szafę na wymiar – sprawdź nasze ostatnie realizacje, jakie wykonaliśmy w pierwszym kwartale 2023 w Nowym Sączu

Gotowe meble z salonu czy szafy na wymiar – niekiedy nie ma się wyboru, a szereg naszych klientów z miasta Nowy Sącz pokazuje, że takich sytuacji jest sporo. Meble na wymiar można dostosować do nietypowych pomieszczeń, np. ze skośnym sufitem lub do pokoju o nieregularnych długościach ścian. W pierwszym kwartale tego roku w Nowym Sączu mieliśmy do wykonania sporo takich realizacji. Klasyczne, unikalne, dyskretne czy bardziej rzucające się w oczy – pokazujemy nasze pomysły na szafy na wymiar, na przykładzie miasta Nowy Sącz.

Szafa na wymiar przesuwna z tapetą Nowy Sącz

Szafy przesuwne zdecydowanie dominują wśród naszych realizacji w Nowym Sączu z początku tego roku. Nie trudno się temu dziwić – to rozwiązanie praktyczne, wygodne i pozwalające zaoszczędzić przestrzeń, której niekiedy jest jak na lekarstwo. W przypadku tej szafy postanowiliśmy dodać jej odrobiny (no, może nawet więcej niż odrobiny) charakteru. Zamiast klasycznego lustra lub gładkiej jednokolorowej powierzchni, umieściliśmy na drzwiach przesuwnych tapetę – w tym wypadku ujęcie wieży Eiffla. Tapeta zajmuje cały front szafy i jest w czerwono – pomarańczowej tonacji. W przeciwieństwie do reszty pomieszczenia, które jest raczej w stonowanej kolorystyce. Taki mocny akcent świadczy o guście i fantazji domownika.

Szafa na wymiar pod skos Nowy Sącz

To klasyczna sytuacja, w której szafa na wymiar jest koniecznością. Pisaliśmy zresztą o tym, w jednym z naszych dawniejszych wpisów. Szafy pod skos można otrzymać w salonach meblowych, ale ryzyko niedopasowania jest spore, a właściwe dopasowanie co do milimetrów jest tu bardzo kluczowe. Na szczęście Klient z Nowego Sącza zwrócił się do nas. Biały front drzwi doskonale komponuje się z jasną aranżacją całego pokoju na poddaszu. Klient postawił na minimalistyczną, acz wcale nie chłodną stylistykę. Drzwi są tyleż funkcjonalne, co estetyczne. Dyskretne i nie rzucają się w oczy. Do tego lekko odbijające światło, przez co optycznie powiększają pokój. Brązowe obramowanie frontu szafy z kolei idealnie współgra z kolorem parkietu i listew przypodłogowych.

Coraz częsciej wybieranie rozwiązanie, szafa na wymiar przedpokój

Stonowana szafa przesuwna w przedpokoju

Szafa przesuwna na wymiar sprawdza się nie tylko w pokojach mieszkalnych czy salonach. Często dobrze jest taką umieścić właśnie w przedpokoju. Tu klient zdecydował się na minimalistyczny w formie, ale wyraźny w kolorystyce design. Siedzisko pomocne przy ubieraniu butów, osobny segment na tylko trzy wieszaki (zapewne dla gości) oraz szafa przesuwna, w której pomieści całą resztę. Takie rozwiązanie jest znacznie estetyczniejsze niż liczne zwisające kurtki, szaliki, spodnie czy walające się buty po podłodze. A przesuwne drzwi wygodnie pozwalają wszystko schować przed niepożądanym widokiem. Kolorystycznie, Klient wybrał dominację szarego przechodzącego w beż oraz mocne brązowe akcenty.

