You are currently viewing Meble na zamówienie na poddasze i skosy pod schodami – pomysły i inspiracje
Białe eleganckie meble na wymiar na poddaszu marki DUET

Meble na zamówienie na poddasze i skosy pod schodami – pomysły i inspiracje

Eksploatacja poddasza to przede wszystkim opracowanie projektu aranżacji wnętrza, mającego na celu optymalizację i wykorzystanie wszystkich dostępnych przestrzeni. Ponieważ obecnie strychy są uważane za prawdziwe przestrzenie mieszkalne, a nie tylko miejsca do przechowywania starych przedmiotów i pudeł, ważne jest, aby były wykorzystywane w całości i zawsze z uwzględnieniem ich szczególnej budowy.

Meble na strych i pod schody – meble na zamówienie pod skosy

Zazwyczaj miejsce pod schodami i strych to środowisko o specyficznej strukturze, składające się ze spadzistych sufitów i wąskich narożników, które pozornie mogą wydawać się prawie niemożliwe do zorganizowania lub umeblowania. W rzeczywistości meble zaprojektowane tak, aby spełniały specyficzne potrzeby miejsca pod schodami i na poddasze – a więc wykonane na zamówienie – mogą nie tylko uczynić każdy metr kwadratowy użytecznym, ale także ożywić otoczenie zdumiewając pod względem estetycznym.

Zagospodarowanie części pod schodami i poddasza jest równoznaczne z zaprojektowaniem i wykonaniem mebli na zamówienie, które mogą składać się z różnych elementów:

  • drzwi przesuwnych,
  • półek,
  • szafek,
  • regałów,
  • małych komód,
  • szaf, które będą dokładnie pasować do nachylenia ścian.

Będą to meble oszczędzające miejsce, które wykorzystają nieużytkowe z natury zakamarki, czyniąc otoczenie funkcjonalnym i doskonale zorganizowanym.

Zaprojektuj razem z nami swoje szafki narożne do kuchni i blat na wymiar

Każda kuchnia z szafkami w kształcie litery L będzie miała szafkę narożną, która będzie wymagała trochę uwagi, aby w pełni wykorzystać jej możliwości przechowywania. Nasza oferta jest zróżnicowana, a możliwości są duże: wysuwane półki, obrotowe kosze wewnątrz szafek narożnych…

Przeanalizowanie, które rozwiązanie będzie dla Ciebie praktyczne, jest kluczem do właściwego wyboru i zadowolenia z późniejszego użytkowania kuchni. Tak samo, jak wybranie odpowiedniego blatu na wymiar.

Rodzaje i rozwiązania szaf narożnych – szafy narożne na wymiar

Istnieją dwa rodzaje mebli, które możemy zainstalować w naszej kuchni, aby wykorzystać wszystkie jej narożniki: meble narożne ślepe i praktyczniejsze meble narożne z różnymi systemami.

Dowiedz się, które rozwiązanie będzie dla Ciebie wygodniejsze!

Jednostka narożna prosta lub ślepa – szafki narożne do kuchni

Ślepa szafa narożna to taka, która ma tylko jedne drzwi i jest umiejscowiona wzdłuż rogu. Często są w nich przechowywane urządzenia i przybory kuchenne, które nie są regularnie używane. Dlaczego? Ponieważ nie możemy zobaczyć, co jest trzymane z tyłu szafy, i zazwyczaj są to trudno dostępne miejsca. W takich szafkach często trzyma się używaną raz na rok sokowirówkę czy maszynę do suszenia grzybów.

Aby ułatwić dostęp do wnętrza tych narożnych mebli, można zastosować systemy wyjmowane – mniej lub bardziej skomplikowane, oraz tace czy kosze wysuwane.

Tego typu rozwiązanie pozwoli na wygodne przechowywanie wszelkiego rodzaju rzeczy: garnków, patelni i akcesoriów kuchennych.

