You are currently viewing Jakie fronty meblowe lakierowane czy akrylowe, matowe czy z połyskiem?

Jakie fronty meblowe lakierowane czy akrylowe, matowe czy z połyskiem?

Branża meblowa próbowała do tej pory wielu ciekawych rozwiązań, które można byłoby stosować podczas tworzenia mebli na wymiar. Nowoczesne dodatki, ciekawe aranżacje, unikatowe fronty meblowe to przedsmak tego, co dostarcza swoim klientom wielu producentów mebli na wymiar. Okazuje się jednak, że nie każde rozwiązanie jest jednak strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Czasami proste zabiegi potrafią ułatwić codzienne życie w mieszkaniu. Czy zastanawiałeś się zatem, co może wpływać na jakość mebli oraz na to, jak będzie Ci się z nich korzystało w codziennym życiu? Idealnym przykładem może okazać się dobór frontów meblowych, które mogą mieć wpływ na codzienne użytkowanie. Sprawdź wady i zalety frontów meblowych lakierowanych i akrylowych, które dostępne są w macie lub połysku.

Fronty meblowe matowe czy z połyskiem?

Okazuje się, że wiele osób staje przed dylematem wyboru mebli z wysokim połyskiem lub w klasycznym macie, decydując się na zakup mebli tworzonych na zamówienie. Wybierając meble przykładowo do kuchni, należy liczyć się z tym, że spotykać się będą one z licznymi substancjami, nawet chemicznymi podczas sprzątania, które są niezbędne do wykonania takich czynności. Przykładowo białe meble kuchenne z wysokim połyskiem należy wiedzieć jak odpowiednio czyścić, aby nie zmatowić powierzchni frontów. Wybierając natomiast płyty meblowe czarny mat, niezbędne będą specjalne produkty czyszczące, dzięki którym w łatwy sposób wyczyścisz zalegające przetłuszczenia. Te akurat najbardziej rzucają się w oczy. Oprócz tego meble kuchenne są często narażone na liczne uszkodzenia mechaniczne. To właśnie na blatach mebli wykonywać będziesz posiłki przy użyciu noży, tarek i wielu innych narzędzi kuchennych. Wybierając zatem meble do kuchni, powinieneś wybrać meble trwałe, które pomimo wielu lat użytkowania w dalszym ciągu będą wyglądały dobrze, nie szpecąc wyglądu mieszkania. Najczęściej na rynku można spotkać meble w wersji matowej oraz z połyskiem. Czym one się różnią? Poznaj zalety i wady mebli lakierowanych akrylowych z matem lub połyskiem.

Zalety i wady frontów meblowych w macie.

Główną zaletą frontów meblowych w macie jest ich uniwersalność. Matowe fronty nie przykuwają tak uwagi, jak fronty z połyskiem. Są one zatem neutralne i wyglądają ponadczasowo. Pomimo tego idealnie będą pasowały do różnego rodzaju wyposażenia. Dobierając do nich okucia w złocie lub miedzi jeszcze bardziej podkreślisz ich indywidualny wygląd.

Następnie warto zauważyć, że nie odbijają one światła, co również jest zaletą. Dzięki temu na meblach w macie nie będziesz widział odcisków malców czy zabrudzeń, które w przypadku mebli w połysku mogą stanowić nie lada problem. Należy jednak pamiętać, że wybierając fronty matowe do małych pomieszczeń, należy zdecydować się na ich jasne odcienie, ponieważ nie zmniejszają one optycznie danego miejsca. Kolory ciemne przeznaczone są raczej do kuchni o większych metrażach.

Matowe fronty mebli kuchennych są także łatwe w utrzymaniu czystości. Okazuje się, że na tym rodzaju frontów trudno pozostawić zabrudzenia, które odbijać się będą pod światło. Jednak odciski palców są problemem w obydwu rodzajach frontów meblowych.

Jeśli kuchnia posiada jakieś drobne niedociągnięcia, wybór powierzchni matowej zatuszuje wszelkie niedoskonałości.

Wadą jest m.in. konieczność częstego czyszczenia matowych powierzchni. Struktura takich frontów również jest skłonna do zabrudzeń, które trudno usunąć. O matowe meble zatem należy odpowiednio dbać, aby te przez długi czas były w dobrej kondycji.

Wady i zalety frontów meblowych w połysku.

Ten rodzaj frontów meblowych ma wiele zalet. Jedną z nich jest nieprzywieranie brudu do powierzchni mebli, przez co są one łatwe do czyszczenia.

Dzięki śliskiej strukturze w łatwy sposób usuniesz zabrudzenia, a te nie wnikną w strukturę mebli.

Połysk mebli rozjaśni pomieszczenie, a dobierając odpowiednio chromowane elementy stalowe, podkreślą nowoczesny wygląd wnętrz.

Połyskujące meble są świetnym sposobem na dowolną aranżację. Warto zauważyć, że połysk idealnie współgra z różnymi odcieniami czerni. Granitowy czarny zlewozmywak czy nowoczesna bateria chromowana lub złota idealnie wpasuje się w styl, jaki chcesz osiągnąć w swojej kuchni.

Meble te są więc uniwersalne, pozwalając w ten sposób na aranżację pasująca do Twojej wizji. Obecnie odchodzi się od aranżacji na styl rustykalny, dlatego meble z połyskiem posiadają równe brzegi bez dodatkowych frezów. Takie rozwiązanie wpływa na to, że są one nowoczesne i podkreślą piękno każdej kuchni.

Główną wadą jest m.in. fakt, że meble takie łatwo zarysować. Niestety wybierając meble z połyskiem, trzeba liczyć się z tym, aby unikać kontaktu poszczególnych przyrządów kuchennych z blatem i powierzchniami płaskimi w połysku. Rysy trudno usunąć, a te z czasem wyglądają nieestetycznie.

Jakie zatem meble wybrać do kuchni, aby nie były problematyczne w codziennym użytkowaniu?

Wybierając fronty akrylowe lub lakierowane matowe, lub z połyskiem, warto kierować się własnymi potrzebami. Meble kuchenne z połyskiem, jak również matowe są świetnym rozwiązaniem do każdej kuchni, wystarczy o nie wyłącznie odpowiednio dbać. Niezależnie więc od tego, czy zdecydujesz się na meble do kuchni w macie, czy w połysku, na pewno będziesz z nich zadowolony, wykonując je u producenta mebli na wymiar. Nasza firma z siedzibą w Krakowie i Nowym Sączu DUET producent Szaf i Mebli na Wymiar oferuje bogaty wybór stylowych nowoczesnych mebli w macie i połysku, dzięki którym zaaranżujesz kuchnie i pozostałe pomieszczenia w dowolny sposób. Postaw na sprawdzone meble na wymiar, które będą towarzyszyły Ci przez długi czas.