You are currently viewing 7 kroków, o których należy pamiętać podczas projektowania przytulnej kuchni na wymiar!
Projektując małą kuchnię na wymiar należy pamiętać o kilku istotnych rzeczach.

7 kroków, o których należy pamiętać podczas projektowania przytulnej kuchni na wymiar!

Jak zaprojektować małą kuchnię na wymiar, która będzie idealna?

Kuchnia to miejsce, gdzie wiele osób spędza sporo czasu. Jedni uwielbiają gotować, inni czują się w niej po prostu dobrze. W niej odbywa się wiele radosnych, jak również smutnych chwil, które na zawsze pozostają w pamięci. Warto zadbać o to, aby była ona przytulna i dobrze zorganizowana. Często najtrudniejszą decyzję mają osoby, które pragną zaprojektować małą kuchnię na wymiar w bloku. Niestety, kiedy nie masz wiele miejsca do dyspozycji, ważne jest wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni.

Marzy Ci się przytulna kuchnia na wymiar, gdzie Twoje mieszkanie nie jest zbytnio przestronne, ale chcesz czuć się komfortowo każdego dnia? Poznaj 7 kroków, dzięki którym sam zaprojektujesz swoją wymarzoną kuchnię.

7 kroków, jakie powinieneś wykonać podczas projektowania kuchni na wymiar, ale nie tylko!

Poznaj w kilku krokach, jak po kolei zaprojektować swoją wymarzoną kuchnię.

1) WYBIERZ KOLOR MEBLI PASUJĄCY DO RESZTY WNĘTRZA

Poszukując odpowiedniej kolorystyki mebli, jakie chcesz wykonać w swoim domu postaw na odcienie, które idealnie pasować będą do koloru ścian, parkietu i innych pomieszczeń. Ważna jest również koncepcja całości wykonania. W sieci znajdziesz mnóstwo ciekawych zdjęć kuchni w różnych odcieniach, z różnymi dodatkami. Bogaty wybór inspiracji kuchennych znajdziesz również na naszej stronie w zakładce kuchnie na wymiar.

jasno zielona mała kuchnia

2) ODPOWIEDNI POMIAR KUCHNI

Jeśli chcesz, aby każdy metr2 kuchni został dobrze wykorzystany musisz dokonać dokładnych obliczeń lub możesz tę sprawę pozostawić fachowcom. W zależności od tego, jaka jest Twoja kuchnia pomiary będą łatwe lub skomplikowane. Małe kuchnie w kształcie kwadratu czy prostokąta, o prostych ścianach nie sprawią problemu podczas mierzenia. Przysłowiowe „schody” zaczynają się wtedy, gdy Twoje mieszkanie jest nietypowe i posiada liczne skosy czy zagłębienia. Kolejnym elementem, o jakim nie można zapomnieć to okna i drzwi. W swoich kalkulacjach powinieneś również zwrócić uwagę na wolne małe przestrzenie które można zagospodarować, jak właśnie wnękę pod oknem. Podczas pomiaru nie zapomnij sprawdzić czy wszystkie kąty pomieszczenia są proste, to bardzo ważne podczas projektowania mebli.

3) KUCHNIE DOPASUJ ODPOWIEDNIO DO SWOICH POTRZEB

Podczas planowania własnej kuchni powinieneś zwrócić uwagę na każdy element. Na to czy drzwi mebli mają być przesuwne czy klasyczne. Czy stawiasz na szuflady, a może półki, gdzie pomieścisz wiele produktów. Każdy z tych elementów należy dobrze przemyśleć. Kuchnia powinna być również wygodna. To w niej spędzasz mnóstwo czasu na przygotowywanie potraw. Dobrze zaprojektowane meble sprawią, że poczujesz się komfortowo w swoim domu. Ważne jest wzięcie pod wgląd każdego aspekt, nawet tego czy jesteś prawo czy leworęczny. Kuchnia na wymiar w bloku nie musi być nudna, wystarczy ją odpowiednio zaprojektować, aby spełniała Twoje wymagania.

Projekt małej kuchni Kraków

4) PODZIEL KUCHNIĘ NA SEKTORY

Warto już wcześniej zastanowić się, gdzie co chcesz przechowywać. Każdy element kuchni powinien być dobrze zaprojektowany. Na przykład nieopodal zlewozmywaka powinna znajdować się zmywarka oraz płyta indukcyjna, gdyż inny układ mógłby stać się z czasem problematyczny, zaś produkty do przechowywania powinny znajdować się w miejscu, gdzie nie narażone będą na wilgoć czy wodę. Dobrze ułożona kuchnia idealnie spełni Twoje oczekiwania, a co najważniejsze nie będzie Ci sprawiała większych problemów nawet podczas sprzątania.

5) ZAPLANUJ WCZEŚNIE, JAKIE PRODUKTY AGD CHCESZ MIEĆ W KUCHNI

To również ważny element o którym nie możesz zapomnieć. Zanim zaczniesz kończyć wizualną część swojej wymarzonej kuchni zastanów się, jakie urządzenia mógłbyś kupić do zabudowy, a które z nich wolałbyś wolnostojące. Dzięki temu unikniesz później problemów z dopasowaniem całości względem siebie. Mała kuchnia na wymiar  wcale nie musi być duża, wystarczy ją odpowiednio zaprojektować, zadbać o każdy detal, a wtedy będziesz czuł się w niej bardzo dobrze. Dobrze dobrany sprzęt AGD dodatkowo sprawi, że wiele czynności wykonasz o wiele szybciej.

6) DOKOŃCZ SWÓJ PROJEKT

Przed oddaniem wizualnego projektu do wykonawcy, sprawdź czy wszystko zostało przez Ciebie odpowiednio zmierzone i zaprojektowane. Czy wybrałeś kolorystykę, jaką pragnąłbyś w swojej kuchni, czy detale są odpowiednio dopasowane, czy uwzględniłeś każdy szczegół.

7) ZGŁOŚ SIĘ DO WYKONAWCY

Jeśli jeszcze nie wybrałeś wykonawcy, który wykona dla Ciebie projekt kuchni na wymiar w bloku postaw na naszą firmę Duet Producent Szaf i Mebli na Wymiar.

Marzy Ci się przytulna kuchnia na wymiar i nie tylko? Stworzymy ją dla Ciebie w niedługim czasie. Jeśli sam masz problemy z dokonaniem obliczeń zadzwoń do nas, a jeden z naszych specjalistów umówi się z Tobą na wizytę pomiarową. Głownie wykonujemy kuchnie na wymiar w Krakowie, Nowym Sączu, Limanowej, ale także w innych miastach na terenie całej Małopolski.

W naszej ofercie na stronie internetowej znajdziesz meble na wymiar oraz mnóstwo inspiracji do swojego domu, nie tylko do kuchni. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży pozwoli Ci cieszyć się świetną kuchnią wysokiej jakości, a co najważniejsze w konkurencyjnej cenie! Postaw na nas, a zobaczysz, jak fenomenalnie może wyglądać kuchnia na wymiar w bloku.

Kucnia na poddasze w bloku

Dodaj komentarz