You are currently viewing Meble na wymiar dla osób niepełnosprawnych.

Meble na wymiar dla osób niepełnosprawnych.

W wielu przypadkach niepełnosprawność w mniejszym lub za znacznym stopniu pozwala danej osobie poruszać się na wózku inwalidzkim, lub o kuli. Osoby te, często mieszkają z bliskimi, ale zdarzają się również osoby, które mieszkają same. Niezbędne jest więc dopasowanie takim osobom odpowiedniego wnętrza. Meble dla osób niepełnosprawnych pomogą w codziennych trudnościach, ponieważ zwykłe klasyczne szafy będą niedostosowane do potrzeb osoby z problemami zdrowotnymi. Przykładem mogą być klasyczne szafy, do których chora osoba nie będzie miała możliwości dostępu, ze względu na rozmieszczenie półek. Warto więc zastanowić się nad zakupem specjalnych mebli na wymiar dla osób niepełnosprawnych, dzięki którym każda osoba z ograniczonymi ruchami będzie mogła wykorzystać nawet górne partie szaf.

Sprawdź, jakie meble warto wykonać na zamówienie dla osoby z niepełnosprawnością.

Meble dla dzieci niepełnosprawnych.

Sporym problemem dla rodziców może się okazać znalezienie odpowiednich mebli dla dzieci niepełnosprawnych. Okazuje się, że sklepy meblowe nie produkują takich mebli, dlatego należy wykonać je na specjalne zamówienie. Szafy te najczęściej wyposażone są w specjalne półki, usytuowane na prowadnicach, które można wysunąć z wyższych partii szafy. Półki takie wysuną się na wysokość rąk Twojego dziecka, co ułatwi wyciągnięcie z szafy potrzebnych produktów. Podobnie jest z drążkiem na wieszaki, specjalna szafa dla dzieci niepełnosprawnych powinna być wyposażona w drążek, który podobnie jak półki można wysunąć z szafy na wysokość rąk. Wybierając biurko dla dziecka jeżdżącego na wózku inwalidzkim, również można dopasować wysokość jego blatu do wysokości podłokietników w wózku inwalidzkim. Ważne jest, aby szafy te były wykonane odpowiednio z najwyższej jakości podzespołów, aby elementy mechaniczne w krótkim czasie nie uległy zniszczeniu. Prowadnice oraz inne elementy metalowe powinny być odpowiednio zabezpieczone przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi, aby dziecku nie stała się krzywda podczas ciągłego wyciąga poszczególnych elementów szafy.

Meble dla niepełnosprawnych osób dorosłych.

Osoby z niepełnosprawnościami powinny mieć dopasowane całe mieszkanie do swoich potrzeb. Każdy element domu powinien być stworzony tak, aby ułatwia codzienne życie i funkcjonowanie. Dlatego też decydując się na ofertę naszej firmy DUET Producent Szaf i Mebli na Wymiar z siedzibą w Krakowie, kupisz meble dla osób niepełnosprawnych stworzone z wysokiej jakości materiałów oraz na bazie najlepszych podzespołów. Stworzymy dla Ciebie projekt każdego pomieszczenia, abyś mógł swobodnie korzystać z mieszkania.

Meble kuchenne dla niepełnosprawnych.

Osoby z niepełnosprawnościami powinny mieć możliwość dosięgnięcia wszystkich potrzebnych rzeczy do codziennego gotowania. Niektórzy większość czasu spędza właśnie w kuchni, dlatego kuchnia powinna być miejscem, gdzie będziesz mógł miło spędzić swój wolny czas. Specjalne meble mogą okazać się więc genialnym rozwiązaniem dla osoby niepełnosprawnej. Najczęściej meble kuchenne umieszczane są na wysokości rąk danej osoby. Są jednak możliwości na to, aby również górną część kuchni zagospodarować w odpowiedni sposób. Dzięki nowoczesnym sposobem tworzenia mebli na zamówienie jesteśmy w stanie wykonać meble kuchenne dla osób niepełnosprawnych tak, aby zagospodarować każdą wolną przestrzeń i aby te meble były w 100% funkcjonalne. Meble te będą dopasowane do wnętrza całego mieszkania, a także zgodnie z aktualnymi trendami aranżacji wnętrz. Projekt całej kuchni zostanie stworzony przez najlepszych specjalistów w dziedzinie aranżacji mieszkań, dzięki czemu kuchnia stanie się Twoim ulubionym miejscem w domu. Tworząc meble na wymiar dla osoby niepełnosprawnej, można stworzyć wiele ciekawych rozwiązań, takich jak wysuwane blaty, na których będziesz mógł przyrządzić potrawy. Warto również zwrócić uwagę, że osoby z niepełnosprawnościami mogą też mieć problemy z wykonywaniem codziennych obowiązków, dlatego niezbędne jest wyposażenie kuchni w odpowiednie urządzenia AGD. Aby jednak kuchnia wygląda ładnie i schludnie, warto tworzyć meble do zabudowy dużego sprzętu AGD. Dzięki temu kuchnia będzie wyglądała na większą, funkcjonalną, a dodatkowo będzie ładnie się prezentowała.

