You are currently viewing Kuchnia jednorzędowa Nowy Sącz – realizacja – sprawdź i zobacz, jak może wyglądać Twoja kuchnia!
Kuchnia jednorzędowa na wymiar Nowy Sącz

Kuchnia jednorzędowa Nowy Sącz – realizacja – sprawdź i zobacz, jak może wyglądać Twoja kuchnia!

Czy uważasz, że Twoja kuchnia jest za mała, aby była praktyczna? Czy marnujesz zbyt dużo miejsca przez swoja ogromną kuchnię? Myślisz, że nie da się poprawić funkcjonalności nietypowej kuchni? Stop błędnym przekonaniom! Kuchnie od DUET producent szaf i mebli na wymiar pokazują, że układ kuchni ma decydujące znaczenie dla jej perfekcji. Czytaj dalej i zajrzyj na nasze strony z realizacjami!

Idealna kuchnia na wymiar – Nowy Sącz – najpierw pomyśl o układzie – jednorzędowa (linearna) kuchnia w 5 wskazówkach

W układzie wnętrza (szczególnie w blokach) liczy się każdy metr kwadratowy, a więc każdy centymetr kuchni ma ogromne znaczenie. Elegancka i funkcjonalna kuchnia jednorzędowa liniowa na wymiar (realizacja – Nowy Sącz) jest coraz bardziej popularna wśród rodzin pragnących zracjonalizować swoją przestrzeń. I to bez uszczerbku dla estetyki.

Poniżej podamy Ci 5 wskazówek, jak najlepiej wyposażyć Twoją jednorzędową kuchnię, oraz pokażemy nasze realizacje! Zapraszamy na naszego FaceBook’a. Obejrzyj zdjęcia z realizacji kuchni jednorzędowej i kliknij →

Kuchnia jednorzędowa na wymiar:


Co to jest „kuchnia liniowa” jednorzędowa?

Zwana także „kuchnią w kształcie litery I”, kuchnia liniowa w pełni optymalizuje przestrzeń wewnętrzną. Łatwo dopasowująca się do wszystkich powierzchni, jednorzędowa kuchnia na wymiar wyznacza estetykę pomieszczenia.

Dzięki temu wszystkie meble i sprzęt AGD znajdują się po tej samej stronie. Gdy kuchnia jest ustawiona w osobnym pomieszczeniu, projektanci kuchni mogą ją również nazwać „kuchnią korytarzową”. W rzeczywistości te dwie nazwy łączą się, aby określić kuchnię występującą na całej długości, na jednym i niepowtarzalnym fragmencie ściany.

Jakie kryteria sprawiają, że taka kuchnia jest przyjemna?

Wiele elementów może poprawić komfort w kuchni:

  • łatwe w pielęgnacji materiały,
  • wiele łatwo dostępnych miejsc do przechowywania,
  • wydajny okap, którego pozycja jest dostosowana do Twojego wzrostu,
  • blaty robocze na odpowiedniej wysokości,
  • niezbędny i praktyczny sprzęt AGD,
  • oświetlenie rozmieszczone strategicznie,
  • harmonijny rozkład kolorów między różnymi elementami.

Jednak tylko układ kuchni dostosowany do konfiguracji i Twoich zastosowań może sprawić, że będzie ona idealna, wygodna i przyjazna.

Dlatego w zależności od dostępnej przestrzeni należy zwrócić szczególną uwagę na wymiary swojej liniowej kuchni. Jeśli jest otwarta na salon (aneks), to nie powinna by zbyt szeroka, ponieważ może wtedy wkroczyć do salonu i zmniejszyć przestrzeń przeznaczoną na posiłki i relaks.

Kuchnie na zamówienie Nowy Sącz

Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci zaprojektować jednorzędową kuchnię na wymiar w Nowym Sączu do aneksu, oddzielnego pomieszczenia lub kuchnię otwartą – zarówno w dużych, małych mieszkaniach, jak i w domu (również w pomieszczeniach, gdzie znajdują się skosy).

Układ do analizy w pierwszej kolejności – meble do kuchni na wymiar Nowy Sącz

Odpowiedni układ kuchni w stosunku do dostępnej przestrzeni ułatwia komunikację. Niezależnie od powierzchni, musisz przestrzegać zasady trójkąta czynności:

  • strefa przygotowywania posiłków i sprzątania ze zlewozmywakiem,
  • płyta grzewcza,
  • lodówka.

Żadna aranżacja nie jest zła, wystarczy uszanować estetykę i „esencję” kuchni, aby była idealna.

Jeśli skupisz się na funkcjonalnym zaprojektowaniu nawet małej kuchni, Twoja przestrzeń wyda się większa. W przypadku przestronnej kuchni zoptymalizujesz każdy m2, aby zwiększyć komfort mieszkania i ograniczyć marnowane powierzchnie.

Oświetlenie, kolory ścian i mebli, styl przechowywania, wszystko stanie się prostsze i łatwiejsze do wyboru z odpowiednim planem kuchni. Skontaktuj się z nami, aby zaprojektować kuchnię na wymiar w Nowym Sączu!

Jak urządzić kuchnię, aby była idealna?

Kuchnie od DUET producent szaf i mebli na wymiar mogą być idealne do każdego rodzaju pomieszczenia.

Kuchnia liniowa lub kuchnia w kształcie litery I

Linearna – jednorzędowa kuchnia jest prezentowana na jednej ścianie. Aby była funkcjonalna, umieść płytę na środku, aby szybko dotrzeć do lodówki lub zlewu.

Ten układ jest wydajny, nawet przy ciasnej kuchni

Jeśli masz wystarczającą szerokość w pomieszczeniu, będziesz mieć możliwość zintegrowania jadalni na drugiej ścianie lub centralnej wyspy, aby skorzystać z większej powierzchni do przygotowywania posiłków.

