You are currently viewing Nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania w kuchni na wymiar

Nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania w kuchni na wymiar

Nowoczesna kuchnia to nie tylko kwestia estetyczna. Bardzo ważne są wszelkie elementy dopracowane pod względem funkcjonalnym. W tym artykule pokażemy wam nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania w kuchni na wymiar, które pozwolą wykorzystać kompleksowo dostępną przestrzeń i ułatwiają codzienne funkcjonowanie w twojej kuchni. Dzięki stworzeniu kuchni na wymiar i zastosowaniu najnowocześniejszych systemów jesteśmy w stanie idealnie dopasować naszą kuchnię, do indywidualnych potrzeb. Jedyne co nas ogranicza, to wyobraźnia Twoja i naszych projektantów (a krążą plotki, że wyobraźnia naszych projektantów nie zna granic).

Gadżety w kuchni na wymiar, oświetlenie LED, małe, lub wysokie szafki cargo, szuflady z pełnym wysuwem i cichym domykiem, systemy narożne, gniazdka blatowe to tylko niektóre elementy, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie w kuchni. W tym wpisie spróbujemy przedstawić wam kilka nowoczesnych rozwiązań, z których możesz skorzystać.

W naszej ofercie fabryki mebli na wymiar Duet z siedzibą w Krakowie, Nowym Sączu i Limanowej znajdziesz mnóstwo nowoczesnych rozwiązań do kuchni, które ułatwią codzienną pracę. Nie sposób opisać wszystkich możliwych rozwiązań w jednym artykule, więc przedstawimy jedynie fragment możliwości.

Nowoczesne szuflady w kuchni na wymiar

Szuflada to podstawowe wyposażenie chyba w każdej kuchni. Pojemne, funkcjonalne i wygodne – dokładnie takie powinny być w kuchenne szuflady. Najnowocześniejsze wersje pozwalają na całkowite wysunięcie, przez co uzyskujemy bardzo łatwy dostęp do pełnej zawartości. Ważnym elementem są również prowadnice, dzięki którym szuflada porusza się lekko i zupełnie bez wysiłku a maksymalne obciążenie sięga kilkudziesięciu kilogramów. Kolejny ważny element to tzw. cichy domyk – dziś jest to niezbędne akcesorium każdej szuflady. Niezawodne i bezawaryjne prowadnice, które wykorzystujemy do montażu kuchni na wymiar Duet, umożliwiają bardzo delikatny ruch i bezproblemowy cichy domyk. Równie obowiązkową akcesorium szufladach są organizery – te, mogą być dostosowane do zupełnie indywidualnych potrzeb tak, aby utrzymać porządek i znaleźć przestrzeń w naszej szufladzie na wszystkie niezbędne elementy. Możliwość dostosowania organizerów do indywidualnych potrzeb pozwala na segregację produktów w dowolny sposób.

System otwierania szafek mebli na wymiar duet

Jak powinny otwierać się szafki w kuchni? Przede wszystkim wygodnie dla Ciebie! System otwierania szafek kuchennych to czynnik, który bardzo wpływa na wygodę użytkowania każdej kuchni. W tym przypadku również istnieje mnóstwo alternatyw. Fronty otwierane do boku, do góry, łamane, uchylne, z uchwytem, otwierane na wcisk z rantem do otwierania wiele, wiele innych możliwości. Jednym z częściej wybieranych systemów przez naszych klientów jest system uchylny – jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ umożliwia zabudowę całkowitą ściany, a szafki nie kolidują ze sobą w żaden sposób. Jest to również rozwiązanie bezpieczniejsze (jeśli kiedykolwiek uderzyłeś głową w otwartą szafkę w swojej kuchni, to wiesz o czym mówimy) często też mechanizmy uchylne pozwalają zatrzymać front dowolnej pozycji co stanowi bardzo dużą wygodę.

Funkcjonalne narożne szafki kuchenne

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni w rogach do niedawne stanowiło duży problem. Na całe szczęście dziś takie problemy już nie występują. Do dyspozycji mamy mnóstwo systemów, dzięki którym możemy optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń w rogach. Narożne szafki kuchenne to teraz codzienność. Możemy wykorzystać takie rozwiązania jak np. półki obrotowe, wysuwane, a nawet narożne szuflady. Maksymalne wykorzystanie miejsca w narożnych szafkach zdecydowanie poprawiają ergonomię pracy w kuchni. Istnieje wiele systemów narożnych szafek kuchennych – wszystko zależy od naszych preferencji, potrzeb i upodobań.

Szafka typu cargo

Szafka cargo to najczęściej spotykane rozwiązanie w nowoczesnych kuchniach na wymiar. Szafka typu cargo to zestaw połączonych kółek lub koszy wysuwający się po pociągnięciu za front. Mamy możliwość zamontowania systemów cargo podblatowych, które idealnie zapełniają wąską przestrzeń dolnej części naszej kuchni lub wysokie szafki cargo zwane spiżarkami, które idealnie sprawdzą się, kiedy lubimy przechowywać w naszej kuchni większe ilości produktów spożywczych, które nie wymagają przechowywania w lodówce. Najnowsze rozwiązania szafek cargo mają bardzo duży udźwig i charakteryzuje je lekkość i płynność ruchu, cichy i delikatny domyk oraz możliwość dowolnej regulacji wysokości półek.

