You are currently viewing Czy drzwi przesuwne to dobra alternatywa dla drzwi tradycyjnych?

Czy drzwi przesuwne to dobra alternatywa dla drzwi tradycyjnych?

Drzwi w mieszkaniu muszą nie tylko dobrze wyglądać, ale powinny przede wszystkim być praktyczne i funkcjonalne. W tym artykule spróbujemy rozwiać Wasze wątpliwości, kiedy najlepiej sprawdzą się drzwi rozsuwane zamiast tradycyjnych? Skupimy się zarówno na drzwiach wewnętrznych – stosowanych jako oddzielenie sąsiadujących pomieszczeń, jak i drzwiach stosowanych jako drzwi rozsuwane do szafy na wymiar, czy drzwi przesuwne do garderoby.

Naszym skromnym zdaniem, drzwi przesuwne stanowią doskonałą alternatywę dla drzwi tradycyjnych. Czasem bywa tak, że w niektórych wnętrzach, szczególnie bardzo nowoczesnych typowe drzwi uchylne potrafią zepsuć efekt całości wystroju. Jeśli zależy nam na stworzeniu wrażenia swobodnej, nowoczesnej przestrzeni, a jednocześnie nadać wnętrzu bardziej oryginalny styl, warto pomyśleć o innych, mniej powszechnych rozwiązaniach, takich jak właśnie drzwi przesuwne na wymiar.

Idealnie sprawdzają się zarówno w mieszkaniach o niewielkiej powierzchni, jak i w dużych domach. W obu przypadkach, drzwi przesuwne na wymiar prezentują się wyjątkowo estetycznie i nowocześnie, dając wrażenie przestronności i optycznie powiększają pomieszczenie.

Najczęściej nasi klienci decydują się na zastosowanie drzwi rozsuwanych do szafy, drzwi przesuwnych do garderoby, lub drzwi przesuwnych z salonu do sypialni – to rozwiązanie najczęściej stosowanej jest w mniejszych pomieszczeniach. W tych przypadkach jest to wręcz idealne rozwiązanie, jednak w rzeczywistości drzwi przesuwne na wymiar sprawdzają się praktycznie w każdym pomieszczeniu w szczególności, kiedy ilość miejsca jest ograniczona.

Stojąc przed podjęciem decyzji o drzwiach wewnętrznych, najczęściej myślimy o tradycyjnych modelach. My chcemy zwrócić waszą uwagę na funkcjonalne drzwi w systemach przesuwnych produkowane na wymiar

dzrwi przesuwne można stosować w kuchni jak i w każdym pomieszczeniu

Korzyści z zastosowania drzwi przesuwnych.

Przede wszystkim funkcjonalność i estetyka, czyli to, co prawdopodobnie najważniejsze.

Produkując drzwi przesuwne na wymiar, mamy możliwość pełnego dostosowania wymiarów do aktualnych potrzeb, do tego szeroki wybór kolorystyki i faktur, co w połączeniu sprawia, że drzwi będą stanowiły idealne dopełnienie każdego wnętrza. Wszystko zależy od upodobań klienta. Do wyboru mamy drzwi przesuwne chowane w ścianę, drzwi przesuwne harmonijkowe, drzwi przesuwne łamane, a także systemy drzwi przesuwnych naściennych.

Czy drzwi przesuwne są mniej trwałe niż drzwi uchylne?

Często spotykamy się z wątpliwościami, że system drzwi przesuwnych jest mniej trwały niż drzwi tradycyjne. Nie możemy się z tym zgodzić. Nasze systemy, które stosujemy, są wyjątkowo trwałe i bezawaryjne, co potwierdzają najlepiej nasi zadowoleni klienci.

Chociaż mówiąc „drzwi”, mamy na myśli samą powierzchnię, która oddziela przestrzeń w pomieszczeniach czy zamyka przestrzeń w meblu, to na całość drzwi przesuwnych składa się o wiele więcej elementów, bez których nie mogłyby pełnić swojej funkcji. Takie elementy jak tory, profile, elementy jezdne, czyli wózki dolne i prowadniki górne, elementy domykające, czy wypełnienie to elementy, które są niezmiernie ważne w produkcji drzwi przesuwnych. Jeżeli elementy te, będą dobrej jakości i odpowiednio zmontowane, możemy cieszyć się swoimi drzwiami przez długie lata.

Drzwi do szafy – przesuwne czy otwierane?

