You are currently viewing Garderoba otwarta czy zamknięta — fachowcy podpowiadają!

Garderoba otwarta czy zamknięta — fachowcy podpowiadają!

Wygodna garderoba to marzenie wielu osób, które posiadają własne domy lub mieszkania. Janek czasami, kiedy mamy małą powierzchnię do zagospodarowania, trudno jest wydzierżawić 2 m2 lub 3 m2 na stworzenie idealnej garderoby. Jednak jeżeli masz taką możliwość, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, ponieważ jest ona praktyczne i posiada mnóstwo zalet. Zastanawiając się nad tym, czy do danego pokoju będzie pasował garderoba otwarta, czy zamknięta, lepiej zwrócić uwagę na ich funkcjonalność, ponieważ towarzyszyć będą Ci one każdego dnia.

Jak wykonać garderobę na poddaszu w sypialni lub też w mieszkaniu, aby była ona wygodna w użytkowaniu, a zarazem nadawała wnętrzu nowoczesnego wyglądu? Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, dzięki którym będziesz mógł pojąć słuszną decyzję na stworzenie wyjątkowej garderoby!

Garderoba otwarta czy zamknięta?

Aby odpowiednio dopasować garderobę do swoich potrzeb, a także mieszkania, warto zwrócić uwagę na miejsce, w którym chcemy usytuować dana garderoba. Jeżeli w swojej sypialni posiadasz wnękę pod skosem lub sypialnia posiada spory metraż, lepiej zastanowić się nad stworzeniem garderoby zamkniętej. Garderoba zamknięta ma wiele zalet, a jedna z nich jest między innymi brak możliwości dostania się kurzu do wnętrza garderoby. Tworząc garderobę, jako osobne pomieszczenie możesz zastanowić się nad stworzeniem przesuwnych drzwi ze szkła, która będą oddzielały garderobę od reszty pokoju. Są jednak osoby, dla których najlepszym rozwiązaniem okaże się garderoba otwarta. Minusem jednak tej garderoby jest między innymi konieczność utrzymania w niej porządku. Garderoba taka będzie bowiem widoczna zaraz po wejściu do sypialni. Taki rodzaj garderoby otwartej najczęściej wybierają single, ponieważ łatwiej jest odnaleźć się w takim pomieszczeniu.

Jakie wady i zalety posiada garderoba otwarta oraz zamknięta?

Garderoba otwarta.

Decydując się na garderobę na poddaszu, garderoba otwarta może być ciekawym rozwiązaniem, ponieważ tworząca zabudowę pod garderobę, będziesz mógł ją zaprojektować tak, aby wykorzystać każdą wolną przestrzeń, nawet tą trudną do zagospodarowania. Garderoba otwarta pozwoli Ci czuć się swobodnie w swojej sypialni, ponieważ nie będziesz czuł się w niej zamknięty. Ktoś, kto nie planuję w swojej sypialni wykonać sporej szafy na odzież, garderoba na wymiar będzie idealnym rozwiązaniem. W formie otwartej będzie w niej dużo więcej światła, co pozwoli z łatwością znaleźć odpowiednie rzeczy. W takiej garderobie nie musisz dodatkowo martwić się o wentylację, ponieważ będzie ona miała dostęp do świeżego powietrza z sypialni. Garderoba to posiada jednak jedną wadę, a mianowicie przez to, że jest ona otwarta, dostaje się do niej kurz. W tym typie garderoby niezbędne są częste porządki, aby na szklanych elementach nie było widać nagromadzonego kurzu.

Garderoba zamknięta.

Garderoba zamknięta to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu każdego dnia zajmować się porządkami. Dzięki temu, że garderoba ta ma specjalne drzwi, które mogą być wykonane ze szkła, a mogą to być również drzwi ażurowe, będziesz mógł swobodnie zakryć nieład panujący w garderobie. Dodatkowo garderoba zamknięta nie przepuszcza kurzu do wnętrza garderoby. Aby garderoba taka była wygodna, należy wygospodarować na nią więcej miejsca, ponieważ dobrze byłoby doprowadzić do niej odpowiednie oświetlenie. Dodatkowo w centrum garderoby dobrze jest postawić wygodny puf, na którym będziesz mógł każdego dnia ubierać się. W garderobie takiej będziesz mógł pomieścić dosłownie wszystko, na co masz ochotę. Zabudowa takiej garderoby może być wykonana zgodnie z Twoimi wymogami, dlatego będziesz mógł postawić na same półki lub wieszaki. Niestety garderoba ta ma również wady, a jedną z główną z nich jest konieczność doprowadzenie wentylacji i ogrzewania do takiego pomieszczenia. Ze względu na brak możliwości cyrkulacji powietrza, garderobę tę należy często wietrzyć poprzez otworzenie drzwi lub stworzyć ją w miejscu, gdzie znajduje się małe okno. Ludzie, którzy decydują się na stworzenie takiej garderoby, wyznaczają na nią miejsce pod skosem. W takim miejscu można stworzyć okno dachowe, dzięki czemu problem wentylacji zostaje rozwiązany.