Meble łazienkowe dla osób niepełnosprawnych.

Decydując się na meble do łazienki, ważnym elementem jest dostosowanie mebli, jak również kabiny prysznicowej do danej niepełnosprawności. Aby ułatwić funkcjonowanie rodzinie, jak również samej osobie z niepełnosprawnością, łazienka powinna być rozplanowana tak, aby można było wygodnie się w niej poruszać, a także wykonać niezbędne zabiegi higieniczne. Częstym wyborem jest tworzenie kabiny prysznicowej z szerokimi drzwiami, aby osoba z niepełnosprawnością bez problemu mogła skorzystać z niej. Również ważnym elementem są specjalne meble, dzięki którym będziesz mógł rozmieścić wszystkie niezbędne produkty pielęgnacyjne w odpowiedni sposób. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się meble wiszące, które nie będą przeszkadzały w poruszaniu się w łazience. Warto także zwrócić uwagę na to, aby meble łazienkowe dla osób niepełnosprawnych posiadały liczne półki, w których umieścić można byłoby rzeczy codziennego użytku. Gniazdka w łazience, również należy rozmieścić w taki sposób, aby osoba ta mogła z nich korzystać, przykładowo podczas suszenia włosów. Każdy element łazienki odgrywa ważną rolę, dlatego powinna być ona zaprojektowana odpowiednio pod daną niepełnosprawność.

Meble do przedpokoju dla osób niepełnosprawnych.

Decydując się na meble do przedpokoju dla osób niepełnosprawnych, przede wszystkim należy zadbać o to, aby przestrzeń obok szafy wnękowej była na tyle szeroka, aby osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim mogła swobodnie rozebrać się po powrocie do domu. Najchętniej wybierane są szafy wnękowe z drzwiami przesuwnymi. W niej można pomieścić mnóstwo produktów z działu moda, ale także można również schować w niej odkurzacz czy deskę do prasowania. Podobnie jak w pokoju, tak również w przedpokoju należy zadbać o to, aby szafa pomieściła w sobie jak najwięcej produktów. Maksymalne wykorzystanie takiej szafy umożliwią specjalnie stworzone półki usytuowane na trwałych prowadnicach, dzięki którym można będzie wyciągnąć je na wysokość rąk. Ciekawym rozwiązaniem może również okazać się stworzenie małej szafki z wieszakami, która będzie zajmowała mało miejsca, a która będzie dodatkowo funkcjonalna.

Każdy z proponowanych mebli dla osoby niepełnosprawnej powinien być przede wszystkim wygodny w użytkowaniu dla danej osoby. Dodatkowo ważne jest, aby projekt stworzony był zgodnie z wizją klienta.

Cena mebli na wymiar dla osoby niepełnosprawnej.

Cena specjalnych mebli na wymiar dla niepełnosprawnych uzależniona jest od tego, jakie meble są do wykonania, z jakich materiałów, oraz jakie mają mieć wymiary i zastosowanie. Nasza firma Duet Producent Szaf i Mebli na Wymiar z siedzibą w Krakowie tworzy meble na zamówienie z najwyższej jakości materiałów, które są tworzone na bazie aktualnych trendów w aranżacji wnętrz. Staramy się tworzyć meble zgodnie z wszelkimi normami, a co najważniejsze zależy nam, aby stworzone przez nas meble były funkcjonalne. Potrafimy wykorzystać każdą wolną przestrzeń nawet w małym mieszkaniu. Decydując się więc na stworzenie odpowiednich mebli dla osoby niepełnosprawnej, możesz być pewny, że nasza firma użyje wyłącznie sprawdzonych i trwałych materiałów. Nasze meble będą służyły Ci nawet kilkanaście lat.

W branży meblowej działamy już ponad 20 lat. Do tej pory wykonaliśmy ponad 20 000 realizacji. Umeblowaliśmy niejedno mieszkanie, a także domy jednorodzinne. Współpracujemy z wieloma firmami, a także hotelami w całej Polsce. Zaufało nam już setki osób i Ty może znaleźć się w tym gronie. Jeżeli chcesz wykonać meble na wymiar dla osoby niepełnosprawnej, które będą trwałe i stworzone na bazie najlepszych materiałów, zapoznaj się z naszą ofertą. Dobrze stworzone meble na wymiar pozwolą Ci cieszyć się pełnią życia we własnym domu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu telefonicznego lub do oddziałów naszej firmy znajdujących się w Nowym Sączu i Krakowie.