You are currently viewing Jak praktycznie urządzić garderobę? – Propozycje profesjonalistów!

Jak praktycznie urządzić garderobę? – Propozycje profesjonalistów!

W różnych filmach możemy obserwować, jak bohaterzy mogą swobodnie korzystać z przestronnej garderoby. Często są to garderoby umieszczone w osobnych pomieszczeniach, gdzie na półkach znajdują się markowe produkty należące do filmowych postaci. Oglądając taki film, wiele osób zastanawia się nad stworzeniem garderoby do pokoju na wymiar, która nawiązywać będzie do tej widzianej w ulubionej ekranizacji.

Sprawdź więc, jak urządzić wymarzoną garderobę. Powinna być ona funkcjonalna, piękne się prezentowała, a co najważniejsze spełniała Twoje oczekiwania i pasowała do wystroju wnętrza.

Jak zaprojektować idealną garderobę na wymiar?

Dobrze zaprojektowana garderoba niesie ze sobą wiele zalet i pozwala każdej osobie poczuć się luksusowo w swoim domu. To właśnie w niej będziesz mógł umieścić swoje ulubione akcesoria, odzież, obuwie czy torebki. Taka garderoba pozwoli Ci utrzymać wybrane produkty w dobrym stanie. Wiele osób, które korzysta z klasycznej szafy na pewno zauważyło, że trudno jest w niej pomieścić wszystkie produkty niezbędna każdego dnia.
Często torebki lub buty wędrują w dolnej partie szafy, gdzie mogą ulec uszkodzeniom mechanicznym. Mając w swojej garderobie torebkę od Gucci lub Dolce Gabbana dla posiadacza przykre byłoby takie egzemplarze chować w miejsce, które będzie niedostępne dla ludzkiego oka. Dobrze stworzona garderoba na wymiar, pozwoli Ci na ekspozycję wszystkich perełek, które masz w swoim posiadaniu w widoczne miejsce. Każdego dnia będziesz mógł oglądać idealnie posegregowane ubrania i akcesoria, co wpłynie pozytywnie na Twoje samopoczucie. Idealna garderoba może być wykonana w formie osobnego pokoju lub przestronnej szafy znajdującej się na całej ścianie sypialnie.

Garderoba jako osobny pokój.

Decydując się na garderobę w osobnym pomieszczeniu, należy zauważyć, że w miejscu takim powinny znajdować się liczne półki, na których umieszczać będziesz mógł wybrane produkty. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, czy jest to garderoba na poddaszu, czy też garderoba ta znajduje się w małym pomieszczeniu o klasycznych wymiarach. Garderoby na poddaszu często są ze skosami, dlatego nie zakupisz do nich mebli w różnych sklepach meblowych. Ze względu na to, warto byłoby wykonać na zamówienie garderoby pod skosem, aby nawet w trudno dostępnych miejscach można było przechowywać mało używane produkty.

Praktyczna aranżacja takiego pomieszczenia będzie przekładała się na zadowolenie klienta. Oprócz wyżej wspomnianych półek w takiej garderobie powinno znajdować się wiele drążków, na których umieścić można byłoby koszule, marynarki i żakiety. Należy jednak pamiętać, że niezmierne ważne jest podczas tworzenia garderoby na wymiar, aby wyposażyć ją w szuflady, w których umieścić będziesz mógł bieliznę, biżuteria czy krawaty.

Według wielu architektów idealna wnęka pod skosem, którą można byłoby wykorzystać na stworzenie garderoby na wymiar, powinna posiadać powierzchnię około 4 m2. W takiej garderobie bez problemu umieścisz wszystkie produkty, a samo rozmieszczenie pokoju pozwoli Ci na szybkie znalezienie niezbędnych rzeczy.

Odpowiednia aranżacja garderoby jest niezmiernie ważne, aby była ona wygodna w użytkowaniu. W Internecie znajdziesz mnóstwo ciekawych propozycji na stworzenie takiej garderoby, jednak taki projekt warto skonsultować ze specjalistą, który pomoże Ci odpowiednio wyposażyć garderoba.

W garderobie ważne jest odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych półek i drążków. Półki powinny znajdować się na wysokości ramion, abyś mógł z nich korzystać każdego dnia. To właśnie na takich półkach będziesz mógł umieścić spodnie, koszulki czy też bluzy. Dodatkowe półki powinny znajdować się również ponad drążkami, ponieważ na nich będziesz mógł umieścić produkty, których rzadziej używasz, takie jak walizki, kapelusze czy pojemniki po zakupionych produktach.