Miejsce dostosowane na kosz na śmieci

Coraz bardziej w Polsce popularna staje się segregacja odpadów. Do tej pory często pojawiał się jednak problem związany z przechowywaniem koszy w naszym w domu. Nowoczesne rozwiązania dają możliwość dostosowania pojemników na odpady do każdej szafki naszej kuchni – albo szafki do koszy.

Funkcjonalne i nowoczesne uchwyty mebli kuchennych

Coraz częściej nasi klienci rezygnują z tradycyjnych uchwytów na rzecz frezowanych, wpuszczanych we fronty, lub otwieranych za pomocą docisku — typu klik. Brak tradycyjnych uchwytów sprawia, że nasza kuchnia staje się bardziej przejrzysta, powierzchnia jest gładka a przy tym łatwiej utrzymać czystość szafek kuchennych. Istnieje również możliwość zamontowania elektrycznego wspomagania ich otwierania, co często przydatne jest w momencie, kiedy mamy zajęte ręce. Elektryczne wspomaganie otwierania automatycznie wysuwa szufladę po pojedynczym naciśnięciu frontu lub automatycznie domyka po popchnięciu. Te rozwiązania sprawiają, że nasza kuchnia na wymiar staje się dużo bardziej funkcjonalna i nowoczesna.

Zintegrowane oświetlenie LED z naszymi meblami kuchennymi.

Również niezbędny element w każdej kuchni na wymiar. Oświetlenie kuchenne LED jest efektowne, funkcjonalne i do tego energooszczędne. Wybór sposobu oświetlenia jest bardzo szeroki. Począwszy od oświetlenia montowanego pod górne szafki, doświetlające blat, kończąc na systemach oświetlających każdą pojedynczą szafkę czy szufladę. W tym przypadku również nie ma ograniczeń.

Gniazdka montowane w blat kuchenny

Gniazdka montowane w blacie kuchennym to coraz częściej wybierane akcesorium do kuchni na wymiar. Niedostateczna ilość gniazdek w kuchni to często pojawiający się problem naszych domach czy mieszkaniach. W takim przypadku warto zdecydować się na chowane gniazdka blatowe. Możemy zdecydować się na gniazdko poziome – zamykane lub pionowe wysuwane do góry. Gniazdka blatowe to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które nie spełnia jedynie funkcji gadżetu, ale bardzo poprawia funkcjonalność kuchni.

Dodatkowe udogodnienia kuchenne

Tak, jak wspomnieliśmy na początku. To nie wszystko, na co możemy zdecydować się, aby poprawić funkcjonalność naszej kuchni. Kolejnymi przykładami mogą być: wszelkie gadżety w kuchni na wymiar, wyposażenie szafek – np. uchwyt na folię spożywczą, systemy do przechowywania naczyń czy pokrywek (z którymi zawsze jest problem), blat wysuwany z szuflady, półki wolnowiszące, maty antypoślizgowe i wodne i wiele, wiele innych nowoczesnych rozwiązań do mebli kuchennych na wymiar.

Nic nas nie ogranicza!

Jak widzisz, planując wyposażenie kuchni, warto postawić na funkcjonalne i najnowocześniejsze rozwiązania. Dzięki nim nie tylko w pełni wykorzystasz dostępną przestrzeń, dodasz nowoczesny element do swojego wystroju, a praca w kuchni będzie dużo wygodniejsza, łatwiejsza i przyjemniejsza.

Jeśli masz pomysł na funkcjonalność w kuchni i szukasz firmy, która wykona twój projekt mebli kuchennych na wymiar, skontaktuj się z nami, a na pewno wspólnie znajdziemy idealne rozwiązanie dla Ciebie! Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi oddziałami małopolskiej Fabryki mebli na wymiar Duet w miastach: Kraków, Nowy Sącz lub Limanowa a z chęcią stworzymy Twoją kuchnię na wymiar!. Możesz się również z nami skontaktować telefonicznie, mailowo lub przez nasze media społecznościowe. Nasi specjaliści przyjadą do Ciebie w ustalonym terminie, dokonają pomiaru, zaproponują wszelkie możliwe, nowoczesne rozwiązania do kuchni, otrzymasz również darmowy projekt i wycenę kuchni i tuż po akceptacji przystąpimy do realizacji!

Nasze meble na wymiar (nie tylko kuchnie) Tworzymy w całej Małopolsce, Podkarpaciu, Śląski, Podhalu i okolicach! Zapraszamy! Fabryka Mebli na wymiar Duet – Nowy Sącz, Kraków i Limanowa!