Podwójna kuchenna szafka narożna

Podwójna szafka narożna to taka, która ma dwoje drzwi, aby uzyskać dostęp do przestrzeni podblatowej. Nie ma ślepych miejsc jak poprzednie, ale trudno coś wyjąć z szafy nie naruszając jej porządku. Innymi słowy, poczujesz się zmuszony do wyjęcia większej liczby rzeczy niż to konieczne. Jakie inne rozwiązania można zastosować?

Szafki narożne do kuchni z obrotowymi półkami / koszami

Ten typ szafek pozwala na dużą liczbę konfiguracji i rozwiązań, choć jednym z najbardziej praktycznych jest obrotowy kosz, który ułatwia dostęp do najgłębszych zakamarków. Jest idealny ze względu na swoją pojemność i układ do przechowywania patelni i garnków, ale jest również praktyczny do przechowywania wszelkiego rodzaju żywności.

Co chcesz przechowywać w tej szafce? Zadanie tego pytania pomoże Ci znaleźć najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla Twoich potrzeb, ponieważ, jak już powiedzieliśmy, możliwości są ogromne.

Maksymalizujemy pojemność magazynową mebli narożnych, wdrażając tego typu rozwiązania, czy to wysuwane tace, wysuwane kosze czy inne rozbudowane systemy. Przestrzeń do przechowywania w kuchni nigdy nie jest wystarczająca i jest to niewątpliwie dobry sposób, aby nie zmarnować ani jednego centymetra kwadratowego!

Jednak nie wszystkie rozwiązania będą pasować do Twojej przestrzeni. Aby zamontować tego typu rozwiązanie, nasze szafki muszą mieć określoną szerokość i pojemność drzwi. A sprawdzenie tych funkcji jest niezbędne przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu, jeśli nie chcesz marnować pieniędzy.

Przed zamówieniem możesz poprosić nas o usługę wymiarowania! Przyjedziemy do Ciebie i nakreślimy wymiary oraz porozmawiamy o systemach szafek na różnych do kuchni, jakie będą dla Ciebie najbardziej odpowiednie.

Zaaranżowanie obszarów pod skosami – meble na wymiar i inspiracje

Jednym ze sposobów na ulepszenie tego małego, rzadko używanego obszaru jest stworzenie wewnętrznego ogrodu z roślinami i kamieniami. Dodatkowe punktowe światła mogą pomóc stworzyć romantyczną atmosferę. Jest to estetyczny i prosty sposób na zajęcie tej przestrzeni i nie wymaga wiele konserwacji. Wystarczy zapytać architekta krajobrazu lub doświadczonego ogrodnika, które rośliny najlepiej przystosują się do takiego środowiska, w którym obecność naturalnego światła jest często bardzo ograniczona. Często wystarczy wstawić w takie wnętrze tylko kilka półek i wykonać „scenę” lub podwyższenie dla donic.

Mały barek pod schodami

Prostym i wygodnym rozwiązaniem jest stworzenie niewielkiego baru pod schodami. Nie trzeba wiele: ładna witryna na zamówienie i półka – na przykład, najlepiej w jasnych kolorach. Możesz ustawić tam kieliszki, pojemniki i butelki. Dobór kolorów ścian i podłóg, które współgrają z wyposażeniem, to sposób na uatrakcyjnienie przestrzeni i nadanie jej wyjątkowego charakteru.

Jeśli chcesz sam zrobić swój barek, sprawdź naszą ofertę dla stolarzy!

Miejsce relaksu i czytania

Ostatnie stopnie schodów można przedłużyć, aby stały się wygodnym i przytulnym kącikiem do relaksu i czytania. W przedłużonych stopniach schodów można też zamontować wysuwane szuflady i oświetlenie. Jednym z najprostszych i najtańszych sposobów wykorzystania przestrzeni pod schodami jest również zamontowanie tam półek. W zależności od ich głębokości, na każdej półce będzie można ułożyć kilka rzędów książek lub inne podręczne przedmioty. Na przedłużeniu schodów, które zakręcają pod skos, w kącie możesz ułożyć miękkie poduszki. Tak stworzysz tani i przytulny kącik do czytania!

