You are currently viewing Nowoczesna kuchnia — jak ją zaprojektować?
Nowoczesna kuchnia - jak zaprojektować?

Nowoczesna kuchnia — jak ją zaprojektować?

Przestronna kuchnia, w której mógłbyś pomieścić wszystkie niezbędne produkty do gotowania, małe AGD czy też żywność to marzenie niejednej kobiety i mężczyzny. W nowoczesnym budownictwie kuchnia jest miejscem, któremu przykłada się sporo uwagi ze względu na to, że najwięcej czasu spędza się właśnie w tym pomieszczeniu. To właśnie tutaj wykonuje się posiłki, a podczas prac często dochodzi do wielu rozmów z rodziną czy przyjaciółmi. Powinna więc być ona zaprojektowana w taki sposób, aby każdy znalazł w niej swoje miejsce i aby codzienne prace były maksymalnie ułatwione. Nowoczesna kuchnia to kuchnia, której aranżację wykona osoba zajmująca się architekturą wnętrz. Kuchnia w literze L lub U to idealny sposób na zyskaniu dodatkowej przestrzeni roboczej. Do wyboru są również kuchnie jednorzędowe lub dwurzędowe, które pomieszczą mnóstwo asortymentu kuchennego. Sprawdź więc jak zaprojektować nowoczesną kuchnię z wyspą lub bez która będzie spełniała Twoje oczekiwania.

Meble kuchenne na zamówienie idealnym rozwiązaniem w małej, jak i dużej nowoczesnej kuchni.

Każdy, kto ceni sobie nowoczesny wygląd mieszkania, powinien zastanowić się nad aranżacją kuchni w odpowiedni sposób. Kiedy do wyboru dostajesz meble gotowe do samodzielnego złożenia oraz możliwość stworzenia gotowej zabudowy idealnie pasującej do rozmiarów kuchni, chyba lepszym rozwiązaniem będzie stworzenie niebanalnego wnętrza, dzięki któremu zagospodarujesz każdą wolną przestrzeń. Wiele projektów nowoczesnych kuchni tworzonych na specjalne zamówienie znajdziesz w Internecie. To właśnie w licznych galeriach zdjęć możesz znaleźć różne propozycje na stworzenie aranżacji nowoczesnej kuchni tak, aby spełniła ona Twoje oczekiwania w przyszłości.

Meble kuchenne, które wybierzesz do swojej kuchni, będą przygotowane w taki sposób, aby odpowiadały nowoczesnym trendom. Do wyboru będziesz miał możliwość wykonania mebli w macie lub połysku, z frontami szklanymi lub z frontami wykonanych z płyty meblowej. Nasza firma Duet oferuje wiele ciekawych rozwiązań do mebli kuchennych tworzonych na wymiar, dlatego warto zapoznać się z nasza bogatą ofertą.

Jak oddzielić aneks kuchenny od salonu?

Wiele osób stawia na meble kuchenne z wyspą, które są nowoczesne, a zarazem są w stanie oddzielić kuchnię od salonu. Okazuje się, że wyspa taka może dodatkowo stanowić przedłużenie miejsca pracy w zabudowie kuchennej, a tworząc meble kuchenne na zamówienie w nowoczesnej odsłonie, warto postawić na wyspę, która będzie o takich wymiarach, aby idealnie wkomponowała się w wolną przestrzeń.

Dodatkowo na rynku można znaleźć specjalne systemy, dzięki którym stworzone oszklenie pozwoli wydzielić część kuchenną od części salonu specjalnym przeźroczystym szkłem, dzięki czemu zapachy unoszące się w kuchni podczas gotowania nie będą przenikały w głąb mieszkania.

Inną możliwością będzie stworzenie zabudowy w taki sposób, aby tylna część mebli kuchennych tworzyła zarazem ściankę działową odseparowującą część kuchenną od salonu. W ten sposób uzyskasz kuchnię w literze U, co pozwoli maksymalnie zwiększyć przestrzeń roboczą kuchni.

Decydując się na meble tworzone na wymiar, możesz skorzystać z wielu możliwości, dzięki którym idealnie zagospodarujesz przestrzeń swojego mieszkania. Kupując natomiast gotowe meble, musisz być świadom tego, że nie będą one idealnie wpasowane w wymiary pozostawione na zabudowę kuchenną.

Wyposażenie nowoczesnej kuchni na wymiar – co powinny zawierać poszczególne szafki?

Ważnym aspektem podczas tworzenia aranżacji nowoczesnej kuchni na zamówienie jest m.in. idealne zaprojektowanie ich wnętrz. Organizery, szuflady poruszające się po trwałych prowadnicach lub szafki narożne z obrotowymi półkami to coś, czego nie znajdziesz w klasycznych szafkach oferowanych w sklepach meblowych.

Co zatem mogą zawierać Twoje meble kuchenne wykonane na zamówienie, a te, które dostępne są w sklepach meblowych?

  • organizery – tworząc meble na zamówienie, możesz idealnie wyposażyć każdą szufladę, aby przechowywane w nich przyprawy były idealnie posegregowane. Organizery na przyprawy są wygodnym rozwiązaniem, a nie spotkasz ich w tanich meblach kuchennych w różnych sklepach meblowych.

  • wieszaki na patelnie – w szafach narożnych, jakie oferowane są w meblach tworzonych na zamówienie, możesz znaleźć specjalistyczne wieszaki na patelnie, dzięki którym bez problemu znajdziesz poszukiwany przez siebie model. W zwykłych meblach często brak takiego rozwiązania.

  • drzwi z systemem narożnym – niejednokrotnie kupując tanie meble w sklepach meblowych, narożniki nie są w ogóle zaprojektowane do użytku. W przypadku mebli tworzonych na zamówienie wykonuje się specjalne drzwi narożne składane lub w miejscu narożnika tworzy się asymetryczną szufladę i na specjalnych rolkach całe wnętrze można wysunąć na zewnątrz szafy. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskasz wiele przestrzeni do przechowywania niezbędnych produktów.

  • rozłożenie szafek zgodnie z własną wizją – kupując wybrany gotowy zestaw, trudno jest znaleźć taki, który odpowiadać będzie idealnie Twojej wizji. Zamawiając meble na zamówienie sam, zdecydujesz o tym, gdzie znajdować będą się poszczególne szafy i szuflady, aby uzyskać jak najlepszą przestrzeń roboczą.

Te i wiele innych czynników przeważają nad wyborem mebli tworzonych na wymiar. Nowoczesne meble do kuchni, jakie możesz stworzyć w naszej firmie, będą idealnie dostosowane do Twoich potrzeb. Meble stworzone na podstawie funkcjonowania trójkąta roboczego pozwolą Ci oddzielić przestrzeń gotowania, mycia oraz przechowywania w idealnie dostosowany do Twoich potrzeb sposób.

Nowoczesna kuchnia to aranżacja wedle najnowocześniejszych trendów w świecie tworzenia wystrojów wnętrz. Niezależnie od tego, jaki rodzaj mebli Ci się podoba, nasi fachowcy z firmy Duet Producent Szaf i Mebli na Wymiar stworzą dla Ciebie wymarzone miejsce pracy. Postaw na sprawdzoną firmę z wieloletnim doświadczeniem. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi projektami, które mogą być dla Ciebie inspiracją na stworzenie niebywałej kuchni w Twoim domu.