Gdzie najlepiej w mieszkaniu stworzyć garderobę?

Jeżeli posiadasz duży dom, najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie garderoby w pokoju. Niezależnie od tego, czy Twoja garderoba w sypialni pod skosem będzie usytuowana w narożniku pomieszczenia, czy też w centrum, odpowiednio wykonana będzie stanowiła element dekoracyjny. Nada każdemu pomieszczeniu nowoczesnego wyglądu, a dodatkowo będzie wygodna w codziennym użytkowaniu. Jeżeli jednak posiadasz małe mieszkanie, dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie garderoby w przedpokoju, ponieważ często tam pozostawione jest miejsce na stworzenie obszernej szafy, w której będziesz mógł pomieścić wszystkie produkty niezbędne na co dzień. W mieszkaniach dwupoziomowych można również znaleźć inne rozwiązanie, a mianowicie garderobę tworzy się często w luce pomiędzy dwoma pokojami. Taka garderoba będzie mogła być wykorzystywana przez wszystkich domowników. Rodzaj garderoby na wymiar uzależniony jest wyłącznie od metrażu domu. Niezależnie więc od tego, czy stworzysz garderobę w swoim pokoju, czy też przedpokoju, jej odpowiednie wykonanie sprawi, że będzie ona praktyczna i wygodna.

Jaka jest cena wykonania garderoby na wymiar otwartej lub zamkniętej?

Cena takiej garderoby uzależniona jest od tego, jaki metraż pomieszczenia chcesz wykorzystać na stworzenie garderoby oraz od tego, co chcesz w niej umieścić. Tworzenie zabudowy do garderoby jest niezmiernie ważne, ponieważ musi ono być zrobione tak, aby wygodnie umieścić w niej wszystkie niezbędne produkty. Projektanci naszej firmy Duet Producent Szaf i Mebli na Wymiar z siedzibą w Krakowie, chętnie podpowiedzą Ci, jak odpowiednio wyposażyć taką garderobę. Jednym z ważnych elementów, na jakie warto zwrócić uwagę, jest między innymi odpowiednie umiejscowienie drążków na wieszaki oraz półek na ubrania. Dobrze będzie również stworzyć w takiej garderobie odpowiednią szafkę na buty. To pozwali Ci utrzymać w niej porządek, dobrze byłoby również stworzyć szuflady na akcesoria i biżuterię oraz bieliznę. Wybierając liczne udogodnienia, możesz postawić na specjalne zawieszki na apaszki oraz paski. Bogaty wybór takich akcesoriów możesz wybrać, korzystając z usługi naszej firmy. Projekt takiej garderoby, będzie stworzony zgodnie z Twoimi wymaganiami. Zwrócić uwagę, że tworząc szafę lub garderobę na wymiar do swojego pokoju, dostaniesz unikatowy projekt i możesz być pewny, że w żadnym innym domu nie znajdziesz takiego samego produktu.

Niezależnie więc od tego, czy zdecydujesz się na garderobę otwartą, czy też garderobę zamkniętą odpowiednio stworzona będzie dodatkową dekoracją pokoju, a co najważniejsze będzie łatwa w użytkowaniu. Wybierając garderobę na wymiar, warto postawić na firmę z wieloletnim doświadczeniem, która wykonuje meble na wymiar na najwyższej jakości produktach. Każdy element stalowy dobierany do takiego przedsięwzięcia powinien być wykonany ze stali, która jest odpowiednio zabezpieczona przed korozją. Dodatkowo elementy ruchome, takie jak suwnice do szuflad oraz drzwi przesuwnych, powinny być stworzone w taki sposób, aby nie zapychały się brudem.

Garderoba otwarta lub zamknięta to najlepsze rozwiązanie do każdego domu. Jeśli zależy Ci na praktyczności, warto abyś zdecydował się na taki ruch.