Ekspozycja obrazów pod schodami

Jeśli nie masz dużo czasu i środków do wydania, możesz po prostu udekorować klatkę schodową tak kreatywnie, jak to tylko możliwe. Przestrzeń pod schodami nadaje się do udekorowania kolorowymi obrazami i rzeźbami, które nie znajdują miejsca w pozostałej części otoczenia. Rezultatem będzie wyrafinowana konfiguracja, która może wiele powiedzieć o osobowości tych, którzy mieszkają w domu.

Możliwe będzie również wzbogacenie przestrzeni roślinami i wazonami, z ceramiki lub innych materiałów. Możesz do tego użyć mebli, takich jak: półki, regały, komody czy konsole na zamówienie.

Obszar kreatywny

A może przestrzeń pod schodami i obok nich zamienić na kreatywną ekspozycję. Umieszczając półki na wymiar zarówno pod schodami, jak i obok nich (lub duże regały na zamówienie obok stopni schodów od podłogi aż do sufitu), można będzie uzyskać dużo miejsca na wyeksponowanie zarówno książek, jak i innych przedmiotów dekoracyjnych, takich jak pamiątki z podróży, katalogi wystaw i kolekcje.

Półki można oświetlić ukierunkowanymi punktowymi lampkami, które mogą uwydatnić eksponowane przedmioty. Rezultatem będzie eleganckie i wyrafinowane otoczenie.

Małe biuro pod schodami – kącik pracy – biurko i regały na wymiar pod skosy

Gdy pozwala na to konfiguracja architektoniczna, przestrzeń pod schodami może stać się małym gabinetem dzięki półkom i wygodnemu fotelowi, lub po prostu miejscem na komputer. Może też stać się kącikiem do nauki dla dzieci lub domowym biurem. Jeśli nie ma miejsca na drzwi, pomieszczenie można zamknąć przesuwanymi ścianami lub zasłonami.

W naszej ofercie znajdziesz aluminiowe systemy do drzwi przesuwnych marki CONTINIUM.

Szafa na wymiar pod schodami i na strych – meble pod skosy na poddasze

Wypełnienie przestrzeni pod schodami i skosami na strychu półkami i szufladami do przechowywania toreb i butów to bardzo dobry pomysł. Innym pomysłem jest też wykorzystanie tej przestrzeni jako szafy na ubrania lub bieliznę, rzeczy do sypialni (takie jak koce, prześcieradła, poduszki i kołdry) czy rzeczy sezonowe. W obu przypadkach przestrzeń można zamknąć drzwiami, co pomoże chronić ją przed kurzem. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają szafy w sypialni ani miejsca na przechowywanie pościeli i ręczników. W ten sposób wszystko będzie dobrze zorganizowane i pozostanie dyskretnie poza zasięgiem wzroku zwiedzających.

Mała toaletka dla gości pod schodami lub na strychu

Jednym ze sposobów praktycznego wykorzystania strychu i miejsca pod schodami jest zainstalowanie małej łazienki dla gości. W zależności od wymiarów, wysokości i głębokości, będzie można zainstalować małą łazienkę z umywalką. Okładziny ścienne i eleganckie lustro mogą wiele zdziałać. Meble na wymiar do łazienki pod skosem mogą uczynić tę przestrzeń funkcjonalną i estetyczną.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci w podjęciu decyzji o tym, jak zagospodarować przestrzeń pod skosami – schodami lub na strychu. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz zaprojektować swoje meble na wymiar na poddasze, do pokoju ze skosem, dla dzieci czy meble pod schodami!

Sprawdź też naszą stronę na Faceboko’u: DUET Szafy i Meble na Wymiar Kraków / Nowy Sącz