Naprzeciwko półek, dobrze jest umieścić drążki na wieszaki. Pod wieszakami będziesz mógł umiejscowić szafki z szufladami na bieliznę oraz akcesoria, natomiast pod półkami na ubrania będziesz mógł ustawić specjalne półki na obuwie.
Resztę wolnej przestrzeni będziesz mógł dekorować w dowolnie wybrany przez siebie sposób. Pamiętaj jednak o tym, aby w jakiejś części garderoby stworzyć siedzisko, na którym będziesz mógł każdego dnia spocząć i zastanowić się, w co masz ochotę się ubrać. Dobrze zaprojektowana garderoba, to gwarancja sukcesu oraz wygoda użytkowania.

Garderoba jako zabudowa części sypialni.

Kolejnym wariantem garderoby, może być garderoba w sypialni. Jeżeli nie masz możliwości zagospodarowania pomieszczenia na stworzenie garderoby, warto pomyśleć nad stworzeniem garderoby w sypialni, która będzie wyglądała jak klasyczna szafa, jednak będzie posiadała dużo więcej miejsca. W takiej garderobie będziesz mógł zamontować drzwi przesuwne na wymiar z lustrem, co optycznie zwiększy sypialnie. Drzwi przesuwne z lustrem powinny być usytuowane na wysokiej jakości prowadnicach, abyś pomimo długoletniego użytkowania nie miał problem z ich otwieraniem.

Dobrze stworzone drzwi przesuwne na wymiar, pomogą Ci odsłonić całe wnętrze garderoby. Aby garderoba ta była łatwa w użytkowaniu, podobnie jak w przypadku garderoby w osobnym pomieszczeniu, należy umieścić w niej półki na wysokości ramion. W jednej części garderoby będziesz mógł postawić na drążki na wieszaki, część drugą przeznaczyć na ubrania oraz akcesoria. W centralnej części takiej garderoby warto postawić na umieszczenie szuflad, w których będziesz mógł umieścić niezbędna akcesoria i bieliznę.

Aby całość garderoby była odpowiednio zaprojektowana, należy zadbać też o specjalną półkę na buty. Aby w całej garderobie nie unosił się zapach obuwia dobrym rozwiązaniem będzie zadbać o to, aby szafka na buty znajdująca się w garderobie, była odpowiednio zaprojektowana. Tworząc garderoby na poddaszu w domach jednorodzinnych, lepiej jest więc postawić na meble na wymiar, ponieważ wiele sklepów meblowych nie ma możliwości sprzedaży niestandardowych produktów.

Szukasz sprawdzonej firmy, która zaaranżuje dla Ciebie garderobę? Postaw na Duet Producent Szaf i Mebli na Wymiar z siedzibą w Krakowie, która od ponad 23 lat dostarcza klientom meble na wymiar idealne do każdego wnętrza!

Producent mebli Kraków Duet oferuję swoim klientom wysokiej jakości meble na wymiar, które tworzone są zgodnie z wizją klienta. Nasi projektanci chętnie zaproponują Ci najlepsze rozwiązania, jakie będziesz mógł wykorzystać w swojej garderobie, aby była ona wygodna w użytkowaniu i spełniała swoje zastosowanie. Proponowane meble tworzymy z wysokiej jakości płyt meblowych, gdzie każdy metalowy element jest stworzony z wysokiej jakości materiałów.

Na specjalne zamówienie klientów, meble mogą być tworzone w odpowiedniej kolorystyce, a co najważniejsze mogą posiadać różne zdobienia. Naszym klientom proponujemy fronty meblowe w bogatej gamie odcieni oraz wzorów.
Tworząc więc garderobę w sypialni lub garderobę, jako oddzielny pokój, jesteśmy w stanie stworzyć projekt, który w 100% spełni Twoje oczekiwania. W garderobie, jako osobnym pokoju możemy stworzyć drzwi przesuwne zamontowane na specjalnej suwnicy, co dodatkowo nada pięknego wyglądu Twojej sypialni.

Jeżeli więc zastanawiasz się, jak odpowiednio urządzić garderobę, aby była ona przestronna i pięknie się prezentowała, warto abyś zapoznał się z propozycją naszej firmy Duet Producent Szaf i Mebli na Wymiar. Proponujemy swoje usługi i meble na wymiar w całej Polsce, a w szczególności w Małopolsce, w takich miastach jak Kraków czy Nowy Sącz.

Dobrze stworzona garderoba na poddaszu, to gwarancja wygodnego mieszkania. Warto więc takie zamówienie wykonać raz i cieszyć się z nim przez wiele lat.