Duża szafa przesuwna na wymiar z lustrem Nowy Sącz

Meblościanki z PRL, choć wyszły z mody, miały jedną praktyczną zaletę – wszystko mieściło się na jednej ścianie, czasami nawet z łóżkiem. Trochę podobną funkcję pełnią szafy przesuwne z lustrem, które zamontowane na całej długości jednej ściany, doskonale pomagają zorganizować przestrzeń. Taka szafa wręcz prowokuje domownika, aby zachowywać porządek poprzez umieszczanie większości rzeczy w szafie. Zwłaszcza jeśli wewnętrzny system półek i wieszaków jest ergonomiczny i pojemny. Gdy już zamkniemy szafę, przed nami cała lustrzana ściana pokoju. Optycznie zwiększa pomieszczenie, pozwala się szybko przejrzeć i przymierzać różne części garderoby z różnych segmentów szafy. A jeśli taka szafa jest w sypialni – tak jak w tym wypadku – dodatkowo lustra na drzwiach szafy przesuwnej dodają intymnej pikanterii.  

Podłużna szafa przesuwna odbijająca na wymiar Nowy Sącz

Trochę podobny przykład, jak poprzedni z sypialni, ale tym razem bardziej użytkowy. Szafa podłużna przesuwna umieszczona w korytarzu to świetny sposób na zachowanie porządku i estetyki w mieszkaniu. Nie jest to może najlepsze rozwiązanie do bardzo wąskich korytarzy – tu jednak Klient miał dość szeroki i uznaliśmy, że lepiej jeśli wszystkie „uniwersalne” rzeczy w domu właśnie znajdują swoje miejsce na półkach szafy przesuwnej. Taka szafa może być z lustrem, ale tym razem postawiliśmy na lekko odbijającą powierzchnię frontów. Klient nie będzie miał wrażenia, że w niemal całym domu jest obserwowany, a jednocześnie odbicia nadają pomieszczeniu dynamiki. Z szafą komponują się otoczki lamp, które także są odbijające. Kolorystycznie, korytarz to dominacja bieli z wyraźnym połyskliwą czernią i drewnianym brązem paneli i komód.

Dwudrzwiowa szafa na wymiar przesuwna z lustrem Nowy Sącz

Tym razem znacznie cieplejsza aranżacja przedpokoju. Wyraża się to w wyrazistych, słonecznych kolorach, a także w oświetleniu. Szafa przesuwna z lustrem jest tutaj świetnym pomysłem, gdyż – ponownie – optycznie zwiększa pomieszczenie, pozwala się przejrzeć przed wyjściem z domu i nie zaburza kolorystyki. Obramowania drzwi szafy, w tym samym kolorze co drzwi wyjściowe zdecydowanie wystarczy. Zbytnia dominacja rudawego brązu byłaby przesadą. Poza wszystkim, taka szafa przesuwna z lustrem w przedpokoju spełnia wszystkie opisane wcześniej przez nas walory. Jest praktyczna, pojemna i dostosowana do gabarytów pomieszczenia.

Pięciodrzwiowa elegancka szafa na wymiar do sypialni Nowy Sącz

Klasyczna szafa do sypialni, tym razem nieprzesuwna. Posiada pięć drzwi z eleganckimi szarymi uchwytami. Jest on w kolorach brązowym i beżowym, jak zresztą cała reszta aranżacji. Sypialnia wygląda bardzo urokliwie, a ciepłe kolory, które otaczają łóżko wprawiają w odprężający nastrój. Szafa z klasycznie otwieranymi drzwiami świetnie sprawdzi się tam, gdzie przesuwna będzie miała za mało przestrzeni – ta sypialnia klienta akurat miała dość ograniczoną przestrzeń. Szafa jest pojemna, choć nie zajmuje dużo miejsca. Cieszy też oko tych, którzy przyzwyczajeni są do tradycyjnych rozwiązań projektowych i zwyczajnie lepiej czują się wśród mebli w kolorach o odcieniu naturalnego drewna, niż w futurystycznym pokoju o chłodniejszej kolorystyce.

Podobają Ci się nasze szafy na wymiar – Duet Limanowa Nowy Sącz Kraków

To nasze realizacje tylko z pierwszego kwartału 2023 roku i tylko w samym Nowym Sączu.

Zainspirowany? Podobne szafy na wymiar możemy wykonać także dla Ciebie – niezależnie, czy to Nowy Sącz, Kraków lub inne miejsce.