You are currently viewing Garderoba czy szafa? – Jak odpowiednio urządzić sypialnię?

Garderoba czy szafa? – Jak odpowiednio urządzić sypialnię?

Szafa czy garderoba? – wiele osób staje przed tym wyborem, projektując wnętrze swojej sypialni. Dawniej garderoba uważana była za miejsce ciasne, w którym znajdowały się tylko drążki na wieszaki i które służyło wyłącznie jako miejsce do przechowywania ubrań. Teraz garderoby coraz częściej są uważane, jako osobne dzieło, które ma wpływ na wygląd całej sypialni. Podobnie jest z szafami, które dawniej miały prezentować się ładne, jednak niekoniecznie były one tworzone w praktyczny dla odbiorcy sposób. Dziś stawia się na to, aby szafy takie były funkcjonalne, a co najważniejsze wpływały na wygląd pomieszczenia.

Jak więc urządzić sypialnię w małym mieszkaniu w bloku lub na dużym poddaszu, aby sypialnia ta spełniała swoje właściwości i pięknie się prezentowała? Sprawdź ciekawe rozwiązania, jakie proponują architekci wnętrz i postaw na swój wymarzony projekt.

Jak urządzić sypialnię w bloku?

Często mieszkania w blokach nie posiadają odpowiednio dużego metrażu, aby można było w nich wydzierżawić dodatkową przestrzeń na stworzenie zamkniętej stalowej garderoby. Warto więc zastanowić się nad tym, jak odpowiednio zaaranżować sypialnię w bloku, aby była ona miejscem, w którym będziesz chciał chętnie wypocząć, a dodatkowo, aby była praktyczna i funkcjonalna. Idealnym pomysłem będzie stworzenie szafy wnękowej na wymiar, którą będziesz mógł umieścić na jednej stronie sypialnie. Szafa taka może być zabudową całej ściany, jednak nie będzie miało dużego wpływu to, jaka będzie ona duża, tylko to jak będzie wyposażona. Odpowiedni projekt wnętrza odgrywa w tym przypadku bardzo ważną rolę.

Aby szafa wnękowa była funkcjonalna i praktyczna, należy stworzyć projekt, który uwzględniać będzie Twoje potrzeby. W zależności od tego, czy będziesz potrzebował więcej półek, czy też więcej drążków na wieszaki, tak też powinna być skonstruowana szafa wnękowa na wymiar. Pamiętaj, że taki model szafy wnękowej najlepiej wyposażyć w duże lustro usytuowane na drzwiach przesuwnych zamontowanych w tejże szafie. Jest ono niezbędne do tego, abyś każdego dnia przed wyjściem do pracy lub do sklepu mógł obejrzeć swoją stylizację. W szafach wnękowych powinny być umieszczone wszystkie niezbędne elementy, takie jak szuflady na bieliznę, organizery na akcesoria, półki na ubrania, a także wieszaki na okrycia wierzchnie i koszule. Każdy z tych elementów będzie odgrywał ważną rolę i od ich umieszczenia będzie zależała funkcjonalność szafy. Szafa wnękowa z lustrem powinna być też pojemna, abyś mógł w niej umieścić wszystkie niezbędne produkty.

Jak urządzić sypialnia na poddaszu?

Tworząc sypialnie na poddaszu warto już podczas budowy domu i podczas projektowania wnętrz wydzierżawić odpowiednią ilość miejsca na stworzenie garderoby pod skosem. Taka garderoba na wymiar może znajdować się w osobnym pomieszczeniu połączonym z sypialnią oraz łazienką, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się nowoczesnym i bogatym wystrojem wnętrza. Takie ułożenie sprawi również, że sypialnia będzie optycznie większa. Obecnie garderoby uważane są za coś, co dodatkowo podnosi standard życia każdego mieszkańca domu. Odpowiednio udekorowana, posiadająca zabudowę w nowoczesnej odsłonie, potrafi wyglądać na bogatą, a co najważniejsze będziesz w niej czuł się wyjątkowo. Często podczas aranżacji takiego miejsca, zwraca się uwagę na to, aby zastosować w nim wyłącznie sprawdzone projekty. Tak też z tego powodu ubrania, które rzadko się używa, powinny być umieszczone w szafach, które miałyby szklane fronty drzwiowe. Takie rozwiązanie sprawi, że ubrania nie będą się kurzyły, a dodatkowo garderoba będzie wyglądała na bardziej przestronną. Oprócz tego coraz bardziej modne staje się umieszczenie w centrum garderoby pufa, na którym będziesz mógł każdego dnia ubrać się.