Najczęściej to właśnie przy zamówieniu mebli na wymiar zastanawiamy się. czy powinniśmy się zdecydować na drzwi do szafy przesuwne, czy jednak tradycyjne. Według nas oba rozwiązania niosą za sobą korzyści. Zdecydowaną przewagą drzwi przesuwnych jest fakt, że zabierają nam zdecydowanie mniej przestrzeni niż drzwi uchylne do szafy.

Wśród klientów są zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy montażu drzwi przesuwnych do szaf – wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Drzwi do szafy przesuwne – jakie mają zalety?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, doskonale sprawdzą się w małych lub wąskich wnętrzach. Zyskujemy szybki dostęp do większej części wnętrza mebla ukrytego za jednymi drzwiami, nie zabierają dodatkowo miejsca podczas otwierania. Do tego duża swoboda w doborze wymiarów drzwi, łatwe otwieranie nawet w sytuacji, gdy ręce mamy zajęte (jednak wcale nie rekomendujemy otwierania nogami). Szeroka gama materiałów i możliwość ich łączenia w jednych drzwiach, np. mamy możliwość zastosowania na drzwi przesuwne lustro lub inne wykończenia ozdobne. Dodatkowo możliwość zamontowania tzw. domykaczy spowalniających zaykanie, jest bardzo pożądanym elementem. Drzwi przesuwne do szafy na wymiar to bardzo dobre rozwiązanie zabudowy trudnych miejsc, np. pod skosem czy na poddaszu. Bardzo często stosujemy również drzwi przesuwne do garderoby.

Drzwi uchylne do szafy – jakie mają zalety?

Drzwi uchylne do szafy na wymiar mają praktyczne rozwiązanie przy meblach węższych. Plusem jest swoboda w wyborze otwierania – możliwość zamontowania dowolnego uchwytu lub też system bez uchwytów. Mamy możliwość zastosowania zawiasów z hamulcem i tzw. „cichym domykiem”. Większa możliwość wykonania wąskich skrzydeł, które sprawdzają się szczególnie przy mniejszych meblach. Mamy łatwy i szybki dostęp do konkretnej części mebla, bez konieczności odsłaniania połowy szafy. Mamy też możliwość jednoczesnego otwarcia pojedynczych skrzydeł po różnych stronach mebla.

Jednak tak, jak pisaliśmy wcześniej, ostateczne kryterium to tak naprawdę Wasze preferencje. Oba rozwiązania mają swoje plusy, staraliśmy się je przedstawić, jednak ostatecznie zdecydować musicie sami.

Wróćmy do drzwi uchylnych stosowanych jako oddzielenie dwóch sąsiadujących pomieszczeń. Najczęściej jako oddzielenie kuchni z jadalnią lub drzwi przesuwne prowadzące z salonu do sypialni. Choć w każdym pomieszczeniu mogą się sprawdzić, te dwa rozwiązania najczęściej są wybierane przez naszych klientów.

Drzwi przesuwne z salonu do kuchni – dlaczego warto?

Drzwi przesuwne z salonu do kuchni, to doskonałe rozwiązanie! Dlaczego? Z prostej przyczyny. Zapewne wiecie, jak modne jest łączenie salonu z aneksem kuchennym. Wydaje się to być idealne rozwiązanie. Jednak są osoby, które obawiają się m.in. zapachów z kuchni roznoszących się na całe mieszkanie, zżółkniętych ścian czy zasłon i tu z pomocą przychodzą właśnie drzwi uchylne z salonu do kuchni. Kiedy jest taka potrzeba, wystarczy jednym ruchem ręki je zamknąć i problem z głowy.

Drzwi przesuwne z salonu do sypialni – dlaczego warto?

Natomiast drzwi przesuwne z salonu do sypialni najczęściej montujemy w przypadku małej sypialni. Klientom zazwyczaj zależy na dużym łóżku, a przy tym połączeniu nierzadko problemem stają się drzwi tradycyjne ze względu na brak miejsca do ich pełnego uchylenia. Ratunkiem są właśnie drzwi przesuwne do sypialni.

Drzwi rozsuwane do salonu możemy zamontować w większości pomieszczeń, jedynym wymogiem jest odpowiednia ilość miejsca do ich pełnego rozsunięcia. Dodatkowym atutem drzwi przesuwnych jest fakt, że możemy ich kolor czy fakturę idealnie dobrać do całości wnętrza. W szczególności, kiedy klienci zamawiają zarówno meble na wymiar, jak i drzwi na wymiar.

A jeśli zastanawiacie się, czy system drzwi przesuwnych na wymiar się u Was sprawdzi, zapraszamy do kontaktu. Chętnie przyjedziemy, wymierzymy i doradzimy.

Dodaj komentarz