Zalety liniowej, jednorzędowej kuchni

Jeśli Twoje mieszkanie jest małe, kuchnia liniowa, jednorzędowa na wymiar jest idealnym rozwiązaniem.

Jako dowód:

Można ją ustawić wzdłuż ściany o długości co najmniej 1,20 metra. Ponadto meble zajmują mniej miejsca, a możliwości instalacji są liczne. W długich pomieszczeniach, w przedpokoju… wariantów i stylów jest wiele.

Kuchnia jednorzędowa na środku pokoju

Jeśli jednak masz większą przestrzeń, Twoja linearna kuchnia również będzie wyglądać świetnie. Możesz nawet ustawić kuchnię na środku pokoju, jako wyspa.

Kuchnia jednorzędowa otwarta na salon – aneks – Nowy Sącz

Jeśli Twoja kuchnia jest otwarta na salon, stworzysz przyjazną atmosferę. Każdy może w kilku krokach przejść z kuchni do salonu. Jednorzędowa kuchnia ma też swoje miejsce w zamkniętej przestrzeni. Wtedy będziesz mógł lepiej poruszać się po kuchni. I ewentualnie możesz tam stworzyć mały, praktyczny kącik do spożywania śniadań w ciągu tygodnia.

Do jakiego stylu pasuje jednorzędowa kuchnia na wymiar?

Wreszcie, jeśli chodzi o dekorację, linearna kuchnia pasuje do wszystkich stylów. Meble na wymiar, mogą współgrać ze współczesnymi lub bardziej nowoczesnymi stylizacjami.

Nasi projektanci kuchni podwajają wysiłki, aby zaoferować Państwu niezwykle szeroki asortyment!

Ograniczenia liniowej kuchni – czy kuchnia jednorzędowa ma jakieś wady?

Zajmując z definicji pojedynczą sekcję ściany, jednorzędowa kuchnia na wymiar oferuje z konieczności mniejsze rozwiązania do przechowywania. Z tego powodu tego typu układy spotykamy głównie w małych mieszkaniach. Wszystko musi być zatem dokładnie przemyślane, aby nie zabrakło miejsca do przechowywania. Bardziej niż w jakimkolwiek innym miejscu linearna kuchnia musi być wyposażona w „inteligentne” meble.

Na koniec pamiętaj, że jednorzędowa kuchnia na wymiar doskonale sprawdza się również w większych przestrzeniach. Rozwój centralnej wyspy tworzy wtedy dużo zabawy podczas przygotowywania posiłków z rodziną lub przyjaciółmi.

Jakie „inteligentne” meble pasują do Twojej linearnej kuchni?

Jak widzieliśmy, wybór kuchni na wymiar liniowej / jednorzędowej jest najczęściej uzasadniony chęcią zracjonalizowania małej przestrzeni wnętrza. Dlatego warto zdecydować się na inteligentne meble, które zajmują niewiele miejsca. Dzięki temu meble ustawione pionowo lub na wysokość pozwolą maksymalnie wykorzystać przestrzeń.

Dobrym przykładem jest wysuwany stolik, którego będziesz używać tylko wtedy, gdy będziesz go potrzebować. Umieszczony w przedłużeniu Twojego blatu roboczego, będzie bardzo praktyczny, gdy będziesz chciał gotować z innymi lub coś zjeść.

Do mebli narożnych wybierz obrotowe stojaki, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach. Pomyśl także o przechowywaniu – szuflady na szynach, dzięki którym zoptymalizujesz dostęp do wszystkich zakamarków mebli.

Linearna kuchnia – jak może wyglądać? Sprawdź realizacje Duet – kuchnie na wymiar Nowy Sącz

Twoja przestrzeń życiowa jest mała i myślisz, że nie powinieneś przywiązywać wagi do dekoracji? Wręcz przeciwnie! Nasze meble same w sobie stanowią wspaniałą dekorację Twojej kuchni. Jednak zbyt dużo mebli lub zbyt wiele dekoracji szybko wywołuje wrażenie „duszenia się” na małej powierzchni. Dlatego dekorację małej kuchni należy planować rozważnie.

To jest powód, dla którego tutaj, bardziej niż gdzie indziej, „mniej znaczy więcej”! Dlatego nie pozwól, aby Twój wystrój miał pierwszeństwo przed funkcjonalnym aspektem kuchni na wymiar.

Chcesz kupić kuchnię liniową / jednorzędową na wymiar w Nowym Sączu? Chcesz odnowić swoje mieszkanie za pomocą kuchni, aby lepiej wyglądało? Skontaktuj się z nami – DUET producent szaf i mebli na wymiar – jesteśmy w tym profesjonalistami.

Jakie są niezbędne elementy, które należy uwzględnić w planie idealnej kuchni?

Teraz gdy układ Twojej kuchni jest określony, możesz zintegrować wszystkie niezbędne elementy dla Twojej wygody. Nie musisz przeciążać swojej przestrzeni sprzętem, którego nigdy nie używasz!

Wybierz blaty robocze dostosowane do Twoich potrzeb i miejsce do przechowywania. Jeśli pozwala na to przestrzeń, wybierz dużą lodówkę, która jest praktyczna dla większych rodzin. Dostosuj również liczbę palników do gotowania. Bardziej przestronny blat jest lepszy od nieużywanego sprzętu. Podwójny zlew ułatwia mycie produktów spożywczych, a także naczyń, których nie można myć w zmywarce.

Jeśli potrzebujesz więcej porad przy planowaniu kuchni na wymiar – skontaktuj się z nami!

Zapraszamy również do naszego salonu w Nowym Sączu i Krakowie >