Materiały, z jakich wykonywane są garderoby na wymiar to najczęściej płyty MDF, posiadające laminaty o bogatej gamie kolorów. Coraz bardziej popularne staje się również tapicerowanie mebli, przez co pięknie wykończone fronty szuflad pikowaną skórą dodadzą wnętrzu jeszcze więcej uroku. Warto również zwrócić uwagę na odpowiednie oświetlenie, które będzie miało wpływ na jakość użytkowania. Dobrze oświetlone pomieszczenie wyda się jasne i lepiej będziesz się w nim czuł. Projektując swoją garderobę na poddaszu, zastanów się nad tym, co będzie Ci bardziej potrzebny i z czego chętniej będziesz korzystać. Czy będą to półki, na których będziesz mógł układać ubrania, czy stawiasz na drążki, na których będziesz mógł powiesić sporą ilość wieszaków? Każdy ten element powinien być dopasowany do twoich potrzeb. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na stworzenie garderoby na poddaszu, która jest otwarta na sypialnię i dodatkowo jest połączona z łazienką. Tak duża przestrzeń rozdzielona wyłącznie ozdobnymi ażurowymi panelami, które również coraz chętniej są wybierane przez klientów, wyglądałaby bogato, a co najważniejsze byłaby dla Ciebie miejscem idealnego wypoczynku. Garderoba połączona z pokojem powinna więc być funkcjonalna i pięknie się prezentować.

Ciekawe sztuczki, które możesz wykorzystać, tworząc własną garderobę lub szafę wnękową.

Aby pokój wyglądał bardziej przestronnie, warto postawić na przeszklone elementy, które optycznie będą zwiększały pokój. Dobrze jest też postawić na nowoczesne wzornictwo, które będą dekorowały wybrane elementy garderoby lub szafy, co nada wnętrzu dodatkowej ekspresji. Ozdobne złote lub srebrne elementy nadadzą wnętrzu bogatego wyglądu. Do stworzenia garderoby lub szafy wnękowej warto również wybrać miejsce, które nie urządziłbyś w żaden inny sposób ze względu na skosy lub niesymetryczne ściany. Może się przytrafić, że akurat w Twojej sypialni będzie szyb wentylacyjny lub komin i ściana nie będzie równa. Decydując się na stworzenie zabudowy, wykorzystasz to miejsce, a dodatkowo zakryjesz nierówność ściany. Tworząc garderobę, wato też postawić, postawić na oświetlenie typu LED w punktowych miejscach, dzięki czemu w garderobie będzie panowała jasność i łatwiej będzie Ci się odnaleźć.

Ile musisz zapłacić za garderobę lub szafę na wymiar do swojego mieszkania?

Cena stworzenia garderoby lub przestronnej szafy uzależniona jest od ilości materiału oraz czasu, jaki musi poświęcić pracownik na stworzenie projektu. Dodatkowo w koszt wchodzą materiały, z jakich powstaje dany projekt, a także dodatki, które mają być umieszczone w wybranym projekcie. Jeżeli chcesz poznać szczegółową cenę, jaką należy uiścić za dany projekt, skontaktuj się z naszą firmą Duet Producent Szaf i Mebli na Wymiar. Stworzymy dla Ciebie wycenę projektu, która będzie konkurencyjna!

Najlepsze meble na wymiar w Małopolsce tylko z firmą Duet!

Jeżeli szukasz inspiracji i wskazówek na stworzenie niezapomnianej aranżacji mieszkania, zapraszamy na nasz blog. Czeka tutaj na Ciebie wiele informacji, jak zrobić odpowiednio projekt na stworzenie funkcjonalnego i zarazem stylowo wyglądającego mieszkania.

Już teraz zastanów się, czy lepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie stworzenie garderoby na wymiar, czy lepszym wyborem będzie stworzenie szafy wnękowej, ponieważ od tego zależy jakość użytkowania!